Vivosauři, do boje!

Bokun wa Kasekihoridā, tak říkají Japonci Fossil Fighters, pravěkým bojovníkům, kteří vedou bitvy pro malého kluka. Ten musí na ostrově Vivosaurus vykopávat fosílie dinosaurů. Tyto zkameněliny jsou pevně uzavřené v kamenech a dopravují se do laboratoře, kde se čistí.

Hráč nesmí při čištění fosílii poničit. Jakmile je úspěšný, může oživit a proměnit dinosauří DNA do silné bytosti zvané Vivosaurus. Plánem hry je neustálé hledání a oživování nových fosílií pro další bitvy, prozkoumávat nové oblasti a dozvídat se více o tajemství ostrova Vivosaurus.

První verze byla vydaná v roce 2008  firmou Nintendo. Na E3 proběhla prezentace novinky Super Fossil Fighters, kterou Japonci hrají už od listopadu 2010 a  na americký trh přijde  v létě 2011. K nám se dostane před letošními Vánoci.

Hráč ve hře může hlavnímu hrdinovi změnit charakter a barvu jeho oblečení, ale ne pohlaví. V pozdějších levelech lze nakoupit různé masky a změnit tím Lovci tvář. Setká se s Rossie Richmond, dívkou s růžovými copánky, Dr. Digginsem, předním vědcem ostrova, zloději B. B. Banditi, s nimiž se hráč musí několikrát utkat, s Dunou, která je tajemnou dívkou, jež je spojena s minulostí ostrova a dalšími.

Prodejní žebříček první série byl neuvěřitelný a Fossil Fighters se staly třetí nejprodávanější hrou na japonském trhu.

Nejvíce je přirovnávána k principu video herní série Pokémon. Stejně tak to vidí příznivci na fóru k traileru hry. Jestli lze hovořit o vykradení myšlenky nebo o obecném japonském trendu či specifické kultuře, to si netroufám rozsoudit.

Trailer
Trailer

Lze najít podstatné rozdíly mezi starou a novou verzí? Opět budeme prozkoumávat krajinu, hledat zkameněliny, čistit je nejprve pomocí štětce a poté oživovat pro boje na ostrově Vivosaurus. Novinkou v Super jsou obrovské fosilní balvany, které obsahují kompletní dinosauří fosílie, a zvláštní fosilní balvany, ve kterých jsou hned dvě obludy. Čím lépe je hráč vyčistí, tím silnější budou Vivosauři.

Bitvy Super fosilních bojovníků se skládají ze tří plánů. Musíte účinně střídat bojovníky, abyste bitvu vyhráli. Super Vivosauři se vyvíjí do nových forem pomocí zlaté zkameněliny. Můžete soutěžit v pořádání bitev a stahovat nové události.

Nicméně dojmy jsou takové, že ve srovnání se starou verzí nás zde žádné převratné novinky nejspíš nepřekvapí.  Podle mého názoru jen Nintendo vytvořilo pokračování, přiživující se na úspěchu z roku 2008 a 2009. Avšak netvrdím, že pro fanoušky této svérázné zábavy budou Super Fossil Fighters zase výzvou pro odpolední bitvy.

Dalším faktem je, že roste nová generace fanoušků, a kdo by si chtěl kupovat hru starou tři roky, když je na trhu novější verze.

 

(5/10)

 

Zdroje: en.wikipedia, siliconera.com, E3

Komentáře