Jurassic Park: The Game

Jurassic Park: The Game
15. listopadu se objevila tato novinka, která jistě fanouškům filmů nebo samotných dinosaurů něco říká. Vracíme se na ostrov Isla Nublar a T-Rex má připravené ostré zoubky. A projedeme se i na horské dráze.

Vítejte na malebném ostrově

Jak jsem již řekl, příběh se bude odehrávat na známém ostrově Isla Nublar, který leží 120 mil od nejbližší pevniny a tou je Costa Rica. Tento ostrov však nebudete moci procházet jak se vám zlíbí. Hra totiž funguje na podobném herním ovládání jako je Heavy Rain. Pomocí tak zvaných pop tlačítek, která se postupně objevují na obrazovce a je potřeba je rychle mačkat ve správném pořadí a směru. Jestliže nezareagujete včas nebo dojde k chybnému stisknutí, může dojít k nepříjemným kolizím či k samotnému sežrání dinosaurem. Pak už jen zíráte na monitor, jak gigantická obluda přežvykuje a pochutnává si na lidském masíčku. Pokud však danou sekvenci proklikáte správně, získáváte hodnocení úspěšnosti ve formě zlaté, stříbrné nebo bronzové medaile. Jedna chyba a hned jste na stříbrné, proto si dobře natrénujte vaše reflexy. Na ostrově však nebudete mít příliš velkou možnost volného pohybu. Pokud zrovna neutíkáte před zvuky jungle, máte možnost povídat si s ostatními postavami nebo prozkoumávat okolí a řešit nějaký ten logický úkol, abyste se vůbec pohnuli vpřed.

Jurassic Park: The Game

Samotná hra je rozdělena na prolog a 4 ‘filmové epizody’. V těchto 5 sekvencích si postupně zahrajete za většinu postav, které ve hře uvidíte. Každá má své zájmy a svá tajemství. Po většinu času budete ale hrát za 14 ti letou dívku Jess, která přijela za svým tatínkem do jurského parku, aby s ním také trávila nějaký ten čas. Ze začátku je Jess udivena krásou býložravých dinosaurů, ale když se na ní začne řítit Alfa samice Brachiosaura, tak začíná jít do tuhého. Také si zahrajete za jejího otce, žoldáky, kteří přijeli na záchranou misi, vědkyni a záhadnou ženu, která pracuje pro konkurenty společnosti Igen, která ostrov vlastní.

Lovec nebo kořist?

Na svém pobytu na ostrově dostanete příležitost potkat tyto staré známé dinosaury: Tyrannosaurus, Velociraptor, Dilophosaurus, Parasaurolophus, Brachiosaurus, Gallimimus, Triceratops a další. Ale to není vše, přibude ještě dinosaurus Troodon, kterému světélkují oči, a také jeden ze světa oceánů a tím je právě Mosasaurus a i ten se vás pokusí zařadit do svého potravního řetězce. V některých scénkách vám tato zvířátka dají opravdu zabrat a prověří vaše reflexy pro přežití. Ale nebojte se, žoldáci jsou již na cestě.

11 minutové herní video

Filmový zážitek

Hra působí na první pohled jako krásně dlouhý detailní film, který doplňuje původní první díl Juského Parku. V některých částech dokonce narazíte na část z filmu a získáte tak dodatečný pohled na původní příběh. Například objevíte Dennise Nedryho. Pokud však zrovna nebloumáte nad nějakou logickou hádankou, můžete se kochat celkem pěkně zpracovaným prostředím, které je vždy unikátní a vytváří pro tuto filmovou klikací adventuru krásný filmový podklad. Kdybyste si po dohrání následně pustili celou hru, jak jste jí hráli, vyšel by vám celovečerní film. Pokud hře odpustíte trochu sekací se akce v závislosti na vašem klikání a ne příliš velkou volnost pohybu, určitě získáte zábavu na jedno dlouhé odpoledne. Výhodou je základní znalost anglického jazyka, protože některé dialogy vás mohou nasměrovat nebo ovlivnit danou situaci hry. Hra Jurassic Park: The Game vyšla na PS3, XBox 360 a PC/MAC. V přepočtu hra stojí kolem 660 Kč.

Hodnocení redakce

(7/10)

Komentáře