Co vše nám přináší Origin

EA Origin
Společnost Electronic Arts spustila před několika měsíci novou online službu Origin, která především nabízí zákazníkům možnost stahovat si hry od EA. V této službě jsou i zahrnuty prvky sociálních sítí. Po nainstalování Originu si každý klient vytvoří svůj profil, který je možné používat na jakémkoli počítači. Služba nabízí možnost vyhledávat přátele, s nimiž se lze spojit a sledovat co hrají.

Nikam nechoďte, kupujte přes Origin

V současné době je v nabídce Originu více jak 150 her ke stažení a jejich počet se postupem času bude rozrůstávat. Všichni už určitě netrpělivě čekají na vydání her, jako jsou Battlefield 3, Need for Speed: The Run či Star Wars: The Old Republic, které se v obchodech objeví do konce tohoto roku. Ovšem klienti Originu nikam chodit nemusí, když mohou využít možnosti elektronické koupě a hru si tak stáhnout. Pokud chcete ušetřit nějakou tu kačku, určitě se vám tento druh nákupu vyplatí, jelikož hry stažené pomocí služby Origin jsou levnější.

EA Origin

Nová sociální síť

„Origin je nová herní služba se dvěma základními funkcemi,“ říká David DeMartini, první viceprezident divize EA Global Online. „Jednou je stahování toho nejlepšího, co společnost EA a její partneři produkují a nabízí, a druhou jsou zmíněné elementy sociálních sítí. Hráči si postupně v rámci svého profilu naplní seznam přátel a multiplatformové informační rozhraní jim řekne, co a kde právě hrají. Každý si také může budovat vlastní hráčskou komunitu.“

Účast na veřejných beta testech

Pomocí této aplikace budou mít hráči možnost vyzkoušet beta verze her ještě před vydáním. A právě teď je dostupná beta verze hry Battlefield 3, kterou si hráči mohou vyzkoušet už od konce září.

Origin vs. Steam?

Na internetu se objevily diskuze o tom, že má Origin konkurovat Steamu. Musíme však říci, že to není tak docela pravda, jelikož EA s Valve mají spolu navázané velmi dobré vztahy a navzájem si pomáhají. Origin je od Steamu trochu odlišnější, především se zabývá jen EA hrami. Šéf evropské pobočky EA řekl: „Je tu místo pro Origin, je tu místo pro Steam, je tu místo pro další prodejce. Jak online prodejci, tak tradiční obchody vstupují do prostoru digitální distribuce. Myslím, že vzájemná konkurence v této sféře vytvoří ještě lepší podmínky pro spotřebitele a je tu skutečně dost prostoru pro víc, než jednoho hráče.“ Hlavním cílem Originu je vytvoření sociální sítě hráčů, kteří mohou sdílet své zážitky a sledovat, kdo co hraje, a tak se i přidat do hry.

EA Origin

Tak tohle mají opravdu dobře vymyšlené

Dalším tématem, o kterém se na internetu spekuluje, je to, že systém Origin může zasahovat do vašeho soukromí, protože sleduje, co se ve vašem počítači děje. Origin totiž od vás získává data, o tom jaký máte operační systém, jaké používáte programy a co právě na svém počítači děláte. Nikde se však neobjevila nabídka, pomocí které by bylo možné sdílení svých dat zakázat. Před registrací je totiž v podmínkách psáno, že souhlasíte s tím, aby služba mohla stahovat informace o dění ve vašem počítači. Pokud s touto podmínkou nesouhlasíte, program nestahujte a ani neinstalujte. Plánujete-li hrát Battlefield 3 či Star Wars: The Old Republic, nezbývá vám nic jiného, než službu stáhnout a registrovat se, jelikož tyto hry právě Origin vyžadují ke hraní. Mezitím, kdy vy si v klidu užíváte hraní, od vás mohou lidé od EA získávat data, o tom co děláte nebo jste dělali.

Komentáře