Celosvětové hodnocení Battlefieldu 3 – jak to vypadá se singleplayerem?

Battlefield 3
Jeden z dua velkých titánu, kteří mezi sebou hodně soupeří, se konečně před několika dny objevil v obchodech. Ano je to tak, hráči si konečně mohou zahrát další díl oblíbené multiplayerové série od EA a tím je velmi očekávaný Battlefield 3. Ještě před vydáním bylo zveřejněno několik celosvětových recenzí, mezi které můžeme zařadit i jednou českou z Games.cz. Podívejme se, jak autoři recenzí ohodnotili tento akční trhák plný napětí.

Singleplayer má sesadit svého konkurenta

Třetí díl Battlefieldu se zaměřil i na kvalitně zpracované singleplayerové hraní, tudíž hráče čeká kampaň plná napětí a adrenalinu. Příběh tak nějak už znáte, pokud však chcete vědět, jak jím je hráč proveden, přesvědčte se sami jejím hraním. Vložením příběhové kampaně chtějí totiž EA DICE konkurovat druhému velikánu stejného žánru. Určitě je vám jasné, že Battlefield 3 chce sesadit svého konkurenta Call of Duty. Jestli se to povede, to zjistíme za několik dní.

Jak hra uspěla v celosvětových recenzích?

Od Games.cz dostal Battlefield 3 devět bodů z deseti, avšak recenze se více týkala právě singleplayeru. Citujeme část závěru: „Záleží, co od hry čekáte. Kvůli čemu ji chcete. Za multiplayer dám ruku do ohně a nechám ji tam několik dalších let (aneb uvidíme se ve hře :) . Ke kampani mám několik výhrad, ale postupem času jsem se víc a víc bavil, až jsem ke konci dosáhl stavu lehkého nadšení (redakce potvrzuje!). Přes to všechno je ale jedna věc nad slunce jasná. Battlefield, ve snaze překonat Call of Duty, začal definitivně používat, stejné metody. Zatím jenom v kampani, ale uvidíme u dalšího BF dílu, jestli se k sobě obě série nezačnou klonit i multiplayerově.

Stejného počtu bodů se hra dočkala i na IGN. „Bez ohledu na chybky v příběhu nebo občasné závady, nabízí Battlefield 3 nezapomenutelné okamžiky. Jistě nadchne špičkově propracovaný multiplayer všechny fanoušky stříleček, ať už vystřelili první kulku v Battlefieldu 1942 nebo právě dbali na volání povinnosti hrát tento nový díl.

Plným počtem bodů hodnotili nový Battlefield v recenzi na Gamespy a to pěti body z pěti. „Zažitek z kampaně překvapí všechny hráče jak po grafické, tak i po zvukové stránce. Věřte, že tuto hru budete hrát hodně dlouho, čemuž hlavně pomůže multiplayer.

Na Joystiq byla hra také velmi dobře hodnocena a to čtyřmi a půl body z pěti. „Svým způsobem by měla být vaše volba jednoduchá. Pokud je sólová hra vaší hlavní motivací, pak je těžké doporučit Battlefield 3 jako něco víc než audio-vizuální požitek.

Z Battlefieldu 3 byli i potěšeni na GameInformeru, kde hru obdařili devíti a půl body z desíti. „Fanoušci Battlefieldu doufají, že nebudou zklamání z tohoto velkého pokračování jejich oblíbené série. Jak je u DICE známo, multiplayer je stále na vysoké úrovni kvality, stejně tak i kampaň je to nejlepší, co kdy mohlo být.

V recenzi na 1UP dostala hra známku A-. „Battlefield 3 jako součást své série využívá své předchůdce k inovacím pro další BF tituly. Singleplayer a co-op kampaně mají sice své chybky, ale s multiplayerem to stojí za to.

Jak je vidět Battlefield tři je v recenzích velmi dobře hodnocen stejně tak i všemi hráči. Nemůžeme říci, že je to hra roku, ale věřme, že tuto hru čeká mnoho ocenění a má rozhodně velkou šanci překonat Call of Duty. I když se již na internetu spekuluje, že se Call of Duty: Modern Warfare 3 dočká většího prodeje. No uvidíme sami, až začátkem listopadu zaplní regály obchodů.

Provnejte hodnocení celosvětových recenzí

Games Tiscali (9 / 10)
http://games.tiscali.cz/recenze/battlefield-3-recenze-57386

GameSpy (5 / 5)
http://pc.gamespy.com/pc/battlefield-3/1210517p1.html

Joystiq (4.5 / 5)
http://www.joystiq.com/2011/10/24/battlefield-3-review-squad-score-bonus/

GameInformer (9.50 / 10)
http://www.gameinformer.com/games/battlefield_3/b/pc/archive/2011/10/24/review.aspx

1UP (A-)
http://www.1up.com/reviews/battlefield-3-PC

GameReactor.se (8 / 10)
http://www.gamereactor.se/recensioner/29619/Battlefield+3/

AusGamers (9.8 / 10)
http://www.ausgamers.com/games/battlefield-3/review/

PCGames.de (87 / 100)
http://www.pcgames.de/Battlefield-3-PC-221396/Tests/Battlefield-3-im-Test-Ein-gelungener-Singleplayer-Spass-trotz-diverser-Schwaechen-in-der-Inszenierung-850765/

FZ.se (5 / 5)
http://www.fz.se/artiklar/spel/20111024/battlefield-3/

GameArena.au (9.5 / 10)
http://www.gamearena.com.au/pc/games/title/battlefield-3/reviews.php?id=5106433

Everyeye.it (9.2 / 10)
http://www.everyeye.it/pc/articoli/battlefield-3_recensione_15222

 

Video singleplayer kampaně:

Komentáře