Duke Nukem Forever – bacha, ženská není pytel brambor!

Duke Nukem Forever od svého uveřejnění získává jednu kritiku za druhou z řad žen, feministek a mužských zastánců ženských práv, některých médií a televizních stanic. Vyrýsovaný namakaný macho, který třímá v každé ruce  střelnou zbraň a u nohou se mu plazí dvě krásné dívky ve školní uniformě.

Zlobivé školačky chtějí být v blízkosti tohoto umaštěného zabijáka, který rozdrží plechovku piva v ruce, po té co si říhne po pořádném loku? Ikona devadesátých let dráždí dnešní svět, který se odvíjí již trochu jiným směrem než je Barbar Conan nebo Rocky Balboa. Klasiku jsme ještě z DVD neopustili, ale bijácké filmy postavené na fenomenu mužných svalů se prostě už netočí. Vyhasla poptávka. Ale macho ze hry je stále obklopený krásnými ženami nahoře bez, koketky se kroutí kolem tyče a samec je  musí také protivníkovi ukrást.  Poplácání po zadku je taky O. K. „ Zastoupení žen je velmi škodlivé, zejména pro mladé dívky,“ řekla viceprezidentka Women’s Media Center Jamia Wilsonová k úvodní scéně, v níž jsou právě dvě ženy ve školních uniformách. Vypadá to, jako by chtěly orální sex s hlavním protagonistou. Snad se nestal Duke inspirací pro bývalého ředitele MMF. Foxnews uvádí, že nová hra právě po vás vyžaduje, abyste unášeli ženy a uštědřili  jim sem tam „uklidňující políček“.

 

Ženy se zde stávají jen objektem a kořistí.

Už na jaře se proti hře bouřila různá média, spolky a petici podala advokátka Shelby Knoxová, která vyzývala Walmart, aby tuto hru neprodával.

Na www.charge.org je zveřejněná tato petice proti Duke Nukem Forever a má už přes 7000 podpisů. „V této znepokojující verzi (Capture the Flag) má hráč za úkol unést ženu od svého nepřítele ze základny, hodit ji přes rameno a odnést ji zpátky do své základny jako podíl na kořisti. Pokud  začne (žena)  “šílet“, hráč je vyzýván, aby ji plácl na zadek, dokud se nevypne.

„Aby bylo jasno, Duke Nukem Forever je hra fyzického a sexuálního násilí páchaného na ženách a Randy Pitchford (vydavatel hry)  si myslí, že je to prostě k popukání,“ uvádí petice, podporovaná Shelby Knoxovou.

Ve Spojených státech při koupi této hry musíte dokázat, že je vám více jak 17 let.

ESRB argumentuje, že jejich hodnocení efektivně dovoluje spotřebitelům působit jako vlastní policie: Jestliže najdete takový druh útoku, jednoduše nenechte své děti, aby si tuto hru koupili..

Nicméně, když přimhouříme oči, pokud myšlenky dospělého hráče zůstanou jen v mezích virtuální hry, pak kdy má jindy možnost popadnout pěknou ženskou, hodit si ji přes záda a odnést do svého doupěte? Každý chlap má v sobě nejspíš trochu neandrtálce, nicméně, až se mu tam zabydlí značné množství krasotinek, jsem zvědavá, jak bude obstojně zvládat tuto upovídanou většinu. Aby si nakonec macho nemusel uvařit večeři sám. :-)

Komentáře