Ghost Recon: Future Soldier – voják budoucnosti již dnes

Future Soldier
Budoucnost má vojákům přinést mnoho zvýhodnění, díky kterým se stávají mnohem silnějšími bojovníky. Postavit se těžkému protivníkovi by pak neměl být žádný problém. Mechaničtí droni zkoumající horizont, oblek z tisíců kamer, pomocí nichž se stanete neviditelnými, ramenní raketomet či pomocná mechanická kostra zlepšující fyzické schopnosti především končetin z vás udělají super vojáky. Některým z vás to možná nic neříká, ale věřte tomu, že se toho budoucí vojáci dočkají. Nejen tyto ale mnohem více prototypů armádních technologií jsou právě ve vývoji. My máme ale tu možnost takovéto hračičky vyzkoušet už v brzké době díky novému titulu Ghost Recon: Future Soldier od Ubisoftu.

Ropy už nebude nikdy dost

Jak je tedy vidět, příběh je zasazen do budoucnosti asi o patnáct let od dnešní doby, kde už bude vojenská technologie velmi dobře vyspělá. Ruská vláda je svržena extrémními nacionalisty. V zemi dochází ropa, a tak se noví samozvaní předáci rozhodnou těžit z okolí, zejména ze severských zemí. Začíná tedy jejich okupace. To se ovšem nelíbí strýčku Samovi a posílá do Evropy své nejlepší vojáky a zbraně.

Future Soldier Future Soldier

Vítej v akci, vojáku

Do akce je vyslána jednotka „ghostů“ (ang. duchů), která právě používá zmiňovanou technologii super výzbroje. Jejich hlavním úkolem je urovnat konflikt a to přímo uvnitř jeho jádra. Takže jejich cílem je zlikvidovat velení ropy žíznivých okupantů. Hlavním hrdinou týmu, jenž bude hráčem ovládán, je rekrut Kozak, který se přidá k elitní jednotce. Kozak však nebude jediný, za koho si zahrajete. K rozšíření příběhového kontextu a většího požitku se autoři rozhodli přidělit hráči několik zajímavých jednorázových rolí, jako je civilista, bodyguard a inženýr. Těchto rolí se hráč ujme jen v některých misích. Kampaň, složena ze čtrnácti misí, by měla zabrat asi dvanáct hodin hraní.

Future Soldier Future Soldier

Sami si zvolte, kým chcete být

Na začátku hry máte možnost zvolit si jednu ze čtyř tříd postav, z nichž každá má odlišné vlastnosti a vybavení. Na výběr je velitel (commando), inženýr, odstřelovač a recon. Tyto třídy jsou pak rozděleny všem vojákům vašeho čtyřčlenného týmu. Hlavní výzbrojí velitele je ramenní raketomet a modulární puška schopná se změnit v brokovnici nebo granátomet. Inženýr je vybaven především dálkově ovládanou automatickou střílnou a může likvidovat nepřátelské vysílačky a navigace. Mimo to, že je odstřelovač schopen zneškodnit nepřítele na dálku, může i prozkoumávat terén a pomocí systému cross-comm podává hlášení o pohyblivých cílech. A na závěr je tu recon, který je specializován na tichý boj z blízka, s čímž mu pomáhá schopnost optické kamufláže. No, neviditelný by chtěl být snad každý.

Future Soldier Future Soldier

Stačí jedno tlačítko a naše pušky začnou pálit

Schopnosti všech čtyř členů týmu můžete využít pomocí jejich sdílení a to tak, že se k nim přiblížíte. A jak to bývá u speciálních jednotek, během tak náročných akcí je týmová spolupráce velmi důležitá. Se svými spolubojovníky můžete vytvořit formaci pro boj v úhlu 360 stupňů stiskem jediné klávesy. Hráč má i možnost vytvořit se svými spolubojovníky palebnou sílu pomocí stisku jeho spouště.

Spolupráce je důležitým prvkem této hry…

Kampaň lze hrát kooperativně ve více hráčích, přičemž konzole nabízejí hraní na jedné rozdělené obrazovce. V kooperaci má hráč možnost ovládat svého spolubojovníka, když se k němu připojí. To zjednodušuje taktickou spolupráci. Jakmile se připojíte ke svému veliteli, vaše postava ho začne automaticky následovat a vy tak máte možnost se více zabývat rozhlížením se po okolí a střílením po nepříteli.

Future Soldier Future Soldier

… a to zejména ve hře více hráčů

V multiplayeru nebudou taktéž chybět klasické herní módy, jako je Deatmatch a Capture The Flag. I když máme se těšit i na nové módy, které pro nás autoři z Ubisoftu přichystali.

I pro hru více hráčů jsou připraveny role na výběr, mezi nimiž je assault s těžkými zbraněmi a výbušninami, průzkumník s odstřelovačskou puškou a SMG technik s brokovnicí a průzkumným dronem. Velmi zajímavým prvkem v síťově hře bude krycí palba, jejíž velmi dobrá účinnost nebyla dosud nalezena v žádných hrách. Pokud jste právě vy obětí krycí palby, vaše obrazovka se začne třást a tím je i vaše muška rozhozena, tudíž máte sníženou šanci, zbavit se vašeho protivníka. Dalším prvkem je Intel, což je set informací shromažďovaných dronem, který poletuje nad bojovým prostorem a zjišťuje pozice vašich nepřátel. Díky Intelu tak máte možnost snadno překvapit nepřítele. Dávejte si však pozor na to, aby vás protivník neznehybnil, protože pak může váš Intel snadno hacknout a získat veškeré informace a využít je proti vám.

Seznamte se na jaře s moderní vojenskou technologií

Jak sami vidíte, tato hra vyžaduje velikou spolupráci především v multiplayeru. Je zde velká možnost, že si ji hráči oblíbí a díky týmové spolupráci by se tu mohl objevit velký počet klanů. Hry se dočkáme ve všech platformách, jako jsou PC, PS3, Xbox360 i Wii. Datum vydání je stanoveno na 6. března příštího roku. Autoři mají stále mnoho času na doladění hry a my se jen můžeme těšit, až všechnu moderní technologii otestujeme právě v jejich hře, kterou je právě tento díl Ghost Recon: Future Soldier. Mimochodem některé moderní technologie ve hře, už byly v současnosti testovány.

 

Zdroj foto: IGN.com

Komentáře