Crysis 3 – staňte se obávaným lovcem

Crysis 3
Přesně jak společnost ElectronicArts slíbila, tak i svůj slib dodržela a společně s vývojáři z Cryteku oznámili 16. dubna nový titul, čímž je další pokračování graficky nejpovedenější akce. Již vás nemusím déle napínat, protože sami víte, že se tu bavíme o novém Crysis 3.

 

Návrat do New Yorku, do džungle

Dle oznámení studia Crytek, opět zavítáme do New Yorku, v předchozím díle napadeném mimozemšťany, které je navíc celé prorostlé džunglí. „Crysis 3 je vzrušujícím mixem otevřené hratelnosti, pokročilých lidských a samozřejmě také mimozemských zbraní a technologií, do nichž se všichni fanouškové zamilují,“ řekl Cevat Yerli, ředitel Cryteku. Dle dalšího komentáře, který Yerli pronesl na tiskové konferenci, je zřejmé že si hráči opět oblíbí detailně vypracované prostředí, čemuž především napomáhá nejnovější generace CryEnginu. „S využitím nejnovější technologie CryEnginu jsme schopni hráčům poskytnout sedm jedinečných motivů prostředí, které nabízejí ohromující vizuální efekty. Nemůžeme se dočkat, až si budou hráči moci tuto hru zahrát,“ dodal Yerli. Podrobnější informace budou prozrazeny zanedlouho. Prozatím se můžeme kochat úžasnými screenshoty poskytnutými během oznámení.

 

Co máme v uzavřeném městě dělat?

Ohledně příběhu víme, že se hráči v roli Proroka vrátí do New Yorku, kde zjistí, že je celé město zakryto nanokopulí vytvořenou orgranizací Cell Corporation, čímž jsou tedy obyvatelé města odříznuti od okolního světa. Podle řečí této společnosti si lidé myslí, že jsou pouze v karanténě. Jenomže skutek utek. Město, v němž se už nenacházejí dálnice a mrakodrapy, ale je pouze prorostlé džunglí a bažinami, kde se všude pohybují žoldáci a mimozemšťani, je uzavřeno za účelem jeho ovládnutí. Tímto způsobem chce Cell Corporation ovládnout celý svět. Všude zde číhá nebezpečí, a tak je třeba stále vylepšovat zbraně, technologie a především taktiku boje. Prorok má k dispozici smrtící kompozitní luk, vylepšený nanooblek (neboli nanosuit) spolu s ničivými mimozemskými technologiemi. Tímto se Prorok stává nejobávanějším lovcem celé planety.


Crysis 3 Crysis 3

 

Odhalte pravdu a zachraňte lidstvo

V roce 2047 se Prorok vydává na misi, jejímž cílem je zjistit, co přesně Cell Corporation plánuje a proč byly nad městem vystaveny nanokopule. Jak jsem se již zmiňoval v předchozím odstavci, obyvatelé města žijí s domněním, že je mají tyto tak zvané „Kopule svobody“ chránit a vyčistit zbytky sil Cephů. Společně už ale víme, že tato ďábelská společnost má jiné plány, a to získat teritorium a technologie pro ovládnutí celého světa. Vzhledem k tomu, že se v oblasti za každým rohem stále pohybují mimozemští Cephi a jiní nepřátelští vojáci, kteří napadají místní obyvatelstvo, zde opravdu není vůbec bezpečno. Prorok touží po pomstě, takže terčem jsou všichni tito nepřátelé.

 

Objednávat můžete již dnes

Již dnes si na stránkách EA Origin mohou hráči předobjednat Crysis 3: Hunter Edition, jejímž pořízením za šedesát dolarů získají nanosuitový modul Hunter, speciální Prorokův luk a další extra vlastnosti. V multiplayeru budete navíc dostávat během prvních pěti úrovní více zkušenostních bodů, získáte speciální nanooblek a tři exkluzivní psí známky.


Crysis 3 Crysis 3

 

Pro ty nejrychlejší tu máme speciální bonusy

Díky předobjednávkám si dále budete moci odemknout další tři speciální balíčky, díky nimž si můžete ihned otevřít některé vybavení pro multiplayer. Tím prvním balíčkem je Stalker Pack, který vám zpřístupní zajímavou brokovnici Jackal s unikátním potiskem a další psí známky. Dalším dostupným balíkem je Overkill Pack, jenž velmi potěší hráče tvrdší povahy, kteří jsou zaměřeni především na pořádný masakr, čemuž právě pomůže útočná puška Typhoon. Z ní je totiž možné vypálit až 500 ran za vteřinu. Tuhle hračku jistě nejlépe přivítáte v zalidněných prostorech. A nakonec tu máme ještě Predator Pack, díky němuž se vám dostane do rukou samopal Feline.


Crysis 3 Crysis 3

 

Také se už nemůžete dočkat?

Crysis 3 si protentokrát budou moci zahrát všichni fanoušci této série, ať se jím více líbil první nebo druhý díl, jelikož prostředí obou předchozích dílů je zde kombinované. Máte tak možnost si užít pořádnou akci ve velkoměstě prorostlém džunglí a zaplaveném bažinami. Termín vydání je stanoven na jaro roku 2013, a to pro PC, PlayStation 3 a Xbox 360. Tak na co ještě čekáte? Měli byste si pomalu připravovat své nanoobleky!

 

Podívejte se, jak dnes CryEngine 3 vypadá:

Komentáře