Zážitky z Tokyo Games Show

Tokyo Games Show

Tokyo Games Show (TGS) letos proběhlo v zemi vycházeného slunce pro veřejnost ve dnech 15. až 18. září. Každoroční konference uvedla nejžhavější novinky ze světa videoher. Vývojáři a společnosti se předháněli v tom, kdo z nich nejvíce zaujme svým novým produktem, třebaže je ještě ve vývoji. Vysoká pozornost předesílá vyšší zisky. Ale nejen o to tu šlo.

Stejně jako Gamescom, i tokyjská show umožňuje veřejnosti účastnit se prezentace v posledních dvou dnech konání.

TGS už má za sebou několik úspěšných let. Poprvé se konala v roce 1996 a do roku 2002 se uskutečnila dokonce dvakrát ročně, vždy na jaře a na podzim. V současné době se TGS koná již jen jednou za rok.

Čistě statisticky byl letošní ročník srovnatelný s ročníky minulými. Celkem se veletrhu zúčastnilo 193 vystavovatelů z celého světa (minulý rok: 194), kteří představili 715 herních titulů (minulý rok: 712).


Zdroj: kotaku.com.au

Co nás na TGS zaujalo?

Je toho mnoho a je těžké vybírat. Nicméně soustředíme se alespoň na nějaké vychytávky. S jistotou můžeme říci, že k detailnějším recenzím se dostaneme postupně u mnoha her v samostatných článcích.

Dead or Alive 5

V polovině září na tiskové konferenci Ninja tým odhalil Dead or Alive 5 - pokračování video sérii herních bojů, kde se do akce staví odvážné křehké ženy. Předváděčka nové série ukazovala boj Ryu Hayabusy z Ninja Gaiden a Hayate na tmavé střeše rozestavěnéo mrakodrapu. Kolem akčních pohybů vidíme v pozadí nebezpečně se houpající jeřáby, což působí jako zajímavá kulisa k dramatickému souboji.   Dead or Alive 5 se chystá pro PS 3 a Xbox 360 na příští rok. Hra ještě není dokončena, ale už teď je jasné, že můžeme opět čekat známé zvukové efekty a prsaté ženské bojovnice.

Super Monkey Ball

Na TGS byl představen trailer k Super Money Ball. Delší dobu to vypadalo, že se v této sérii nic nezmění a v nejnovější verzi pro PS tu máme zase opici  v obří plastové kouli, procházející bludištěm. Vita však nabízí novinku v možnostech ovládání: buď použijete tradiční analogové páčky nebo se budete pohybovat na základě vnitřních gyroskopických senzorů. Analogové páčky jsou značně citlivé, chce to získat cit do prstů, abyste ve hře mohli úspěšně postupovat. Snazší je pak druhé nové ovládání  – a když je ovládání intuitivnější, hned je lepší zábava.

Metal Gear Solid Eater – 3D

Na TGS jsme mohli vidět prezentaci videí k akční videohře Metal Gear v 3D verzi. Japonská hra pod vedením kritiky uznávaného režiséra Hideo Kojimy patří do série už delší řady MGS. Podívejte se na ukázku.

Nejprve Metal Gear Solid Eater vyšel na začátku léta na PS2, nyní bude možnost si užít i další rozměr na 3DS Nintendo. Nová verze přináší samozřejmě 3D grafiku, další mapy a zjednodušené menu a mnohé jiné. Do akce se můžete kvalitně zamaskovat, nepřítel vás tedy nemusí hned objevit. Výhodu můžete pak využít v útoku a překvapeného nepřítele třeba přehoďte na zem a vláčejte po cestě, můžete ho škrtit až do bezvědomí nebo použít jako lidský štít. Ne zrovna humánní kousky. Hlídejte si však své zdraví – stejně tak, jak zacházíte s nepřítelem i vy můžete mít újmu na těle. Pokud si zraníte například ruku, je nutné ji hned zabandážovat.

The Legend of Zelda: Skyward Sword

V listopadu očekávejme vydání akční adventury. The Legend of Zelda: Skyward Word. Hra využívá Wii MotionPlus pro boj s mečem a upravený WiiRemote pro systém zacílení. Kromě meče jsou tu i další zbraně jako prak, luk, bomby. Hra by se měla prodávat rovněž spolu s CD, které obsahují instrumentální hudbu z kultovní série.

K dalším novinkám se ohlásíme co nejdříve v samostatných článcích. Sledujte proto pravidelně gamezoom.cz.

Komentáře