Super Mario 3D Land – neohrožený instalatér se opět vrací

Super Mario 3D Land
Italského instalatéra s červenou čepicí, modrými montérkami, vousy pod nosem a slabostí pro princezny opět čeká další dobrodružství. Již vám nemusím podrobněji vysvětlovat, o koho se to vlastně jedná, protože Maria musí znát úplně každý, kdo má něco společného s herním světem. Legendární Super Mario se opět vrací mezi nás, tentokrát v trojrozměrném provedení a opět ho čeká záchrana princezny jménem Peach a celého Hříbkového království. Této skákačky z velmi oblíbené Mario série se v Evropě dočkají majitelé kapesních konzolí Nintendo 3DS již 18. listopadu. V Japosnku se nový Mario objevil v obchodech 3. listopadu.

Čeká vás další dobrodružství plné zábavy

Jak jsem se již zmiňoval, nového Maria si užijete ve 3D i s 2D prvky. Pokud však u této série preferujete její původní provedení v 2D, máte možnost se do tohoto režimu přenést pomocí vypnutí 3D efektu. Pokud jste ale hráli předchozí dva díly Super Mario Galaxy, tak už z mála víte, co vás v této nové hře čeká. Stejně tak nám Super Mario 3D Land přináší mnoho dalších novinek, které dokážou fanoušci dobře ocenit.


Super Mario 3D Land Super Mario 3D Land

Během hraní se budete opravdu bavit

Díky trojrozměrnému provedení na vás vzdálenosti působí hlouběji, stejně tak vám zpříjemní pocit dynamičtější běhání a skákání. To vše pak vede k rafinovanějším překážkám, nepřátelům a úrovním. Tím pádem musíte více dbát na opatrnost. Jistě se vám bude líbit nový oblek, v němž vám bude Mario připomínat legračního mývala, s jehož ocasem budete moci uhodit své nepřátele, a odehnat je tak daleko od sebe. Navíc s ním může seskakovat z opravdu vysokých míst, přičemž bude Mario padat jako peříčko. Mezi novinkami nechybí ani noví nepřátelé, jako jsou Gumbové s ocasy či Gumbové, kteří se naskládají na sebe, čímž vytvoří pohybující se věž. Potíže vám budou způsobovat i masožravé květiny, které plivou inkoust a tím vám zamažou display.


Super Mario 3D Land Super Mario 3D Land

Ovládání je jako vždy jednoduché

Jako všechny díly Mario série i tento využívá co nejjednoduššího provedení v oblasti ovládání. Pomocí analogu se s postavičkou Maria pohybujete po okolním světě. Stisknutím tlačítka A nečekaně skáčete. Pomocí dalšího tlačítka provádíte různé akce. Ovšem lze i využívat kombinaci těchto tlačítek analogu, přičemž se Mario dokáže skrčit nebo může provádět i jiné kousky. Jestliže jste již hráli předchozí zmiňované díly, ovládání pro vás nebude žádný problém. Samozřejmě nechci nějak strašit i začátečníky, protože díky své jednoduché hratelnosti, která je však velmi zábavná, se s touto hrou rychle seznámíte a nebudete se moci od ní jen tak odtrhnout.


Super Mario 3D Land Super Mario 3D Land

Těšte se na pořádný hit

Pokud vlastníte novou kapesní konzoli Nintendo 3DS, určitě neváhejte a co nejdříve si po vydání Super Mario 3D Land pořiďte. Tohle bude opravdový hit, kterého se 3DS dočká, jelikož zatím nebyla vydána hra takového žánru plného zábavy a především s velkou pověstí, jakou má náš legendární instalatér Mario, jenž se odhodlá do boje proti nebezpečnému drakovi, jen aby zachránil zajatou princeznu. Proto bych se vůbec nedivil, kdyby bylo během prvního týdne po vydání prodáno několik miliónů kusů, jejichž majiteli byste mohli být právě vy. Vyčkejte pár dní do vydání a pak už neváhejte.

Komentáře