Co nám přinese Rage?

Hru Rage má na starosti vývojařské studio id Software. Již před 3 roky bylo Rage představeno a spekulovalo se, kdy má vyjít. Doba, kdy má hra vyjít, je rok 2011. Tak co nám tedy Rage nabídne? Nejprve to je postapokalyptický svět. Dále to budou monstra, prvky krajiny, atd. Rage nám nabídne rozdílné lokace měst, podzemních základen, nebo krajinu nazvanou Dead City.

Za zkázu země může Asteroid, který zde narazil. Ten se vám a dalším nezmutovaným obyvatelům planety podařilo přežít jen díky programu Ark. Pod pojmem Ark se skrývá celosvětové hnutí, které vzalo vědce a jiné důležité osoby a zmrazilo je v podzemních kryo-podech. Bohužel po čase zjistíte, že větší část programu Ark utrpěla poruchu, tudíž jste vy a zbylí přeživší posledními lidmi na planetě. Tímto začína celá cesta za přežitím. V průběhu hry dojde k několika příběhovým zvratům.

Rage nabídne rozlehlý svět, ale nebojte se že by jste se v něm jen tak ztratily, vždy bude existovat nějaká imbície, ketrá vám nabídne jakou správnou cestou se vydat. Po světě budete moct cestovat svou buginou, pomocí které budete vydělávat peníze vyhrávaním různých závodů, které v postapokalyptickém světě bují v každém větším městečku. Vaší buginu si budete moct různě vylepšit různými zbraněmi, ketré si mlžete na svou bugi nechat přidělat. Ale nic není zadarmo, takže za vše se bude platit.  Rage je především firstperson střílečka. Takže si v Rage pořádně zastřílíme a náboje budou kolem vás jen svištět. K dosažení co největší rozmanitosti destrukce vám mají napomáhat speciální předměty, jako například přenosné věže, strážní roboti, dálkově ovládaná bombová autíčka…. . O likvidaci všudypřítomných banditů také nebude nouze, ale jsme velice zvědaví, jaký nový nepřítel se vynoří po výše zmíněném příběhovém zvratu. Na toto zjištění si ale asi budeme muset počkat až do vydání Rage.

Grafickou stránku mohu shrnout jedním pojmem – id Tech 5. Tento nejnovější engine z dílen id Software bude využit i u hry Doom 4 a má být takovou malou grafickou revolucí. Mnohem detailnější textury, bravurní stínování, dynamické renderovací techniky, pohybové rozmazávání a jiné, to vše by mělo být v id Tech 5 enginu dotaženo k relativní dokonalosti. Otázkou tak zůstává, jak silné mašiny budou na rozjetí takovéto monstróznosti potřeba, ale vzhledem k tomu, že primárně se vývojáři zaměřují na Rage verzi pro konzoli Xbox 360, která tak vysokým výkonem nedisponuje, i PC požadavky by neměly být tak alarmující, a PS3 by žádné problémy mít nemělo. Podle ID Software se budou snímky za sekundu držet na 60. Rage je navržena pro dva hráče, kteří v případě konzolí můžou hrát i pomocí split-screen, a díky co-op hraní si budou odemykat odměny pro singleplayer.

Hra by měla vyjít 4.října 2011 takže si datum zaznačte do svého kalendáře a poté stačí jen a jen čekat pokud samozřejmě Rage vyjde. Proč by jsme si měly na hru počkat? Hra bude zaměřena na platformy Windows, Linux, Mac, PS3, Xbox 360 a iPhone nás sice nechává trochu v obavách, jestli se povede všechny verze hry stoprocentně vyladit, ale jádro hratelnosti postapokalyptického světa v akčně-závodním duchu v nás nechává velké naděje, že nás id Software nezklame. A teď vám ukážeme pár videí ať už  gameplay záběry, tak záběry z demoverze RAGE.

Komentáře