DiRT Showdown – užijte si nové demoliční derby

DiRT Showdown
Tvůrci z Codemasters sešlápli plyn až k podlaze, a to přímo před prudkou zatáčkou, která je vyhodí jiným směrem, než bychom vlastně chtěli. Jenomže vývojáři brzdit nechtěli. Vydali se totiž jiným směrem vedoucím k novému dílu série DiRT, čímž je právě DiRT Showdown.

Autoři se vydali jiným směrem

Autoři se rozhodli poskytnout jejich velmi oblíbenou závodní sérii v trochu jiném provedení, než jsme byli u jejich her všichni zvyklí. Jistě se mezi vámi najdou ti, kteří by se rádi ozvali, že je už docela omrzel pořád ten stejný obsah s několika drobnějšími změnami, a proto se Codemasters rozhodli udělat změnu velkou představením jejich nové hry DiRT Showdown, kde opravdu nemusíte očekávat to, že nasednete do závodního auta a budete se prohánět po polňačkách. Tentokrát se budete prohánět v arénách a pošťuchovat se s ostatními soupeři. Hra vám bude hodně připomínat starý Destruction Derby (1995-6) nebo Flatout (2004).


DiRT Showdown DiRT Showdown

Relax v destrukčním derby – to zní opravdu skvěle

I tak se věrní fanouškové této série nemusí obávat konce jejich žánru, který bude neustále mezi nimi. Shodown není totiž žádným přímým pokračování, ale je to pouze taková odbočka, jak jsem již na začátku tohoto článku naznačil. Navíc si můžete všimnout, že se v názvu neobjevilo žádné číselné označení. Zde si alespoň oddychnete od toho napětí, kdy jste se snažili neopřít se o svodidla či přímo o svého soupeře, tady vám to bude zcela jedno. Pokud vás však destrukční derby nebere, budete si muset počkat na DiRT 4.

Přidáme trochu barviček

Na první pohled se jistě všichni podle obrázku uvědomí, že se bude jednat o prachobyčejnou arkádu, v níž fyzikální model nejspíš nebude to pravé ořechové. Jenomže u Showdownu byste se mýlili, jelikož fyzika je zde zachována z předchozího dílu. K pořádné show jako je destrukční derby nesmí také chybět všemožné dělobuchy a rachejtle, které tak trochu přidají na pestrých barvách stejně jako další efekty. O celý chod hry se postará již známý engine z předchozího dílu EGO 2.0, díky němuž se také dočkáme kvalitně propracovanému modelu poškození aut, což zde samozřejmě nesmí chybět.

Pusťte se do muchlání plechů

Předchozí hry podobného žánru (Destruction Derby a Flatout) byly především zaměřeny na multiplayer, čemuž se není ani třeba divit. Neustálé a nudné bourání do AI závodníků omrzí velmi rychle každého hráče. No, prostě hraní s více lidmi je mnohem zábavnější, a proto by neměl multiplayer chybět ani v Showdown. Přitom ale nebudeme mód kariéry zahazovat do koše. Ten nás provede čtyřmi sezónami, z nichž každá bude mít nějaký ten speciální závěr. Podívejme se, jakých herních módů se dočkáme.


DiRT Showdown DiRT Showdown

Závodník rallye nebo drsňák v aréně?

Tím prvním jsou klasické závody na tratích zaplněných všelijakými překážkami, kterými mohou nejčastěji být hromady pneumatiky, jež jistě dlouho nevydrží na své místě. Za zmínku stojí zejména mód Rampage, jenž je jakousi vizitkou této hry. Zde se totiž vyskytujete v uzavřeném prostoru se svými soupeři a vaším úkolem zničit všechny, než oni zmasakrují vás. Nechybí zde ani upravená Gymkhana v podání Hoonigan módu údajně s novou komplexní tratí v Yokohamě, až čtyřikrát větší než Battersea z DiRT 3. Tak to se tedy vyřádíme. Mimo to zde nebudou chybět „flashbacky“, díky nimž jste se mohli v předchozích dílech vrátit v čase a vyhnout se tak bouračce. Tady se jim ale říká „crashbacky“.

Tak máte už připravený volant a pedály?

Na novou atmosféru této série si nejspíš někteří fanoušci budou delší dobu zvykat, ale již bylo třeba se od těch Rallye závodů trochu odreagovat, i když v reálném životě bych relaxoval trochu jinak. Jistě si tento masakr velmi dobře užijete, a pokud ne, snad se dočkáte i hry DiRT 4, která se pak vrátí do svých kolejí. Showdown dorazí do obchodů 25. května letošního roku, a to pro všechny hlavní herní platformy (PC, Playstation 3, Xbox 360).

Komentáře