Kingdoms of Amalur: Reckoning – vítejte v novém posmrtném světě

Kingdoms of Amalur: Reckoning
Poslední dobou se na nás sype mnoho her RPG žánru, mezi nimiž jsou i ty méně kvalitní, na něž se sice těšíme, ale bohužel jsme během hrání zklamaní. Opět se můžeme těšit na další RPG, které by nás mělo jistě zabavit, a to na poměrně dlouhou dobu. Podívejme se tedy na Kingdoms of Amalur: Reckoning, jehož vývoj má na starosti vedoucí designér Ken Rolston, jenž se taktéž podílel na vývoji třetího a čtvrtého dílu série Elder Scrolls. Na vývoji příchozího Kingdoms of Amalur se podílí celkem dvě studia, 38 Studios a Big Huge Games. Vydavatelem je společnost EA.

Jak se dostat do Amaluru?

Příběh ještě není prozatím zcela znám, ale víme alespoň stručně, co našeho hlavního hrdinu čeká. Po smrti se ocitáte v novém světě Amalur, kde má každý svůj osud zpečetěn a smrt každého je již předem stanovena. Jenomže vy jako hlavní hrdina dostáváte tu schopnost si svůj osud zvolit dle své libosti. To se však ostatním moc líbit nebude, a tak vám neustále půjdou po krku. Nezbývá vám pak tedy nic jiného, než s těmito zrůdami v tomto krásném barevném světě pořádně zamést.

Kingdoms of Amalur: Reckoning

Nechybí vlastní tvorba postavy, ani zbraní

Vzhledem k tomu, že se v příběhu všechno motá zejména kolem vás, je zde celkově kladen důraz na vaši postavu. Jakmile se tedy pustíte do hrání, vytvoříte si před tím svého vlastního hrdinu, což na dnešní dobu není nic neobvyklého. Vybírat můžete ze čtyř ras a pěti bohů, od nichž získáváte určité bonusové vlastnosti. Mimo to, zde ani nechybí vlastní tvorba kompletního vzhledu postavy. Máte na výběr z několika sestřihů vlasů a vousů a tak dále, navíc si můžete na sebe naplácat i nějaké to tetování. Poté následuje procházka tutoriálem a pak hurá dle své vůle do boje. Hoďte na sebe nějaké oblečení a výzbroj a s nikým se nemazlete. Mimochodem hráč má možnost ukovat si vlastní zbraně, stejně tak i namíchat si vlastní lektvary.

Kingdoms of Amalur: Reckoning

Jste pány svého osudu

Svých výjimečných schopností, s nimiž jste v příběhu obdařeni, si opravdu važte, jelikož je zde hodně využijete. Přesně jak jsem říkal, svůj osud si volíte sami. Podle toho, jak se budete rozhodovat, se vám odemknou nové osudy, za nimiž se skrývají nová kouzla a dovednosti. Postupem času při svém dobrodružství získáváte zkušenostní body, které si pak můžete libovolně rozdělit do tří odlišných odvětví zahrnujících sílu, obratnost a kouzelnictví. Jestliže jste své bodíky rozdělili špatně, nemusíte se ničeho bát. Stačí, když navštívíte příslušnou postavu a u ní si své schopnosti za pár zlatek vyresetujete a poté své body znovu rozdělíte správně, jak by vám to vyhovovalo.

Kingdoms of Amalur: Reckoning

V soubojích je potřeba přemýšlet a taktizovat

Bojový systém možná některé hráče odradí, ale na druhou stranu vypadá velmi dobře. Jistě bych se měl zmínit, že autoři se spíše více zaměřili na konzolovou platformu, čemuž napovídá jednoduché a snadno zapamatovatelné zmapování ovládání. Mrkněme se tedy na ty souboje. Ty se odehrávají v reálném čase, kde provádíte různé kombinace útoků a kouzel. Také je třeba se vyhýbat úderům nepřítele, k tomu vám jistě pomohou úskoky a hbitost. Především je někdy potřeba během soubojů přemýšlet a taktizovat, zejména když se utkáte s mnohem silnějšími protivníky. Pokud však nechcete na sebe upoutat pozornost, existuje zde možnost plížení a tichého zabíjení, přičemž si vás tedy nemůže nikdo všimnout. Jinak nepřátel je zde opravdu nespočet. Střetnete se tu s trolly, elfy, duchy, skřety, temnými asasíny a s mnoha dalšími.

Kingdoms of Amalur: Reckoning

Barvičky vás potěší

Oproti mnoha ostatním hrám podobného žánru, které většinou bývají po grafické stránce převážně temné, je zde o barevné prostředí velmi dobře postaráno. Krajina světa je velmi pestrá a hodně barevná. Autoři hodně vsadili především na světlé barvy, takže vám okolí připomíná nějakou pohádku. Komicky zpracované grafické prostředí působí na hráče velmi dobře, alespoň se tak odreagují od té samé hrůzy, kterou neustále potkáváme ve všech RPG hrách, kde se neustále vyskytujeme v temných prostorách.

Již brzy se dočkáme

Z počátku, kdy byl oznámen vývoj Kingdoms of Alamur: Reckoning, nikdo od této hry toho tolik neočekával. Dnes už se k ní však pomalu přiklání mnoho fanoušků, takže zatím vše vypadá nadějně. Po jejím vydání, které nastane začátkem února, se ihned všichni přesvědčíme. Jistě má tato hra šanci stát se jednou z nejúspěšnějších svého žánru, ale na druhou stranu to klidně může být propadák. I když já věřím v tu pozitivní stránku. A co vy? Už se také těšíte? Těšit se můžete všichni, jelikož hra bude dostupná jak na PC, tak i na Playstation 3 a Xbox 360.

Systémové požadavky

Minimální HW požadavky:

Operační systém:
Windows XP SP3 a vyšší

Procesor:
Intel Core2 Duo (a obdobný) na frekvenci 2.2GHz a větších
AMD Athlon 64 X2 5000+ (a obdobný) na frekvenci 2.6GHz a větších

RAM:
Alespoň 1 GB a vyšší

Pevný disk:
Alespoň 10.5 GB volného místa na disku

Grafická karta:
NVIDIA GeForce 8800 GT 512MB a lepší
ATI Radeon HD3650 512MB a lepší
Karty musí podporovat Pixel Shader 3.0
Minimální podporované rozlišení je 1280×720

DirectX:
9.0c kompatibilní

Komentáře