Company of Heroes 2 – zima je krutá

Company of Heroes 2
Jestliže vám v poslední době chyběla realtimová strategie z období druhé světové války, pak tedy mám konkrétně na mysli Company of Heroes, jejíž byste přivítali další pokračování, tak se již brzy dočkáte. Tato hra za sebou nechala mnoho úspěchu a jistě si u sebe udržela spoustu fanoušků. Studio Relic Entertainment oznámilo práci na pokračování Company of Heroes 2, a tak se nadšenci této série mohou těšit na další realisticky zpracované bitvy z druhé světové války.

 

Vítejte v Rusku

Tentokrát se nezúčastníte bojů mezi Američany a Němci, jelikož se přesuneme na druhou stranu Evropy do východní fronty. Děj se tak bude odehrávat po operaci Barbarossa z roku 1941, kdy německá armáda napadla Sovětský svaz, jež vůbec útok Němců nečekal, tudíž rudá armáda nebyla připravena a stejně tak neměla dostupné prostředky jako jejich protivník. Hitler tak mohl bez nějakého silného odporu bez problémů postupovat do nitra matičky Rusi.

 

Zpátky ani krok!

V této situaci byl pro rudou armádu, stejně tak i pro ostatní obyvatele jedinou možností ústup a nechat své opuštěné obydlí k dispozici Němcům. Nakonec se velení vzpamatovalo, vydalo rozkaz k aktivní ofenzívě, při níž docházelo ke krvavým střetům, v nichž zahynulo neskutečné množství obětí. Na ztrátě velkého počtu vojáků rudé armády se také podílel nechvalně známý rozkaz 227, který je známý také pod jménem „Zpátky ani krok!“, což byla jedna z frází, jež Stalin v rozkaze použil. A s tímto rozkazem se právě setkáme i v Company of Heroes 2.


Company of Heroes 2 Company of Heroes 2

 

Ubraňte svoji zem a zničte nepřítele

Jak jsem se již výše zmiňoval, děj se začne odehrávat v roce 1941 na východní frontě a prostřednictvím vyprávění válečného zpravodaje, jenž zaznamenával vše, co se tenkrát na frontě odehrávalo, tak budete moci prožít krutou ruskou zimu zalitou krví Německých vojáků. Následně bude vaším hlavním cílem se probít od Stalingradu přes Evropu až do zruinovaného Berlína a pěkně tam vztyčit rudé vlajky. Vývojáři ze studia Relic kladou na příběh velký důraz. Mimo čistého hraní by zde nemělo chybět filmové zpracování osazené emotivními dialogy a několik dalších scén, které navážou lepší válečnou atmosféru.

 

Nakoukneme trochu do historie

V Company of Heroes 2 bude pro vás připraveno třináct z patnácti nejkrvavějších bitev, které se kdy na východní frontě odehráli. Kromě bojů s nacisty se budete muset vypořádat i s krutým mrazivým počasím a okolním prostředím, jež nakonec využijete proti svému nepříteli. Vzhledem k tomu, že jsme se přesunuli do Ruska, bude se zde vyskytovat mnohem více vojáků, což vede k masivnějším krvavým bitvám.

 

Počasí je váš přítel i nepřítel

Vraťme se ale zpět k tomu počasí, u něhož je jasné, že bude tam na východě celé okolí zasněžené. Berte však na vědomí, že sníh se zde nevyskytuje jako pouhá povrchová textura, ale jeho simulace je realisticky zpracovaná, díky čemuž vám přinese nějaké ty nevýhody a samozřejmě i výhody. Pokud hodně nasněží, vojáci se budou do sněhu zabořovat, a tím se zpomalí jejich přesun, stejně tak může i zapadnout vaše technika. Na druhou stranu můžete sníh využít proti svému nepříteli a ukrýt se v něm.

 

Mějte oči na stopkách

Ve dvojce je také novinkou to, že již z ptačího pohledu neuvidíte vše, přičemž se nemůžete podívat, kdo stojí za zdí, a tak nelze snadno naplánovat nějaký útok na vzdálené místo, které ani vaši vojáci nevidí. Znamená to tedy, že vidíte pouze to, co vidí vaše jednotky. Proto se mohou někdy naskytnout potíže během jízdy v tanku, kdy vás může nepřítel ze zadu obejít, aniž byste ho viděli. Ten pak může v klidu udělat nějakou tu záludnost bez vašeho vědomí. K tomuto prvku se však dají dobře využít kouřové granáty, přes které samozřejmě neuvidíte i vy, ale určitě se dobře hodí k ústupu.


Company of Heroes 2 Company of Heroes 2

 

Využijte veškeré taktiky

Vojáci se dokonce dočkali i nového systému krytí. Jednotky už budou moci přirozeněji překonávat překážky. Stejně tak za pomoci tanků není žádný problém prorážet zdi, ba dokonce i domy, jež vám zrovna překážejí v cestě. Navíc vaše jednotky si budou moci vytvářet vlastní cesty. A co když narazíte na nepřátelské kulometné hnízdo ve stodole? Pakliže s sebou zrovna nesete plamenomet, mám pro vás na tuto otázku odpověď. Dostaňte se nepozorovaně k té stodole a jednoduše ji zapalte. A je o jeden problém postaráno. Mimo nových prvků hratelnosti se můžou hráči těšit i z kvalitního audiovizuálního zpracování.

 

Závěrem

Prozatím toho ze hry moc nebylo odhaleno, ale již teď můžeme vědět, že Company of Heroes 2 bude vypadat skvěle a jistě fanoušky prvního dílu překvapí a potěší. Prvních záběrů přímo ze hry bychom se mohli dočkat na letošní výstavě E3. Pokud jste někdy hráli oba díly Dawn of War, mohli jste zjistit, že se druhé pokračování hodně od svého původního dílu odklonilo. Naštěstí se této situace u Company of Heroes 2 obávat nemusíme. „Snažíme se nabídnout toho víc, co se líbilo v prvním díle. Chceme také větší autenticitu, více realismu a vylepšení taktiky,“ řekl vedoucí designér Quinn Duffy. Datum vydání je plánováno na příští rok, a tak mají vývojáři stále dost času, připravit pro fanoušky a i ostatní nové hráče pořádnou válečnou strategii z druhé světové války.

 

Komentáře