Borderlands 2: sci-fi nářez je zpět

borderlands 2

O úspěchu Borderlands pochyboval před vydáním snad každý. Včetně Analytiků, kteří tvrdili, že nový počin Gearboxu bude rozmetán dalším dílem Call of Duty. Nestalo se tak. A Borderlands sklízelo úspěchy na všech frontách. Od kritiků si odnášelo vysoká hodnocení a prodalo se přes 4 miliony kopií.

Borderlands si tedy vybudovalo velkou fanouškovskou základnu, která s napětím očekává pokračování, které má být větší, zábavnější a vyladěnější. To, co se hráčům jedničky nelíbilo, bude vylepšeno a to, co se líbilo, také. A k tomu přibude ještě pár novinek, ale o tom až za chvíli.

Příběh Borderlands 2 se odehrává pět let po událostech prvního dílu. Pandoře vládne krutý diktátor Handsome Jack, který je rovněž ředitelem zbrojařské společnosti Hyperion Corp. Vaším úkolem podle všeho bude zlikvidovat jej a ukončit jeho vládu nad Pandorou.

Opět se dočkáte čtveřice hrdinů. Ta bude však složena z nových členů, ze kterých byl zatím představen pouze Salvador, vousatá hora svalů, která umí střílet hned ze 2 zbraní naráz. Salvador byl Jackem vyhnán do ledových pustin, aby tam bídně zahynul. Konečně, se tak dočkáme jiného prostředí než jen nekonečných písečných dun. Mezi další lokace by pak měla patřit ještě horská oblast podobná té z reklamy s krávou Milkou.

Borderlands 2 Borderlands 2

Další změnou pak bude širší vozový park a možnost nastoupit do některých vozidel rovnou ve čtyřech. Rovněž dojde ke změnám v oblasti modifikací zbraní a jejich náhodného generování, které je teď rozšířeno i na artefakty. Nemělo by se již stávat, že pokud Vám hra vygeneruje milion zbraní za minutu, tak si budou podobné jako vejce vejci. Vývojáři slibují, že se v Borderlands 2 neobjeví žádná zbraň z jedničky a všechny budou nové a unikátní. Přibylo také tzv. Eridium, což je herní měna a univerzální vylepšovák v jednom. Díky Eridiu si můžete vylepšit zbraně, vozidla a další věci, které jsem nezmínil.

Pamatujete si na jednotvárnost misí z jedničky a na špatnou orientaci v okolí? Tak tomu bude ve dvojce zjevně konec. Pro lepší přehled o Vaší poloze a okolí, byla do hry přidána minimapka, což osobně velmi ocením a myslím, že nebudu sám. Mise budou tentokrát dynamické a ne tak jednotvárné jako dříve. V průběhu hraní, se bude měnit cíl mise, a tím pádem i její dopad na příběh a vše ostatní. Ze záchranné či průzkumné mise se tak může rázem stát mise pronásledovací a naopak, což určitě oživí hratelnost. Každou misi bude možné hrát kooperativně až ve čtyřech hráčích.

Borderlands 2

Jelikož chtějí vývojáři vylepšit opravdu všechno, dojde i na AI, jež by měla být od minula trochu chytřejší. Můžeme se tak těšit na lepší vzájemnou spolupráci protivníků, jejich krytí, méně časté nabíhání přímo do rány atd. Přesto se však nebude jednat o žádný AI zázrak, ale spíše o lepší umělou demenci. V tomto případě není moc na škodu, ale spíše ku prospěchu.

Tím posledním zlepšením, kterou zmíním, je přítomnost interaktivních filmečků. Zda půjde o něco ve stylu těch v Assassins Creed, kdy bylo možné pohybovat se pouze kolem scény a nešlo nějak zasáhnout do děje, nebo se dočkáme něčeho více propracovaného není zatím jasné. A pokud nenastanou žádné odklady vydání, tak to zjistíme v průběhu roku 2012, kdy má Borderlands 2 vyjít.

 

Komentáře