Americká armáda trénuje na CryEnginu 3

DSTS
Extrémně realistický CryEngine 3 začíná využívat americká armáda, nebude v něm však lovit mimozemšťany, ale vojáci si zde budou procházet výcvikem v jejich nové „hře“.

Virtuální realita je stále reálnější

Možná jste se již někteří z vás někdy před půl rokem dozvěděli o tom, že se americká armáda rozhodla trénovat na vojenském simulátoru běžícím na CryEngine 3, s nímž jste se mohli setkat například ve hře Crysis 2. Za vývoj tohoto simulátoru zvaného Dismounted Soldier Training System je zodpovědné vývojářské studio Intelligent Decisions.

Naučíte se pořádně bojovat

A jak vůbec takováto hra funguje? Rozhodně nebude možné vyzkoušet si tento simulátor už z toho důvodu, že ho není nelze ovládat na domácím počítači. Vojáci totiž nastoupí v plné výzbroji do speciální místnosti, kde bude každému vyhrazeno deset metrů prostoru pro pohyb snímaný kamerou, jež je schopná zachytit až čtyři vojáky současně. Na záda si vezmou batoh s velice výkonným notebookem a na hlavu si nasadí helmu, na níž jsou namontovány displeje nahrazující periferní vidění. Instruktor jim pak zadá jednotlivé mise, které se jim v reálném čase promítnou do jejich speciálních helem, přičemž simulují situaci na bojišti. Vojáci se mohou ujmout několika rolí, a to jak amerických jednotek, tak i civilistů a nepřátel. Mimo to, že se vojáci budou učit střílet, naučí se i zachraňovat rukojmí nebo potají proniknout do nepřátelské základny.

CryEngine 3 předvádí skvělý výkon

My se nyní můžeme podívat na dvě nová videa, která byla na internetu nedávno zveřejněna. První video nám ukazuje ve filmovém zpracování schopnosti tohoto simulátoru. Nejedná se o žádnou filmovou nahrávku z reálného světa. Vše je podáno ve zmiňovaném enginu, který je především od ostatních her, jako je Call of Duty a Battlefield, kde jsou mapy vždy prostorově omezeny, odlišný v tom, že bez problémů zvládá obrovská prostranství a rozlehlé oblasti.

Vzhůru do boje!

V dalším videu můžete shlédnout, co všechno tento simulátor dokáže. Nechybí zde několik přestřelek a zejména prohlídka rozsáhlého prostředí a několika misí, kterou mají zrekonstruovat jakoukoliv vojenskou akci na jakémkoliv místě na světě. Jakmile se na video začnete dívat, jistě se nestačíte divit tomuto extrémnímu zpracování, a co vše CryEngine 3 dokáže. Za zmínku stojí i dynamické noční vidění a infračervené senzory využívané pro termovizi.

Přidáte se ke Strýčku Samovi?

Tak co na to říkáte? Také byste si rádi tento simulátor vyzkoušeli? Tu možnost sice máte, ale podmínkou je přihlásit se k americké armádě, která do tohoto projektu investovala 57 milionů dolarů. Je tak tedy jasné, že se nikdy tento simulátor nedostane na trh a my si jej neužijeme na svých počítačích. Tak už vyplňujete ty přihlášky? Již tento měsíc má být systém nainstalován na více jak 102 vojenských centrech po celém světě.

Komentáře