Battlefield 3 a Modern Warfare 3 – souboj titánů

Battlefield 3 vs. CoD: MW 3
Na internetu je rozpoutaná válka mezi multiplayerovými giganty. Všude se o nich píše a porovnávají se, v čem jsou lepší. Na konci svého názvu mají trojku a my se jich máme podle oznámení dočkat již tento rok. Postavme tedy vedle sebe Battlefield 3 a Call of Duty: Modern Warfare 3 a podívejme se jim trochu na zoubek.

Který z nich je lepší?

Pro oba tyto velké tituly bylo vydáno už několik screenshotů a videí, a tak si můžeme všichni pro obě hry udělat svůj vlastní názor. Atmosféry obou her přivedou hráče hluboko do odehrávané situace, až z toho budou mít hráči husí kůži. Jak vlastně zjistíme, která z těchto her bude lepší? Zatím asi nijak, já osobně tedy doporučuji tyto hry vyzkoušet a pak sami uvidíte, ke které se více přikloníte.

Battlefield 3 Modern Warafare 3

 

 

Brzy se jich dočkáme

První se na svět vyklube Battlefield 3, jehož datum vydání je stanoveno na 26. října letošního roku, po něm teprve následuje Modern Warfare 3, kterého se fanoušci dočkají 8. listopadu. Hráči se her dočkají na všech platformách, i když Battlefield 3 je více zaměřen na PC verzi, na níž byla tato hra doposud předváděna. Doufejme, že konzolové verze budou mít na hráče stejně velký vliv. Ceny těchto titulů by neměly být o tolik rozdílné.

V Modern Warfare 3 by se grafika o tolik zlepšit neměla, jelikož poběží na stejném enginu jako předchozí díly této série, což bude vypadat trochu stylověji a některé hráče potěší, když má celá série stejný vzhled. Battlefield 3 by měl po grafické stránce vypadat mnohem lépe a tomu právě pomůže nový engine Frostbite 2, jenž dodá hře vysokou kvalitu grafického zpracování, dynamické zvuky a propracované efekty. Hra také plně využije DirectX 11, a tak nebude již možné si ji zahrát na Windows XP. Battlefield 3 nám přinese velké destruktivní možnosti, budete moc zničit budovy úplně do základu, a stejně tak i další objekty ve válečném prostředí, které vám budou překážet.

Battlefield 3 Modern Warfare 3

 

 

Stejná tematika

Příběhy těchto her budou podobné. Jak už známe Modern Warafare, půjde opět o válku po celém světě. Třetí díl bude navazovat na ten předchozí, i když se v průběhu hry podíváme o půl roku dobředu a zjistíme, jaké byly navázány vztahy mezi Američany a Rusi a co bylo důvodem útoku na Spojené státy a Evropu, kde si v třetím díle hodně zaválčíte. Také se podíváme, jak vnímá válku náš domov, protože ve hře nebude chybět ani naše země a konkrétně naše hlavní město a nějaký zámek či hrad kdesi ve středních Čechách. Stejně tak se bude po celém světě bojovat i v Battlefieldu 3. Obě hry nám přinesou prostředí války ve velkoměstech jako New York, Londýn, Berlín, Dubaj a další. Ovšem na tato města nebude moc krásný pohled, ale naopak díky světové válce se promění do apokalyptické podoby.

Battlefield 3 Modern Warfare 3

 

 

Rychlá akce nebo trpělivá spolupráce?

Multiplayer těchto her bude od sebe mnohem odlišný. Bude tedy jen záležet na hráčích, jaký styl hrání mají raději. Předpokládám, že Modern Warfare 3 bude hrát většina hráčů mladší generace, kteří mají radši zběsilou a rychlou akci s větším adrenalinem a napětím. U hráčů Battlefildu to však vidím jinak. Battlefield nám především nabízí více možností při hrání ve více hráčích, jednou z nich je právě velký počet hráčů, kteří se můžou hry zúčastnit. Nebudou chybět dedikované servery s maximální kapacitou 64 lidí. V konzolové verzi bude hraní po síti omezeno na 24 hráčů (Důvodem je nedostačující hardware konzolí). Multiplayer v Battlefieldu 3 nám bude připomínat válku více než jeho konkurent, protože nám nabídne hlavně techniku a různé role hráčů, které povedou k větší spolupráci. Klasikou boje v Call fo Duty sérii je boj se zbraní v ruce a to samozřejmě nebude chybět ani v dalším díle. Zde tedy hodně záleží na vás, jestli máte radši pořádnou akci v Modern Warfare 3 nebo se více přikláníte ke strategii a taktické hře jako v Battlefield 3. Ještě se však neví, zda se bude hrát Modern Warfare na dedikovaných serverech.

Battlefield 3 Modern Warfare 3

 

 

Výsledek souboje těchto her mezi sebou se již dovíme za pár týdnů. Tak uvidíme, která z těchto her si své hráče udrží déle a hlavně v jakém počtu. Bude to nový díl Call of Duty nebo Battlefield? A jaký je váš názor? Kterou z těchto her jste si více oblíbili?

Komentáře