Hitman: Absolution – nájemný vrah nikam nezmizel

Hitman: Absolution
Dlouhou dobu tu vládl klid a ticho. Jakoby se po něm slehla zem. Avšak uběhlo několik let a on se vrátil. Plešatý muž s čárovým kódem na temeni hlavy, oblečen v černém obleku s červenou kravatou, se totiž vrátil. Pokud jste se s ním zrovna zapletli a nestojíte na jeho straně, měli byste se okamžitě někam ukrýt. I když  to vám asi stejně nepomůže díky vražednému instinktu Agenta 47. Nájemný vrah tu má totiž ještě nevyřízené účty, a tak se po letech vrací mezi nás. Na vývoji nového titulu Hitman: Absolution se podílí Squere Enix ve spolupráci s vývojáři IO Interactive.

Dalším krokem je jen pomsta

Příběh autoři ještě zcela neprozradili, avšak matně můžeme říci, o co se bude v pátém dílu Hitmana jednat. Opět je naším hlavním „hrdinou“ holohlavý zabiják s kódovým označením 47, který v minulosti plnil bez odporu všechny rozkazy. Kdo zná předchozí díly a hrál mise na tu nejtěžší úroveň ví, že povolání nájemného vraha nezvládne každý člověk, jehož byste jen tak potkali na ulici. V Hitman: Absolution se náš hrdina tentokráte vydá na svou vlastní cestu, protože ti, kterým naslouchal, ho zradili a nezbývá mu nic jiného, než být na útěku před policí a dalšími ozbrojenými složkami. Jeho hlavním úkolem je zjistit, kdo proti němu stojí a očistit svou pověst, která vzhledem k jeho povolání není zrovna růžová.

Hitman: Absolution Hitman: Absolution

 

 

Možná se dovíme více i o Dianě

Příběh by se měl odehrávat především ve spojených státech, a to ve městě Chicago, ovšem je jasné, že navštívíme i jiné lokace. Na internetu se spekuluje o tom, že mezi Hitmanem a Dianou Burnwoodovou vzniká velké přátelství a nelze vyloučit i milostný vztah. Diana byla v předchozích dílech pro nájemného vraha velmi důležitou postavou, jelikož pro něj před každou akcí připravovala brífinky a dávala mu různé rady. V posledním díle ho dokonce zachránila před smrtí.

Jako v akčním filmu

Autoři se hodně zaměřili na filmové prvky hry. Tím sice nemyslím jen kinematické scény, ale atmosféru v průběhu akce, u které se tvůrci inspirovali mnoha hollywoodskými filmy. Hráčům také slibují, že scény nebudou úplně pevné dané, ale bude záležet především na hráči, jak se zachová. To je právě jeden z prvků hry, který je mnohem znatelnější než kdy dříve.  Hráč dostává během akce větší svobodu a závisí jen na něm, jak misi splní.

Hitman: Absolution Hitman: Absolution

 

 

Jen ať kulky létají, nebo ne?

Hru bude možné projít „Rambo“ stylem, ale mezi fanoušky jsou i hardcore hráči, kteří během hraní hodně přemýšlí nad tím, jak se dostat k hlavnímu cíli nepozorovaně. Právě v Hitman: Absolution budou moci mnohem více uvažovat, jak svůj cíl splnit co nejlépe. Opět nebudou chybět zbraně jako pistole s tlumičem, borkovnice, samopaly, granáty a další výbušniny, které lze taktéž dobře využít. V prostředí se objeví i jiné neobvyklé zbraně, mezi nimiž může být i obyčejná šňůra od lampičky, která zanechá na protivníkově krku „krásné tetování“.

Hitman: Absolution Hitman: Absolution

 

 

Všechny nás vidí

Většinu fanoušku už dnes odrazuje jeden nový prvek zvaný Instinct, s nímž se můžete setkat i v Assasins’s Creed. Pomocí této schopnosti vidí hráč přímo očima Agenta 47, kde se zrovna nachází stráže a trasu po niž se v nadcházejících sekundách bude pohybovat. Lze tak snadno předpovědět jejich chování a zkontrolovat, zda vás na aktuální pozici uvidí či nikoliv. Tento prvek především odrazuje hardcore hráče, jelikož hru velmi zjednodušuje. Naštěstí existuje možnost zmiňovaný Instinct vypnout.

Hra je zcela od podlahy překopána

Vývojáři rozebrali všechny předchozí díly a vytáhli z nich vše důležité pro sestavení nového enginu Galcier 2, který se postará jak o vzhled hry, tak i pohyb nepřátel a chování celého prostředí. To by mělo reagovat právě na vaše činy. Pokud vás zrovna někdo uvidí při činu, jak někoho zabíjíte, logicky uteče a nahlásí vás nejbližší stráži, která pak po vás půjde. Pokud však budete převlečeni za policistu a opět budete viděni při činu kolemjdoucími, napadne je zeptat se vás, co se vlastně děje. Musíte však být opatrní na to, v jakém převlečení se mezi lidmi a zejména vašimi protivníky pohybujete, abyste nevypadali příliš podezřele. Engine se taktéž bude starat o hudbu, jež bude hrát podle toho, v jaké situaci se zrovna nacházíte. Pokud se budete pohybovat tiše a nepozorovaně, hudba bude hrát mnohem klidněji, než když začnou všude létat kulky.

Hitman: Absolution Hitman: Absolution

 

 

Tohle bude masakr

Musím říci, že hra vypadá po grafické stránce více jak dobře, a to si právě po tolika letech dlouhé pauzy opravdu zaslouží. Přibude mnoho prvků jak zneškodňovat nepřítele včetně bojem z blízka. Všeho si můžete všimnout v gameplay videu, které mluví samo za sebe.

Není toho však mnoho prozrazeno, ale už na první pohled můžete vidět, že se máme na co těšit. Datum vydání ještě není sice stanoveno, i když věřme, že se hry dočkáme během příštího roku. Nového Hitmana bude možné hrát jak na PC, tak i na PS3 a Xbox360.

15ti minutové gameplay video

Komentáře