Batman: Arkham City – už k nám pomalu přilétá

Batman: Arkham City
Netopýří muž opět klepe na dveře. Již jste se u nás mohli dočíst o novém díle hry Batman: Arkham City, na jehož vývoji se podílí opět studio Rocksteady, které stojí i za vydáním předchozího dílu Batman: Arkham Asylum. Sice nebudou fanoušci natolik překvapeni, ale i tak se dočkají několika nových vychytávek.

Vyčistěte město zaplavené zločinem

Oproti Arkham Asylum se už nebudete se svým hrdinou pohybovat v uzavřených koridorech. Tentokrát hra nabízí možnost se volně pohybovat po celém městě, a tak se můžete kochat okolím a budovami, jež některé z nich projdou několika změnami, jakmile se na nich vyřádí padoušský tým designerů. Například můžete narazit na budovu, která je z jedné strany jaksi zjizvená. Jednoduše se stačí dostat na nějaké vyšší místo, z něho pak seskočit a natáhnout pelerínu a už plachtíte vzduchem. Město je velmi rozsáhle a zabere vám několik minut, než se dostanete na jeho druhou stranu. Během létání v ulicích má hráč možnost využít grapple boost. Přitahování se za okraje střech pomůže nabrat více větru do zad. To se to pak lépe létá.

Batman: Arkham City Batman: Arkham City

 

 

Fanoušky ovšem potěší lepší pocit při boji z blízka, v němž lze provádět několik za sebou navazujících komb, jejichž je opravdu někdy velký počet. Animace během boje jsou lépe zpracované a navíc dobře navazují na to, jakým způsobem zaútočíte, především z jaké strany a jakou silou provedete úder.

Batman: Arkham City Batman: Arkham City

 

 

Pozor na kočičí ženu

Velkou zajímavostí je to, že náš Batman není jediným hrdinou, za něhož si hráč zahraje. Nechybí zde ani velmi oblíbená kočičí žena neboli Catwoman. Ta má oproti Batmanovi zcela odlišné vlastnosti. Nemá plášť, a tak se nemůže ulicemi prohánět ve vzduchu. Ale stejně jako ostatní kočky se dokáže pohybovat úplně potichu, aniž by jí někdo slyšel. Může se tedy dostat nepozorovaně ke svému protivníkovi a bez problému mu sebrat například přístupovou kartu, s níž si pak může v klídku odkráčet pryč. A to vše lze provést bez jakéhokoli násilí.

Batman: Arkham City Batman: Arkham City

 

 

Hráč s ní může provádět i úplně jiné triky a během boje dokáže kočičí žena okouzlit i svými komby. Nedokáže dát sice velký úder stejně jako Batman, ale díky její mrštnosti, rychlosti a pohotovosti, dokáže svého protivníka snadno dezorientovat a pak ho stačí jen dorazit smrtící ránou.

Pokud chcete mít hlavním příběh co nejdříve dohraný, tak se vám to za 25 hodin povede. Budete však muset vynechat dobrovolné mise, mezi něž patří i hraní za kočičí ženu. Pokud chcete hru kompletně dohrát, počítejte s několika dalšími desítkami hodin hraní.

Batman: Arkham City Batman: Arkham City

 

 

Nudit se nebudete

Pro zabavení ve volného času nechybějí ani Challenge módy, což je další novinka této hry. Tento herní režim se dělí na tři části a těmi jsou rankovací mapy, kampaňové mapy a vlastní mapy. Rankovací mapy by měly být už známé hráči z Arkham Asylum. U kampaňových map je jasné, že budou obsahovat příběh, jenž by měl rozšiřovat celkové dění hry. Ve vlastních mapách má hráč možnost si před akcí předvolit, proti kolika protivníkům chce bojovat a s čím vším bude jeho hlavní hrdina vybaven. Před zahájením Challenge módu by si měl hráč zvolit jednu z postav, z nichž každá je obdařena různými vlastnostmi.

Batman: Arkham City Batman: Arkham City

 

 

Multiplayer? Asi ne.

Na internetu se hodně diskutovalo o tom, zda se ve hře vůbec bude vyskytovat multiplayer, který by byl dobře využit v Challenge módu. Nejprve před rokem v září studio Rocksteady prozradilo časopisu PSM3, že mimo singleplayeru bude nový Batman: Arkham City obsahovat i multiplayer, což by potěšilo mnoho hráčů. Od té doby se o tom čím dál více spekulovalo. Bohužel v únoru letošního roku se ozval Sefton Hill z Rocksteady a ten hráčům oznámil, že žádný multiplayer nebude. Hra je pouze zaměřena na singleplayer a tečka. Tak a je vymalováno.

Batman: Arkham City Batman: Arkham City

 

 

Uvidíme, jak to dopadne

Budeme se tedy muset smířit s tím, co nám autoři uvedli. Podle nich by hru nestihli dokončit přesně podle svých plánů, kdyby se pustili i do vývoje multiplayeru. To však hru vůbec nezkazí, a pokud někdo má stále důvěru v to, že hra pro více hráčů bude. Může se už přesvědčit v listopadu letošního roku.

Batman: Arkham City Batman: Arkham City

 

 

HW nároky

Minimální hardwarové nároky
Procesor: Intel single core 3 Ghz nebo odpovídající AMD
Operační paměť: Windows XP 1 GB, Windows Vista 2GB
Grafická karta: Karta se shader modelem 3 – Nvidia 6600, ATI 1300 nebo výkonnější

Doporučené hardwarové nároky
Procesor: Pentium D 3Ghz nebo AMD Athlon 64 X2 3800+ (Dual core)
Operační paměť: Windows XP 2GB, Windows Vista 3GB
Grafická karta: Nvidia 7900 GT nebo výkonnější

Komentáře