Far Cry opět v akci, tentokrát zpátky ke kořenům

Far Cry 3
Když se mi v roce 2004 dostal do rukou Far Cry od německého vývojářského studia CryTek, bylo to něco prakticky neuvěřitelného. Tehdy jste se dostal jako hráč do role bývalého vojáka Jacka Carvera, jenž se na stará válečná kolena usadil v Karibiku a jeho hlavní obživou byl provoz lodní dopravy.

Far Cry

To platilo do doby, než mu zkřížila cestu půvabná agentka, která se vydávala za novinářku. Samozřejmě úvod hry dostal velice rychlý spád, když vaší atraktivní pasažérku zajmou a vás i s lodí pošlou ke dnu. To by ale nebyl Jack Carver, aby nepřežil útok a následně pak neprohnal olovem všechny co mu byť jen zkřížili cestu za záchranou agentky. Hra na tehdejší poměry nabízela poměrně otevřený svět a vcelku nevídanou grafickou scenérii.

Téměř dokonalá akční hra po všech stránkách a jeden z horkých adeptů na nejlepší hru letošního roku. Verdikt recenzenta portálu Games.cz 2004

far cryS příchodem pokračování Far Cry 2 se sice grafické orgie konaly, leč kvalita hry a obzvláště příběhu byla podstatně slabší. V tomto epickém pokračování jste se pro změnu podívali do Afriky, jenže co naplat, když příběh byl slabý a zážitek ze hry dost často kazily respawny hlídkujících nepřátel, které jste před chvílí eliminovaly.  Druhému pokračování dost často hráči vyčítali předchod studia Crytek pod společnost EA Games a majitel licence (Ubisoft) tak rozjetou značku vložil do rukou nového vývojářského studia.

Jenže všechno tohle je už prakticky minulost a na minulost lze pohlížet jen tak, že se z ní poučíte a případné chyby opravíte. Hlásali vývojáři Far Cry 3 na E3 konferenci.

Jak tedy dopadla prezentace Far Cry 3 na E3?

Hra jako taková opravdu špatně nevypadá, k tomuto faktu svědčí i video přímo z E3. Vývojáři od začátku prezentace tvrdili jednu podstatnou věc.  Hra opět nabídne otevřený příběh, na což se v redakci opravdu moc těšíme. V určitých momentech ukáže jasně ,,naskriptovanou” pasáž, z které nabudete dojmu podvedeného hráče (viz video prezentace po nástupu do helikoptéry).

Ovšem na druhou stranu píšeme zde o akční FPS- FPA hře, které s určitostí nemůžeme vyčíst typickou provázanost se skripty. Jak jsem naznačil v názvu článku, hra se vrací ke starému trendu a tedy k prostředí z prvního dílu, jenž vás opět zavede na souostroví v tropickém ráji. Ve hře se dostanete do kůže nového protagonisty, jímž se stal Jason Brody pátrající po své ztracené přítelkyni. Do nového příběhu jsou přimíchány i nové prvky dnešní doby, jako například slaidování nebo hody nožem.

Naším cílem bylo udělat z Far Cry 3 „First Person Adventure“.  Maskování v džungli, tiché zabíjení protivníků nebo jejich okradení. To vše bude možné. Hrdě slibovali vývojáři z Ubisoftu na konferenci E3.

Jak tedy hra dopadne,  na to si ještě nějakou tu chvílku počkáme, protože hra nemá ještě pevně stanovené datum vydání.

Zdroj foto: FarCry3.com

Komentáře

Tags: