Age of Conan startuje na systému Free 2 Play!

Dnešním dnem byl oficiálně spuštěn Masive Multiplayer Online titul Age of Conan s podtitulem Unchained, který je tak pro hráče v základní verzi zdarma.  Jak jsme již několikrát psali, Free 2 Play systém nabízí všem hráčům možnost hru hrát, avšak pokud se ve hře chcete dostat do více akcí, je zapotřebí sáhnout do peněženky a začít si hru platit.

Age of Conan si od uvedení prošel všemožnou mystifikací, počínaje slabším hodnocením v recenzích „převážně díky, ve své době, silné zabugovanosti“, až po příchod nového datadisku. Hra byla zhruba před více jak rokem pozastavena z důvodu malého zájmu herní komunity na poli MMO titulů.

Age of Conan Age of Conan

Možnosti a restrikce Free 2 Play hraní

Pokud se ptáte, jaké možnosti se nabízí ve hře zdarma, tak je to přístup do všech herních částí mapy (tedy: Stygia, Aquilonia, Cimmeria), dále pak jen dva charaktery postav z celkových osmi. Omezení přístupu se nevyhlo bohužel ani Dungeonům, z nichž celá polovina je nepřístupná. Rovněž je i snížená kapacita pro různé itemy v bance, opět o polovinu.  Tím výčet škrtů nekončí, vyvolat můžete pouze dva z celkových šesti raidů. Naneštěstí se omezení projevily i na počtu povolání. Z celkových dvanácti máte na výběr jenom ze čtyř, a to:  Guardian, Priest of Mitra, Barbarian a Demonologist.

Jak už jsem zmiňoval výše, ve hře je přítomný datadisk Rise of Godslayer, ačkoliv ten se stal jakýmsi zapovězením pro neplatící hráče. Přístup k většině funkcí datadisku mají jedině uživatelé se zlatým účtem. Jednou z nejvtipnějších restrikcí ve hře pro uživatele hrající hru zdarma je zablokovaná možnost psaní zpráv do veřejného chatu. Napsat zprávu tak lze pouze přátelům. Hra rovněž používá jen dvě lokalizace, jsou jimi Angličtina a Němčina.

Age of Conan Age of Conan

Verdikt

I přes všechny „zpropadené“ restrikce a omezení, je to příklon k hráčské komunitě v pozitivním směru, hrát základní hru zdarma. Na jednu stranu to část komunity odsuzuje, na stranu druhou, to velká část hráčů vítá, díky možnosti ušetřit peníze.

Závěrem dodám fakt, že na trhu MMO her už tak zbývají aktuálně jen dva známé tituly, které vyžadují měsíční platbu. Prvním z nich je všem moc dobře známý World of Warcraft, dvojkou se pak stalo Sci-Fi Star Trek Online. Do třetice by se časem měl připojit nový projekt od společnosti BioWare, a to Star Wars The Old Republic

Komentáře