Hlavní postavy v Borderlands 2

Borderlands 2
Již zbývá jen několik málo dní k vydání hry Borderlands 2, která nejspíš bude kandidovat na post nejlepší hry tohoto roku. Než tedy začneme tuhletu akci instalovat do svých počítačů či spouštět je v konzolích, pojďme si zde představit hlavní postavy této hry.

 

Gunzerker Salvador – trpaslík s velkými svaly a pořádnými zbraněmi

Tak tedy vrhněme se na našeho prvního hrdinu, jímž je obrovský svalovec Salvador zařazen do třídy Gunzerker. Salvador je rodákem planety Pandora, jež je pro něj ideálním místem pro brutalitu a krve chtíč. Tímto se oproti ostatním, kteří letí na tuto planetu za účelem vyhledání Vaultu, rozhodně liší. Salvador není nikterak vysoký, jeho růst totiž dosáhl necelých 162 centimetrů. Na druhou stranu je obalen mohutným svalstvem, a to díky silnému užívání steroidů, což mu vlastně zabránilo v jeho růstu. Velmi rád si něco ukořistí a sem tam někdy vyhazuje lidi do povětří. Jeho oblíbenou barvou je oranžová a je velmi věrný své babičce Rositě. Kdo prostě touží po pořádném masakru, tak bude Salvator jistě jeho nejoblíbenější postavou. Tento mohutný trpaslík může díky svým schopnostem ovládat dvě zbraně a tím snadno zmasakrovat hromadu nepřátel. I když tyto těžké zbraně nemají tak přesnou mušku, budou díky dvojnásobnému vypálení olova mnohem účinnější. Následkem toho je hromada mrtvol a třísek ve vašem okolí.


Borderlands 2 - Salvador Borderlands 2 - Axton


 

Commando Axton – voják, který vás dokáže dostat z každé situace

Další postavou je typický voják Commando Axton, který nám byl poprvé představen teprve letos v únorovém traileru, oznamujícím datum vydání. Axton pochází z planety Heironymus, kde se zaměřil na vojenskou kariéru, avšak později byl propuštěn z důvodu jeho nepředvídatelnosti a neustálé touze po slávě. Následkem toho se rozhodl přestěhovat se na planetu Pandora, kde by ho podle něj místní obyvatelé mnohem více ocenili s jeho schopnostmi a drahocennou automatickou kulometnou věží, jež vám bude velmi užitečná, pakliže se ocitnete v uzavřeném prostoru proti hojnému počtu nepřátel. Tato věž dokáže zaměřit nepřátele ve všech směrech a může být navíc rozšířena raketometem a atomovkou.

Assassin Zer0 – ninja, který právě stojí za vašimi zády

Do týmu je také zařazen tajuplný Zer0, s nímž jsme měli tu čest se seznámit teprve v únorovém traileru společně s Axtonem. Jeho (doufáme, že je mužského pohlaví) původ a ani skutečné jméno jsou neznámé. Prostě se mu říká Zer0, a to už jen z toho důvodu, že se před jeho obličejem zobrazí nula, když se vrhne na nepřítele. Během různých akcí se vždy takto před jeho obličejem zobrazí nějaký ten znak, jako je například smajlík, což vyjadřuje jeho emoce. Zer0 je zařazen do třídy Assassin, tudíž se zaměřuje na tiché akce, do nichž si také s sebou bere mimo střelné zbraně i jeho katanu ostrou jako břitva. Díky jeho schopnosti Decepti0n může na sebe nasadit holografickou návnadu a vstoupit do neviditelného stealth režimu. Čím déle je Zer0 zahalen, tím větší škodu může napáchat. Avšak pokud tuto schopnost využije pouze na kratší dobu, může ji znovu co nejdříve použít.


Borderlands 2 - Zer0 Borderlands 2 - Maya


 
 

Sirena Maya – kdo se jí postaví, shoří

Čtveřici hrdinů doplňuje Sirena Maya, která byla na její původní planetě Athenas uctívána jako bohyně. Na Pandoře se dozvěděla více o svém dědictví jakožto Sireny, s jejichž schopnostmi dokáže rozložit každého, kdo se jí postaví. Maya je jednou ze šesti Siren, což je skupina žen s neuvěřitelnými silami. Stejně tak i Sirena Lilith z prvního Borderlands byla jednou z nich. Maya v bitevním poli nevyužívá žádných chladných zbraní a samopalů, spoléhá se pouze na svoji magii. To však neznamená, že vysílá nějaké čáry a kouzla. Své nepřátele totiž dokáže zlikvidovat zevnitř. Její oběti mohou například shořet či usmažit se nebo roztát. Nakonec i své protivníky dokáže podpořit několikanásobnou silou či obranou.

 

Mechromancer Gaige – velká milovnice robotů

Aby toho nebylo málo, ještě vám zde představím jednu novou hrdinku ze třídy Mechromancer. Její jméno je Gaige. Tato postava byla představena na PAX East 2012. Jak jste si mohli všimnout, tato dívka má hodně ráda roboty, které využívá ve svých bojích. Jednou z velmi účinných schopností jejího robota je pouhé tlesknutí. Jakmile robot spráskne ruce, všechny protivníky, kteří stojí před tím, protože tímto plácnutím vyvolá robot před sebou masivní výbuch. Gaige se objeví v placeném DLC, jehož vydání je stanoveno na 16. října. Pokud si Borderlands 2 předobjednáte, stane se Gaige automaticky součástí hry, aniž byste dále za něco platili.


Borderlands 2 - Gaige Borderlands 2 - Handsome Jack


 

Handsome Jack – všivák bez slitování

Když už jsem se tu takhle rozepsal a našich hlavních hrdinech v Borderlands 2, mohl bych vám zde ještě představit hlavního nepřítele, proti kterému bude tato partička bojovat. Tím je Handsome Jack, jenž převzal společnost Hyperion Corporation, navíc se sám prohlásil za diktátora Pandory a odcizil finanční prostředky, které měli posloužit k nalezení Vaultu. Zašel tak daleko, že je zodpovědný za zlikvidování Destroyera. Vaším cílem tedy je Handsome Jacka zabít a obnovit mír na Pandoře.

 

Pokud jste se ještě nestihli s Borderlands 2 pořádně seznámit, můžete si přečíst naše preview. Hra bude vydána 21. září letošního roku, a to ve všech třech hlavních platformách (PC, PlayStation 3 a Xbox360).

 

 

Minimální systémové požadavky:
Operační systém: Windows XP
Procesor: dvoujádrový o frekvenci 2,4 GHz
Operační paměť: 2 GB RAM
Grafická karta: GeForce 8500/Radeon HD 5850

Doporučené požadavky:
Operační systém: Windows 7
Procesor: čtyřjádrový o frekvenci 2,3 GHz
Operační paměť: 2 GB RAM
Grafická karta: GeForce GTX 560/ Radeon 5850

 

Komentáře