Brothers in Arms: Furious 4 – hurá na Führera

Brothers in Arms

Ubisoft si zřejmě řekl, že převrátí naruby snad každou svou zajetou sérii. Začalo to Call of Juarez, zásadních změn se dočká i Ghost Recon a rovněž Brothers in Arms a jejich nové pokračování s podtitulem Furious 4, o kterém je dnešní preview.

Dějově je hra zasazena do prostředí 2. světové války a jak lze vyčíst z názvu, tak se staneme jedním z vojáků čtyřčlenné jednotky Furious. Stejně jako tomu bylo v případě 101 výsadkové divize z předchozích dílů série, tak i zde se pustíte do boje proti nacistům. Jen trochu z jiného pohledu a vaším hlavním cílem nebude nikdo jiný než samotný Vůdce.

Boj s nacisty trochu jinak

Zapomeňte na vše, co znáte z předchozích dílů, tedy taktiku, pomalý postup hrou, historickou věrnost nebo seržanta Bakera. Místo toho se připravte na frenetickou kooperativní řežbu, nový tým a pořádný zbraňový arzenál.
Čeká na nást totiž „Šílená čtyřka“. Jednotka vojáků, kteří se s ničím nemažou, do všeho se vrhají po hlavě a nějaká taktika je jim u však víte čeho. Tvoří ji Chok, jehož žilami proudí indiánská krev, což má za následek šílené číro na hlavě, bojovými barvami vyzdobenou tvář a oblibu v likvidaci protivníků tomahawkem. Dalším v partě, je Stich, který posílá protivníky k zemi paralizérem. Nechybí ani pořádný hromotluk Montana vybavený všezničujícím rotačním kulometem. Čtveřici pak uzavírá Texaský kovboj Crockett. V rukou třímající plamenomet nebo alespoň kolt a rozžhavené železo, kterým značkuje zabité přívržence Třetí říše.

Brothers in Arms Brothers in Arms

Kromě již zmíněných zbraní se dočkáme i samopalu, brokovnice, motorové pily, granátů a další skázonosné výbavy k eliminaci nacistického šmejdu. A jak je v poslední době zvykem, tak bude možné zbraně vylepšovat. Vylepšování a sbírání zkušeností se dočkají také členové jednotky. Po vzoru Bulletstorm vás hra odmění za všechno možné a převážně za efektivní likvidaci protivníků. Dojde i na odemykání výzev atd.

Jak, to vypadá…?

Při pohledu na hru se jistě mnozí neubrání pocitu, že nový díl Brothers in Arms vypadá jako herní předělávka Hanebných parchantů od Quentina Tarantina křížená s Team Fortress 2. Vím, že to píšou všichni, ale je to pravda a lepší přirovnání snad ani neexistuje.
Je jasné, že zběsilá akce a kooperace bude ve Furious 4 hrát prim, ale dojde i na humor. Každá ze čtveřice postav má totiž vlastní hlášky, jimiž komentuje situace na bojišti. Pokud by to nestačilo, tak se o další porci humoru postarají animačky.

Brothers in Arms Brothers in Arms
Zatím to vypadá tak, že fanoušci předchozích dílů budou skřípět zuby, protože takový zásadní odklon asi nikdo nečekal a ne každému tak může nově nastolený styl sednout. Na druhou stranu se ze hry může vyklubat i pořádný hit, díky kterému v budoucnu odstartuje nová série. Na to, jak to celé dopadne a zda Furious 4 naopak celou značku nepohřbí, si budeme muset počkat do vývojáři avizované 1. poloviny roku 2012, kdy hra vyjde pro PC,PS3 a X360.

Komentáře