Infinity Ward a jejich úspěšná série Call of Duty

Infinity Ward Logo
Studio Infinity Ward za sebou nechalo několik slavných titulů, které zná každý hráč FPS akčních her a zejména ten, kdo hraje Call of Duty. Jistě už víte, o které hry se jedná.

Díky tomu je Call of Duty tak úspěšná hra

Tato americká firma, jejíž sídlo je v Kalifornii, kde se vytváří série Call of Duty, byla založena v roce 2002. Studio založili odtrhnutí vývojáři od 2015 Inc, kteří se podíleli na tvorbě Medal of Honor: Alied Assault. Mezi těmito odpadlíky byli i všichni producenti. Díky jejich zkušenosti z vývoje prvního dílu Medal of Honor bylo jasné, do jaké práce se studio Infinity Ward vrhne. A v Kalifornii pomalu vzniká první díl Call of Duty.

Call of Duty Call of Duty

 

 

První díl je na světě i s datadiskem

Jejich první hra se v obchodech objevila v roce 2003, tou je právě první díl Call of Duty. Stejně tak jako Medal of Honor, je Call of Duty akční hra z prostředí 2. světové války, kde bojujete za tři národy proti Němcům. Během těchto těžkých bojů se vžijete do příběhů tří hrdinů – Američan Pvt. Martin, Rus Sgt. Voronin a Brit Sgt. Evans. Hráči i přivítali multiplayer s velmi otevřenou náručí, jelikož Call of Duty se stala nejhranější multiplayerovou hrou své doby. Hra byla oceněna jako Nejlepší hra roku 2003. Ihned po dokončení prvního dílu bylo studio koupeno společností Activision, která se tak stala vydavatelem dalších dílů Call of Duty. Po roce se hráči dočkali i datadisku Call of Duty: United Offensive.

Call of Duty 2 Call of Duty 2

 

 

Pokračování fanoušky neminulo

Druhý díl Call of Duty 2, vydaný v roce 2005, byl opět zasazen do prostředí 2. světové války. Stejně jako v předchozím díle, hráč ovládá více postav. V tomto díle to jsou tentokráte čtyři vojáci – 2 Britové, 1 Američan a 1 Rus. Díky dobře provedené týmové spolupráci s umělou inteligencí má hráč možnost plnit zadané úkoly v rozlehlém prostředí několika odlišnými způsoby. Tato hra se taktéž dočkala i několika ocenění, a stala se tak nejlépe hodnocenou hrou pro rok 2005.

Posuneme se v čase o trochu dále

Uběhly dva roky a Infinity Ward uvolňuje do světa již čtvrtý díl Call of Duty 4: Modern Warfare. Jistě vás teď některé zajímá, kam se poděl třetí díl. Call fo Duty 3 vyvíjela studia Treyarch a Pi Studios. A navíc tento třetí díl Call of Duty série je jediný, jež nebyl vydán pro PC. Příběh Call of Duty 4 se neodehrává během 2. světové války, tentokrát je hráč zaveden do blízké budoucnosti moderní války. Tento díl je považován za nejvíce úspěšný. Hra nabízí hráčům velké možnosti především v multiplayeru, díky němuž si stále Call of Duty série drží velkou oblibu, a tak se stává ve své době jednou z nejhranějších akčních her. Novinkou je profil hráče, jenž je rozložen do několika úrovní, podle kterých se odemykají zbraně, vylepšení a vlastnosti (tzv. perky). Hráč má možnost zvolit si zbraň a na ní provádět různá vylepšení (tlumič, optika, granátomet atd.)

Call of Duty: Modern Warfare Call of Duty: Modern Warfare

 

 

Moderní válka pokračuje

Mezitím, než vyšel v roce 2009 další díl Call of Duty: Modern Warfare 2, byl vydán pátý díl Call of Duty 5: World at War, který však běžel na enginu Call of Duty 4, ale vyvíjelo ho studio Treyarch. Hráč byl v pátém pokračování opět zaveden zpět v čase do druhé světové války. Jak už sám napovídá název šestého dílu, jde o pokračování Call of Duty 4, odehrávající se opět v blízké budoucnosti. Oproti čtyřce se zde vyskytuje několik drobných vylepšení, jak po stránce hratelnosti, tak i po grafické stránce. Hráč je zde seznámen s několika novými zbraněmi a s jiným prostředím. Bojuje se i v hlavním městě USA, ve Washingtonu DC, které bylo napadeno ruskými silami.

Call of Duty: Modern Warfare 2 Call of Duty: Modern Warfare 2

 

 

Moderní válka postihne i nás

V loňském roce se fanoušci dočkali dalšího dílu Call of Duty: Black Ops, na němž opět na střídačku pracovalo studio Treyarch. Během příštího měsíce budou fanoušci ještě šťastnější, jelikož se v obchodech objeví Call of Duty: Modern Warfare 3, které opět navazuje na válku v brzké budoucnosti, kde pokračuje ruská invaze na USA a ta se rozšíří i do Evropy a postihne tak i Českou republiku. Na vývoji tohoto dílu získává Infinity Ward pomoc od Raven Software a Sledgehammer Studios. Důvod je jasný, čtěte dál a dozvíte se více.

Call of Duty: Modern Warfare 3 Call of Duty: Modern Warfare 3

 

 

Spor s Activision

Ze společnosti Activision jsou propuštěni West a Zampella, kteří si vytvořili nové studio pod Eelectronic Arts s názvem Respawn Entertainment, do něhož přivedli dalších čtyřicet zaměstnanců z Infinity Ward. Důvod proč byli West a Zampella propuštěni, není zcela znám, ale na internetu se spekuluje o tom, že dříve tajně spolupracovali s Electronic Arts. West a Zampella se chtějí soudit se společností Activision o vlastnictví značky Call of Duty z toho důvodu, že chtějí sami pokračovat na vývoji Call of Duty série. Activision se však bude bránit jejich tajnou špionáží s EA. Můžeme tedy jen čekat, jak tato kauza dopadne. Mimo to Respawn Entertainment již pracuje na nové dosud neodhalené hře.

Komentáře