Age of Empires Online: jedna z nejoblíbenějších strategií se vrací

Age of empires online

Slavná série Age of Empires je stále mezi námi a jen tak snadno nás zřejmě neopustí. Legendární strategie, jejíž první díl byl vydán už v roce 1997, se rozšiřuje o další přírůstek, který však nikdo nečekal vzhledem k tomu, že poslední díl byl vydán před pěti lety. Za dva roky na to zanikl tým vývojářů z Ensemble Studia. Ale přesto jsme se dočkali dalšího dílu od Gas Powered Games, a tím je Age of Empires Online. Vydavatelem je opět Microsoft Studios.

V trochu jiném kabátě

Jak už podtitul napovídá, jedná se o hru vyžadující internetové připojení. Potěšením pro hráče je, že hru stačí jen stáhnout, nainstalovat a hrát, jelikož je ke stažení zdarma. Avšak někteří z vás mají možnost si připlatit a získat nějaký bonus, což se dnes hodně vyskytuje na webových hrách především na Facebooku a Google+.

Age of Empires Online Age of Empires Online

Postavte si nejvyspělejší město

Na začátku hry si zvolíte jeden ze čtyř národů. Na výběr máte Řeky, Egypťany, Kelty či Peršany. Po zvolení národa následuje pojmenování svého hlavního města, kterému budete moci zvyšovat úroveň, vylepšovat budovy a další věci, s nimiž se setkáte v podobných hrách. Ze začátku toho moc nebudete mít. Město vypadá spíše jen jako vesnice, která se ale postupně rozvine v prosperující sídlo s pomocí několika budov k tomu určených. V aréně pořádáte bitvy proti hráčům, v Crafting Hall si vyberete dvě z šesti profesí, na nichž si vyděláte nějaký ten zlaťák a pošta vám bude sloužit ke komunikaci s ostatními hráči. Samozřejmě nebude chybět sklad surovin a hlavně budovy podobné těm v původních sériích, kde si hráč bude vyrábět výzbroj pro své vojsko nebo provádět různé výzkumy k vylepšení. Ve skladě budete uchovávat suroviny známě již z předchozích dílů, těmi jsou samozřejmě dřevo, kamení, zlato a jídlo (zvěř, ryby, bobule, farmy).

Age of Empires Online Age of Empires Online

Vzhůru do boje!

Ve hře se setkáte i s plněním různých úkolů, které dostanete od svých zadavatelů. Ty potkáte ve svém okolí s vykřičníkem nad hlavou. První úkoly nebudou tak těžké. Především vás seznámí se základními prvky hry. Naučíte se obchodovat, stavět, vytvářet své vojsko a hlavně bojovat. Čím více splněných úkolů budete mít za sebou, tím se budou stávat obtížnějšími. Nechybí ani mise, se kterými vám pomůže váš spoluhráč.

Své jednotky i budovy lze vylepšovat nejen prováděním výzkumů, ale můžete jím přidávat různé speciální věci, jež získáte z plnění úkolů. Předměty se přidávají k jednotlivcům. Také máte možnost získat zvláštní zvýhodnění, která jednorázově využijete při svých bitvách.

Age of Empires Online Age of Empires Online

Zahrát si může každý z vás

Některé fanoušky to odradí, ale vývojáři doufají, že většinu přiláká. Jedná se o grafické zpracování, které obsahuje více pestřejších barviček a je hlavně kreslené. Hra je dostupnější, jelikož toho od vašich strojů tolik nevyžaduje. Tak neváhejte a navštivte oficiální stránky hry na ageofempiresonline.com a přidejte se mezi nás!

Komentáře