Castle Empire – vraťte se do středověku v online hře

castle empire

Ubisoft nabízí na svých stránkách free-to-play hru Castle Empire jako online hru, kterou není potřeba si stahovat, stačí jen registrace. Ubisoft tak reaguje na poptávku po strategických onlinovkách a nabízí multiplayerovou hru ve stylu The Settlers. Možnost registrace je oficiálně nabízena zde. Podle serveru igarchive hráči, kteří se zaregistrují v této beta verzi, budou odměněni exkluzivními předměty do hry.

Vybudujete si středověkou civilizaci. V nabídce budu na čtyři desítky budov, na jejichž stavbu získáte peníze, dřevo či kámen prodejem vytěžených surovin na tržištích. Budete prozkoumávat neznámý terén a útočit na nepřátele z celého světa, nebo se před nimi bránit. Bude dobývat nové země a schraňovat je pod svá imperiální křídla.

Na vývoji hry se podíleli lidé z Blue Byte, němečtí producenti titulů Settlers a Anno 1404. Ve středu byl přidán na youtube první neoficiální trailer.

Hru si v češtině ještě nespustíte. Pro Českou republiku zatím Castle Empire není dostupný. Vůbec z celého seznamu nenaleznete žádnou zemi, pod kterou byste se schovali, abyste mohli začít hrát z hlavní stránky. Nicméně, pokud nejste ze Spojených států, na evropské půdě máte možnost odkliknout dole vlaječky a hrát pod německou verzí die Siedler nebo francouzskou verzi the Settlers Online.

Na původní hlavní stránce můžete také zanechat svůj email, na nějž vám přijde informace, jakmile bude hra dostupná ve vaší zemi, tj. v češtině.

castle empire castle empire

Na samém startu si vybere ze šedesáti avatarů. Přihlásíte se a vstupujete do hry. A už na začátku dostanete upozornění, že Středověk nestíhá. Kvůli chatovacímu šílenství od 18. 7. zavedli nová pravidla, dokud se nevyřeší technické problémy.

Uprostřed vaší nedomestikované krajiny, kde se nachází jen jedna hlavní budova, pobíhá volně lesní zvěř, v dálce se tyčí skály a okolo jsou lesy. Typické rozhraní jako pro mnohé předchozí strategické hry. Výhoda samozřejmě je, že je to online, zadarmo a můžete se pohybovat po celém virtuálním středověkém světě.

Máte k dispozici guildy, kde budete kout pikle proti nepřátelům a předávat si vlastní vychytávky, diskuzní fórum a samozřejmě zmiňovaný chat.

Hra vypadá hodně dobře. Jednouše lze říci, že titul prostě nezklamal a získá si mnoho hráčů, kteří si vytvoří skvostné impérium a pokud nebudou včas ve střehu, jiný chytrolín mu jej svou armádou o maximální velikosti devíti jednotek zbourá a přebere.

Hodnocení redakce

(9/10)

Komentáře