Hydrophobia: Prophecy – ovládni strach z vody

Hydrophobia

Poprvé to nefungovalo, tak to zkusíme znovu a lépe. Tak něco takového si asi řekli vývojáři ze studia Dark Energy Digital, kteří jsou zodpovědní za již druhé vydání hry Hydrophobia, která oproti předchozí verzi s podtitulem Pure nese název Prophecy a trochu lépe vypadá. Ale extra zábavné to pořád není.

Jak už název hry napovídá, tak budeme čelit strachu z vody a vodě samotné. Resp. tomu všemu bude čelit hlavní hrdinka Kate, která trpí panickým strachem z vody a jež se z blíže nespecifikovaného důvodu ocitá na gigantické lodi Queen of the World. Na plavidlo útočí teroristé a snaží se jej potopit. A Kate tomu musí zabránit. To je celý příběh.

Hydrophobia Hydrophobia

Hydrophobia je celá postavená na hrátkách s všudepřítomnou vodou, jejíž zpracování, co se chování týče, je opravdu skvělé a realistické. Stačí otevřít dveře do vedlejší zatopené místnosti a voda se vyvalí a odhodí vás na druhý konec místnosti, čehož lze velmi dobře využít při bojích s protivníky, které takto můžete například i utopit nebo dočasně zpomalit. Případně, pokud je protivník omráčen a leží v místnosti, kterou se chystáte zatopit vodou, tak je s ním rovněž ámen. Zatopením protivníků v místnosti využití vody v boji ještě zdaleka nekončí. Je možné využít i její vodivosti. Takže ve chvíli, kdy stojí teroristé blízko elektrických kabelů, jež se jim houpou nad hlavami, je možné kabely sestřelit a poslat nepřátele do věčných lovišť. Pokud vám nebude k boji stačit samotná voda, můžete sáhnout po pistoli se třemi druhy nábojů (asi proto je zbraň jen jedna), kterou nosí Kate pořád při sobě.

Nejen střílením je v této hře živ člověk. Velmi často budete i skákat z plošiny na plošinu, šplhat po tyči, nebo lézt po žebřících, s jejich pomocí se dostanete na vyvýšená místa, kde na vás většinou čeká úkol v podobě spuštění přístroje a podobně. Dočkáte se také, sice velmi lehkých, ale ze začátku zajímavých logických hádanek v podobě hackování zamčených dveří s pomocí MaVi (přístroje podobného PDA), který dále  poslouží i jako mapa či scaner důležitých informací na zdech atd.

Co se ovládání týče, tak to je na tom hra trochu hůře. A osobně mi trvalo trochu déle, než jsem si na něj zvykl. Největší problém jsem měl s plaváním a neposednou kamerou, která občas bránila v postupu dál či zasažení nepřítele.

Hydrophobia Hydrophobia

Po dohrání kampaně se vám odemkne mód challenge, kde získáváte pokud možno co nejlepší scóre, se kterým se pak můžete pochlubit v žebříčcích. Čímž si můžete prodloužit jinak relativně krátkou herní dobu kampaně. Ale trochu mi uniká smysl odemčení challenge módu až po dohrání kampaně. Pokud by byl challenge přístupný hned od začátku a hráč by si mohl kdykoliv vybrat, jestli bude hrát kampaň nebo challenge, tak by to bylo dle mého názoru lepší.

Grafické zpracování a level design nepatří mezi špičku, ale vzhledem k tomu, že se jedná o nezávislou, digitálně distribuovanou hru a ještě k tomu za pár korun (cca. 250 Kč), tak od ní ani nelze za tu cenu čekat po této stránce něco víc. Grafika neurazí a ani nenadchne. A totéž platí o Hydrophobii jako celku.

Konečná a jasná známka se Hydrophobii uděluje dost těžko. Pokud bych měl hodnotit poměr cena/výkon, tak si hra zaslouží 7/10. Naopak v případě, že toto a skutečnost, že se jedná o nezávislou hru, nebudu brát v potaz, vyjde mi průměrných:

(6/10)

 

 

Komentáře