Harry Potter a Relikvie smrti část 2 – poslední minuty Lorda Voldemorta

Harry Potter hra

Kvůli mnoha stížnostem na první díl Relikvie smrti se third-person akce Harry Pottera s podtitulem  Relikvie smrti část 2 znatelně liší.

Hra postupuje lineárně prostřednictvím filmové scény a neobsahuje vedlejší mise, jaké jsme viděli u předchozího dílu. Bojovat se bude opět s pomocí myši, kdy se pod každým tlačítkem, klikem a dvojklikem skrývají různá kouzla Novinkou je možnost přemísťování za pomoci teleportace do bitevního reje, ale také takticky z něho prchnout či se vyhnout některým přímým útokům. Tím pádem slouží teleportace jako forma obrany.

Cílem druhé části Relikvie smrti je stejně jako ve filmu zničit poslední viteály. Harry musí rovněž porazit Lorda Voldemorta.

Hra probíhá povětšinou jinde než v Bradavicích. I když i zde se odehraje několik významných bitev. Například Harry ve Velkém sále bojuje se pomocníky prozatímního ředitele Snapea, kterého následně profesorka McGonagallová donutí zbaběle utéct.

Harry se svými přáteli proniká také v herním kouzelnickém světě do trezoru pod bankou Gringotových, pokračuje do Prasinek a bojuje se Smrtijedy. Mise k zničení viteálů se udá i v loděnici, ve vstupním nádvoří a jinde. Před zraky vám efektivně v jedné akci vybuchne dřevený most.

Harry Potter a Relikvie smrti část 2

Co do efektu se mi líbí, jak Harry Potter běží čelem k vám, když utíká před jedním z nepřátel a vy musíte reagovat na to, co se děje v okolí. Z nabídky kouzel lze k odražení nepřátel užít například: confringo, expulso, protego a další. Celkem hra nabídne osm kouzel.

Nelze však „střílet“ bezhlavě všemi kouzly kolem dokola bez přestávky. Je potřeba použít určitou taktiku, protože kouzla se musí i nabíjet.

Závěrem o devatenáct let později Harry, Ron, Hermiona  a Ginny vidí své děti, které také nastupují svou cestu do Bradavic a doufají, že jejich kouzelnické dospívání v Bradavicích bude poklidnější.

Hra není nabízena v českém dabingu, ale ani v angličtině neuslyšíte Daniela Radcliffe a další známé originální hlasy. Harryho Pottera mluví Adam Sopp, Hermionu Alice Keenan a tak dále.

Harry Potter a Relikvie smrti část 2 Harry Potter a Relikvie smrti část 2

Hra Relikvie smrti část 2 vyšla současně s filmovou verzí. EA vydal už 21. dubna upoutávku na svých facebookovských stránkách a téhož dne zprovoznil i stránky a vyšel první trailer. Od 8. května je hra přístupná pro všechny platformy, ve kterých můžeme najít určité rozdíly, například jen na Nintendo DS se setkáte s Rupertem Degasem a Warwickem Davisem).

Závěrem mohu říci, že poslední z potterovské ságy nepovažuji za špatný, ale bohužel ani za výborný kousek. Nicméně určitě splní nadšení potterovským fanoušků, a tak bych ho „propadnout“ nenechala.

Hodnocení redakce

(6/10)

Komentáře