Command & Conquer: Generals 2 – válka ještě neskončila

C&C: Generals 2
V letošním udílení cen VGA 2011 jsme mohli být překvapeni mnoha oceněními her. Velice však byli potěšení fanouškové strategické série Command & Conquer, protože zde bylo oznámeno nové pokračování oblíbeného a nejúspěšnějšího podtitulu Generals.

Generálové se opět vrací na své místo

Ano přesně tak, po několika letech se k nám konečně vrací Generals, v němž můžeme očekávat mnoho velkých změn, které jistě všechny potěší, a především by nás nemělo minout velmi kvalitní zpracování. Hru si totiž vzala na starosti nová pobočka studia BioWare zvaná Victory. Jak už všichni toto studio známe, většina jeho her je osazena RPG prvky. Otázkou teď je, zda se tyto prvky nevyskytnou i zde. S tímto častým dotazem se redaktoři obrátili přímo na vývojáře, jejichž odpověď byla jednoduchá a stručná. Sérii Command & Conquer všichni známe jako RTS a na tom nic vývojáři měnit nechtějí.

Neúspěšným sériím Tiberia a Red Alert jsme už dali sbohem. Většina hráčů si je natolik neoblíbila jako Generals, jež se odehrává v blízké budoucnosti, kde se technika ještě hodně podobá té současné. To je asi tím jedním nejhlavnějším prvkem, proč je tento podtitul více oblíbený než ty ostatní dva. Proto se chlapci z BioWare rozhodli vrátit se ke kořenům Generals a po letech to znovu pořádně naplno rozjet. Tak se na hru přímo podívejme.

Klid a mír vám nikdo nezaručí

Příběh Generals 2 se odehrává deset let po předchozím díle. Válečná bouře po světě se konečně uklidnila a lidé konečně mohou žít v klidu. Bohužel jakmile měla být definitivně podepsána mírová smlouva, všechny prudce překvapí dosud nespecifikovaný teroristický útok. V tom momentě se vrchním velitelům rozsvítí v hlavě a nevidí tak před sebou nic jiného než oheň a krev. Je tedy ihned jasné, že válečné peklo se opět vrací a generálové tak usedají zpět na svá místa, odkud ovládají své ozbrojené síly. Tyto ozbrojené síly jsou opět rozděleny do tří frakcí, z nichž jsou prozatím známé pouze dvě, a to EU a GLA. Více podrobnějších informací není dosud známo.

Strategie jak má být

Celková hratelnost by měla být tak nějak stejná, jakou nám nabízel předchozí díl Generals. I tak je ale jasné, že hra projde několika proměnami, díky nimž musí vypadat ještě lépe než předtím. Bohužel dosud nebylo prozrazeno, jakých novinek se ve hře dočkáme, takže musíme stále netrpělivě čekat. Víme však, že je pro ně nejdůležitější vytvořit tradiční hru osazenou promyšlenými bitvami s pořádnou akcí a hlavně i zábavou. Během svých misí budete muset opravdu přemýšlet, jelikož to nebude jen o tom, že si vytvoříte velkou armádu, kterou pošlete proti svému protivníkovi, s níž ho pak rozdupáte, jak to dnes bývá u většiny takovýchto strategií.

Porazte se svou armádou všechny protivníky

Fanoušky určitě nejvíce zajímá, jak bude vypadat poměr mezi singleplayerem a multiplayerem. Jistě se nemusíte obávat toho, že byste si se svými přáteli nezahráli. Tvůrci totiž do hry zahrnou obě tyto složky, přičemž nechtějí být o krok pozadu vůči konkurenci. Singleplayerová kampaň má být velice rozmanitá, navíc viděna z několika úhlů pohledu. Jak jsem se již zmiňoval, hry více hráčů se určitě dočkáme. Podle toho, jak nám autoři slibují, máme se na co těšit, jelikož to má být pořádná pecka. Bohužel nás s podrobnými informacemi prozatím neseznámili.

C&C: Generals 2

Frostbite 2 opět útočí, bude to masakr

K tomu aby nás hra zaujala v plném proudu, ji pomůže engine Frostbite 2, s nímž jsme se již mohli setkat u her Battlefield 3 a Need for Speeed: The Run. Tento revoluční engine dodá hře vysokou kvalitu grafického zpracování, dynamické zvuky a propracované efekty, zejména ty destrukční. Určitě někteří z vás propadnou do úchylky všechno zlikvidovat. Budete tak moc zbourat jakýkoli objekt, z čehož vás nejvíce potěší hroutící se budovy a jiné obrovské konstrukce.

Odpočítávání započalo, válka se vrátí

I když toho moc vývojáři neprozradili, vypadá to, že se můžeme těšit na pořádnou pecku, jež nám sežere spoustu volného času, což nám nebude natolik vadit, pokud bude Generals 2 velmi dobře vypracovanou hrou. Otázkou však je, zda se to studiu BioWare Victory povede vzhledem k tomu, že se tak stává nováčkem v žánru strategických her. Určitě nemusíme pochybovat o tom, že se v této pobočce vyskytnou vývojáři z původního týmu, ale co nás nejvíce potěší a tím pádem i uklidní a dá hře větší naději je, že ve Victory pracují i lidi, kteří se podíleli na vývoji předchozích dílů Command & Conquer. Jestli bude Generals 2 tou nejlepší hrou svého žánru se ujistíme až někdy v roce 2013, navíc bude vydána pouze v PC platformě, což nám tak zaručuje, že nemusí docházet k všelijakým komplikacím při konvertu. No, za rok a něco se tedy ujistíme, jak se hra povedla, až přistoupíme jako generálové ke strategickému stolu.

Komentáře