Anno 2070 – v neočekávané podobě, bude i multiplayer

Anno 2070
Když se někdo zmíní  o sérii budovatelské strategie Anno, každému se v mysli promítne období středověku, kdy si hráč buduje své vlastní město nebo řekněme i říši. Za všemi díly stojí tvůrci ze studia Related Designs a podle čtyř-čísla za jménem hry vám sdělují, do jaké doby se vydáte stavět svou říši.

Již bylo dost minulosti, přesuňme se do budoucnosti

Když tvůrci představovali svůj poslední titul, který je již v konečné fázi vývoje, objevil se název Anno 1305, což mnohé do té doby vůbec nepřekvapilo. Ale pak bylo číslo 1305 nahrazeno číslem 2070. To už byli všichni, kteří byli přítomní na úvodní prezentaci, velmi překvapeni a nebyli si jisti, zda se nejedná pouze o žert. A opravdu nejedná. Do Anno série mohou brzy fanoušci přivítat další díl nesoucí názvem Anno 2070.

Máme se toho obávat?

Jak už tedy název napovídá, děj hry se bude odehrávat v budoucnosti. Ta bohužel nebude tak růžová, jak si někteří představují. Jedním z nejdiskutovanějších témat současné doby je globální oteplování naší planety, díky němuž hrozí i zvýšení hladiny oceánů. A takto začíná náš příběh. Hladina oceánů se zvýšila o pěkný kus a voda zaplavuje veškerou úrodnou půdu. Většina naší planety se tak stává neobyvatelnou. Lidé, kteří přežili, se zachránili na ostrovech a umělých archách. Jelikož se jedná pouze o hru, nehledejte odpověď na to, kde se vlastně objevily tyto ostrovy plné plodin a surovin.

Anno 2070 Anno 2070

 

 

Vybudujte rozsáhlou metropoli

Hráč je obdařen hlavním úkolem, vybudovat svět zítřka. Je pouze na něm, jak to vše udělá. Příběh je velmi rozvinutý a obsáhlý mnoha výzvami a různými možnostmi. Nejprve vše začne stejně tak, jako v předchozích dílech, a to na opuštěném ostrově. Zde začnete stavět první budovy a postupně budete rozvíjet svoji vesničku přes město, až k rozsáhlé metropoli plné mrakodrapů osazených obřími neonovými nápisy. Tentokrát budete budovat město plné futuristických prvků.

Z čeho začít?

Jenomže, než se do stavby takto velkého města pustíte, je potřeba nashromáždit nějaké suroviny, kterých bude opravdu nedostatek. Je třeba tedy nové osídlený ostrov pečlivě prohledat. K surovinám se snadno dostanete otevřením obchodních tras nebo na černém trhu. Ovšem očekávejte velmi vysoké a pro danou situaci ne moc utěšující ceny.

A co energie?

K provozu města budete také potřebovat i energii. Záleží jen na vás, jakým způsobem ji budete získávat. Buď se nakloníte k průmyslové straně a začnete těžit uhlí a ropu, kterou budou zpracovávat rafinérie, aby se fabriky stále udržovaly v provozu. I když je tento způsob získávání energie a budování města velmi efektivní, musíte brát na vědomí, že budete znečišťovat podnebí celého ostrova. Nebo se rozhodnete pro větrné a vodní elektrárny, jejichž provoz je mnohonásobně dražší a ještě k tomu méně efektivní? Z ekologické stránky bude ostrov plný pestrých barev a oproti industriálnímu prostředí bude vypadat mnohem lépe. Už víte, zda se přidáte k frakci průmyslových Titánů či ekologických Ecos?

I tak to neznamená, že váš ostrov bude pouze osazen industriální špínou či bude ekologický čistý. V průběhu hry bude moci hráč tyto dvě možnosti zkombinovat, a dosáhnout tak co největší spokojenosti obyvatel svého města.

Anno 2070 Anno 2070

 

 

Dočkáme se i multiplayeru

Autoři prozradili i to, že nový díl Anno série bude obsahovat multiplayer. To mnohé fanoušky velmi překvapí. Jedné hry se může zúčastnit až osm hráčů, kteří mohou hrát v kooperativním režimu nebo mohou mezi sebou soupeřit. Hráč bude moci přenášet svoji identitu z jedné hry do druhé.

Nové grafické provedení, těšte se

Navíc vám zpříjemní zážitek z hraní kvalitně zpracovaná grafika díky nové verzi enginu. Stejně tak i autoři doufají, že si hráči oblíbí netypické prostředí série Anno. Toto je jednou z cest, jak více přilákat hráče ke skoro upadajícímu žánru budovatelských strategií. Jak se Anno 2070 prokáže mezi hráči, se už můžete přesvědčit od 17. listopadu, kdy zaplní regály obchodů v Evropě. Datum amerického vydání není ještě zcela známo. Vydavatelem je společnost Ubisoft.

Komentáře