Co nám přinesl nový Zaklínač 2 v2.0

Zaklínač 2Minulý měsíc vydal CD Project oficiální patch verze 2.0 pro akční RPG hru Zaklínač 2, neboli Witcher 2. Tento velký update o velikosti 900MB můžete stáhnout zde. Hlavním přídavkem do hry je nový mód Arena, který je nezávislý na single-playerové kampani. Dále hře poskytuje dvacítku technických vylepšení a oprav. Autoři se rozhodli do hry přidat i nový tutoriál, jelikož ten původní byl hráči velmi kritizován. Majitelům steamové verze se ihned objeví nabídka k aktualizaci jejich hry.

Vyzkoušejte své schopnosti proti vlnám nepřátel

Nový mód Arena, jak jsem se již zmiňoval, je oddělen od dobrodružství a příběhu našeho hlavního hrdiny Geralta. Gladiátorská aréna, v níž se Geralt pustí do souboje se stále silnějšími protivníky, se nachází v jednom nejmenovaném městě v severní části království. Hráč si zde může vyzkoušet své zkušenosti na různorodých typech nepřátel. Po vítězství je hráč odměněn zlatem a cennými předměty. Svými výsledky se pak můžete pochlubit na internetu, a porovnávat tak svůj výkon nejen s přáteli, ale i ostatními hráči z celého světa. Autoři však varují, že zveřejňování výsledků nebude fungovat, pokud máte ve hře zahrnuty externí módy ovlivňující atributy či statistiky postavy.

Seznámení se hrou v lepším provedení

Patch přidává do hry nový tutoriál ve formě krátkého dobrodružství, během něhož se hráč naučí využívat řadu herních mechanismů a funkcí. Zatímco se hráč učí základy ovládání a základní boj, zachraňuje rytíře Boltona. Během výuky projdete několika menšími misemi, po nichž budou vaše činy vyhodnoceny a bude vám tak doporučena obtížnost pro hraní hlavního příběhu Zaklínače 2.

Jedna obtížnost navíc, staňte se neporazitelnými

Do hlavního příběhu je zahrnuta nová obtížnost Dark, která je skoro stejně těžká jako původní Insane, avšak umožňuje hráčům ukládat svůj postup a navíc se zde objeví nové předměty zvané “Dark Items“. Například díky černé sadě mečů, jež jsou ve hře těmi nejsilnějšími, se stává hlavní hrdina neporazitelným.

Patch jak má být

Kromě toho, že nový patch přináší do hry přes čtyřicet drobných oprav, je Geralt obdařen novou otočkou o 180 stupňů, kterou využívá po svém útoku. Zlepšilo se i zaměřování, reakce hry a drobné odchylky při mačkání více tlačítek najednou. Kompletní seznam oprav naleznete v odkazu ke stažení tohoto patche.

Multiplayer? Možná v příštím patchi

Verze 2.0 obsahuje všechny dosud oficiálně vydané přídavky a technické úpravy z předchozích patchů. Bohužel jak se na internetu spekulovalo, žádného multiplayeru se nedočkáme. No snad se konečně objeví v novém patchi.

Hodní vývojáři

Patch 2.0 také obsahuje všechny doposud vydané doplňky a stahovatelný obsah. Lídr vývojářského týmu potvrdil, že všechny další patche a menši ‘DLC’ vyjdou pro hráče zcela zdarma. Výjimkou může být DLC většího rázu přidávající spoustu dalších hodin hraní.

Komentáře