Battlefield 3 beta – zkušební verze bude dostupná pro všechny

Battlefield 3 - logo

Někteří z vás to již u nás vyčetli ve zprávičkách nebo se to dozvěděli na jiném serveru či se jen doslechli od ostatních lidí. Studio Electronic Arts oznámilo, že hráči mají možnost 29. září stáhnout betu a zároveň tak vyzkoušet co nám nový Battlefield přinese. Beta je dostupná úplně pro všechny, bude ke stažení pro PC, ale i pro PlayStation 3 a Xbox 360.

Klient Origin

Pokud si tedy chcete zahrát betu, musíte si stáhnout klienta Origin (odkaz ke stažení ZDE), pomocí něhož stáhnete data ke hře. Origin bude stejně tak i potřebný pro plnou verzi. Majitele konzolí PlayStation 3 získají betu pomocí sítě PlayStation Network, u Xboxu 360 je beta dostupná přes službu Xbox Live Marketplace.

Battlefield 3 - beta Battlefield 3 - beta

Pouze multiplayer

Už tak je ale jasné, že k beta verzi je potřeba mít stálé připojení k internetu. Beta vůbec neobsahuje singleplayer, a ani kooperativní režim. Je zde obsažen pouze multiplayer pro více hráčů, kteří si užijí atmosféry bitev v boji proti sobě. Vaše hodnost získaná v betě nebude přenosná do plné verze, stejně tak i statistky nebudou mít nic společného s finálním vydáním hry. Po vydání plné hry začnete se vším úplně od začátku (pouze nick vám bude ponechán).

Výhoda pro některé hráče

Jak už víte, beta bude zveřejněna 29. září, avšak pokud jste si předobjednali elektronickou verzi Battlefield 3 pro PC či jste vlastníky hry Medal Of Honor Limited Edition, máte právě možnost si užít hraní bety déle než ostatní hráči. Pokud splňujete jednu z uvedených podmínek, je už pro vás beta dostupná od 27. září.

Battlefield 3 - beta Battlefield 3 - beta

S kým se v boji setkáme

Hra se nebude úplně lišit od předchozích titulů, ale nějaké nové prvky či změny se tu vyskytnou. V třídách jednotek se už neobjeví medik, avšak jeho funkce oživování a léčení bude přidělena třídě Assault. Dostanete tedy do ruky útočnou pušku a defibrilátor, pak máte na výběr lékárničky nebo granátomet k pušce. Druhou třídou je Support, jenž je vyzbrojená kulometem, který v tomto díle bude hodně užitečný především v krycí palbě. U kulometu lze i využít dvojnožku k lepší stabilitě střelby. Nový systém krycí palby bude hráčům hodně protivný. Pokud budou nad vaší hlavou svištit kulky, bude vaše postava neklidná a sníží se vám tak viditelnost a přesnost palby. Inženýři mají stále stejné vlastnosti a výstroj. Opět budou opravovat vozidla nebo ničit ta nepřátelská. Novinkou a zřejmě i velkou zákeřností je baterka připevněna na zbrani, pomocí které můžete oslepovat protivníky ještě před tím, než je zabijete. Další a poslední třídou, která nemůže chybět je Sniper, jenž je jako vždy vybaven odstřelovací puškou a výbušninami.

Nasedejte a vpřed!

Vozidla by měla být podobná těm z předchozích dílů. Nebudou tedy chybět vrtulníky, stíhačky, tanky, transportéry a další lehká vozidla, užitečná zejména k rychlému přesunu. V tomto díle jim přibude nový prvek, díky kterému má posádka pří jeho zničení možnost vystoupit a utéci před destrukcí. Stejně tak i inženýři mohou rychle zasáhnout a vozidlo opravit. Autoři se rozhodli, že se budou moci některá vozidla do určité míry sami opravovat.

Battlefield 3 - beta Battlefield 3 - beta

Zbourejte, co se dá

V Battlefieldu nesmí chybět obrovské bojiště, což je jeden z nejdůležitějších prvků těchto titulů. Bojový prostor bude hlavně rozšířen budovami, jejichž většina bude mít přístupný interiér i ve více patrech. Pokud jste líní si pro svého protivníka dojít dovnitř nějakého domu, neváhejte a odpalte ho. Autoři slibují, že bychom si měli destrukce pořádně užít, jelikož budovy by se měli rozlétnout až na 400 kousků. Aby to byl opravdu velký zážitek, je třeba do bitevního pole nasadit větší počet vojáků. Mapy jsou tak dostupné až pro 64 hráčů, což není už na dnešní dobu tolik, jelikož jiné hry nabízí už větší počet, ale i tak je o zábavu postaráno. Ovšem majitelé konzolí budou trochu zklamáni, protože maximální počet hráčů ve hře je omezen na 24 z důvodu nedostatečného hardwaru. Multiplayerové módy budou rozděleny na Rush, Conquest a Team Deathmatch.

Battlefield 3 - beta Battlefield 3 - beta

Neváhejte a stahujte

Pokud přemýšlíte, zda si máte hru koupit či ne, vůbec neváhejte a připravte se na den, kdy bude beta zveřejněna a ihned hru vyzkoušejte. Především zjistíte, zda na vašem počítači hra dobře poběží nebo ne.

Minimální požadavky na PC jsou:
operační systém Windows Vista
procesor 2 GHz Dual Core
2 GB RAM
20 GB volného místa na HDD
DirectX 10.1 kompatibilní grafickou kartou s 512 MB RAM (ATI Radeon 3870 a lepší / Geforce 8800 GT a lepší).

Komentáře