Assassin’s Creed 3 – vybojujte svobodu

Je to již skoro rok, co byl vydán poslední díl série Assassin’s Creed a fanoušci jsou už příliš nedočkaví čekáním na další díl této série, který by měl být závěrečnou epizodou trilogie Assassin’s Creed. A opravdu se mají na co těšit. Nebude to už dlouhá doba, jelikož datum vydání Assassin’s Creed 3 se pomalu blíží.

 

Zopakujme si trochu čerstvou historii

Příběh hry nás tentokrát zavede do let 1753 – 1783, kdy se ocitneme na severoamerickém kontinentu, kde bude mít hráč tu možnost navštívit města Boston a New York, jež se právě rozvíjela. Herní mapa rozdělena na tři části se především skládá z těchto dvou měst, tou třetí částí je krajina zvaná The Frontier, což je západní hranice tehdejšího území kolonií, za níž se tenkrát nacházelo území obývané divochy. Vývojáři z Ubisoftu se totiž snaží dostat do hry vše, co se během Americké revoluce a pozdější Deklarace nezávislosti událo. Právě samotná revoluce vypukla ve městě Boston. Také si lze všimnout rozložení ulic nejstarších částí, které jsou vytvořeny dle původních nákresů a současné podoby města.

 

foto: Ubisoft

 

Vybavujete si některé z těchto událostí?

Abychom si tu historii trochu zopakovali nebo dokonce se přiučili něčemu novému, narazíte zde například na jízdu kováře Paula Revereho proti britským vojákům, obléhání Bostonu armádou George Washingtona nebo úprk vojsk z obléhaného New Yorku. Také počítejte s tím, že ve městech jenom tak nenarazíte na normální život. Vždy se totiž ocitnete v té neobvyklé době, kdy se v daném městě děje historická událost spojená s revolucí. Tedy čeká na vás i New York zachvácený velkým požárem. Dokonce se stanete i svědky Bostonského pití čaje, kdy bylo zničeno a vyházeno do moře mnoho beden lisovaného čaje, které převážela Východoindická společnost.

 

Tentokrát v roli rodilého indiána

A kdo že je vlastně naším hlavním hrdinou? Samozřejmě že v přítomnosti to bude náš starý známý Desmond Miles, jenž se dostane do kůže rodilého indiána Connora. Ten se narodil bílému otci a indiánské matce, byl vychován u kmene Mohawků ve vesnici Ratohnhaké. Connor je naprosto odříznutý od společenského života, takže vůbec neví, co se kolem něho děje. Umí akorát lovit a do souboje asasínů a templářů se připletl zcela náhodně. Když byl ještě malým hochem, britské koloniální síly vypálily jeho vesnici a zabily i jeho rodiče. Jakmile se náš nový hlavní hrdina bude snažit pomstít, zaplete se s asasíny, a nakonec později na sebe oblékne bílý plášť s kapucí.

 

foto: Ubisoft

 

Pozor na vlky a medvědy

Connor se od ostatních hrdinů liší tím, že je nemluvný, velmi rád loví a ne nepřítele si klidně nějakou tu dobu v klidu počíhá. Takže očekávejte, že se soubojový systém dočká mnoha vylepšení, kde se především můžete těšit na mnohem více krve, přičemž nebudou chybět indiánské zbraně jako například tomahawk. Tentokrát si bude muset hráč dávat pozor nejen na nepřátelská vojska. Venku v přírodě totiž na vás mohou číhat medvědi či smečky vlků, kteří si z vás jistě rádi udělají lovnou zvěř. Další novinkou je možnost častěji vnikat do obydlí, kterou však využijete teprve při úniku před nepřáteli. Postupem času, kdy si začíná Connor dělat jméno u nově vznikající americké společnosti, dostává možnost i vybudovat si své sídlo.

 

Vaše loď je připravena, pane

Novinkou zde je i vlastní malá loděnice, odkud bude hráč spravovat svoji plachetnici. Hráči se dostane do rukou menší loď, s níž se vypraví i do moře, kde si vyzkouší, jaké to je potýkat se s mořskými vlky a s nepříznivým počasím. Nebudou zde samozřejmě chybět námořní bitvy. Právě z loděnice si pak budete moci svoji loď různě upravovat. Již jsem se tu zmínil i o počasí. Sami už víte, že se budeme příběhem potloukat během několika let, a tak navzdory změn ročních období se bude počasí vždy měnit, což by také mělo ovlivňovat hratelnost.
Ve více lidech to půjde hladce

Ve hře nebude dokonce chybět ani multiplayer v kooperativním módu zvaném Wolfpack. Ten je rozdělen do pětadvaceti sekvencí, v nichž bude vaším úkolem v určitém časovém limitu zabít jeden nebo více cílů. Do těchto akcí se můžete pustit maximálně s třemi přáteli. Po úspěšném zabití svého cíle se přesunete do další sekvence, která bude o něco obtížnější a v níž budete mít kratší čas. Samozřejmě vaši nepřátelé nebudou jen tak čekat na svoji smrt, proto se budou bránit a je dosti pravděpodobné, že vás svalí na zem. Pak už je jen na vašich spoluhráčích, zda vám pomohou rychleji vstát nebo se na vás vykašlou a na cíl se vrhnou sami.

 

Grafika je opět o něco lepší

Sami jste se již mohli dovědět, že Assassin’s Creed 3 je vyvíjen velmi dlouhou dobu. Na vývoji se totiž začalo ještě dříve, než se mezi námi objevily spin-off tituly Brotherhood a Revelations. Nový vyvíjený Anvil engine třetí generace známý také jako AnvilNext dokáže vykreslit až tisíc postav a najednou. Grafické zpracování se zde tak dočkává velkého pokroku. Díky tomuto enginu se také můžeme kochat z počasí, kdy lze na podzim sledovat, jak padá listí a v zimě zase vítr roznáší prašný sníh, čímž může zahladit i vaše stopy, dokonce i vašeho cíle, přičemž pak bude pro vás obtížnější ho vystopovat.
Již brzdy se dočkáme

Zkrátka sami vidíte, že se máme jen na co těšit. Navíc se trochu přiučíme historie a v soubojích bychom měli zažít mnohem více adrenalinu. Budeme se moci kochat přírodou v různých ročních obdobích. Hráče i potěší kooperativní mód, v němž bude moci se svými přáteli různě naplánovat útoky na své cíle. Pravděpodobně se jedná o závěr trilogie, který má být jistě tím největším. Díky novým technologiím můžeme také čekat nový začátek. Nechme se tedy překvapit. Assassin’s Creed 3 vychází pro konzole již na konci října, PC verze se dočkáme 23. listopadu.

 

Komentáře