L.A. Noire – zahrajte si na detektivy

L.A. Noire
Akční detektivní hru L.A. Noire již někteří z vás znají. Především se s hrou setkali majitelé konzolí PlayStation 3 a Xbox 360, pro něž byla hra na jaře vydána.  Bohužel PC hráči ještě dosud neměli tu možnost pustit se do řešení případů na svých nadupaných strojích. To vše změní 11. listopad, kdy bude hra vydána i pro PC a to se všemi dodatečnými balíčky, které byly do nedávna pro hru vydány. Rádi zde tedy počítačové hráče trochu s LA Noire seznámíme. Původní hru vyvíjelo studio Team Bondi se spoluprácí Rockstar Games. Bohužel autoři museli z finančních důvodů od vývoje PC verze dostoupit, a tak se v současné době na hře podílí pouze Rockstar Games.

Vyčistěte město plné zločinu

Kriminální příběh L.A. Noire, odehrávající se v poválečném období kolem roku 1947, zavede hráče do města Los Angeles, kde zločin nikdy nespí. Různá vyšetřování, pátrání po stopách, honičky v autech a přestřelky budou pro vás běžnou rutinou. Hlavním hrdinou příběhu je Cole Phelps, významný válečný veterán, který si oblékl policejní uniformu LAPD, a zahájil tak novou kariéru na pozici pochůzkáře, z níž se vyšplhal až na vrchol kriminálního oddělení, kam se dostal díky řešení otřesných vražd a dalších zločinů.


L.A. Noire L.A. Noire

Prohlédněte každou maličkost

Zahájení vašeho případu většinou začíná na místě činu, kde se pokusíte najít co nejvíce důkazů. K hledání podezřelých důkazů vám pomůže Colův instinkt, kdy se k nim bude jeho hlava otáčet. Ovšem můžete se zabývat i ostatním předměty, které naleznete. Každý takový předmět můžete vzít do svých rukou a důkladně ho prohlížet, přičemž ho bude váš hrdina komentovat. Jakmile narazíte na něco podezřelého, co by mělo mít nějaké spojitosti s vaším případem, ihned si to zapíšete do poznámek ve vašem bločku, podle nichž pak provádíte výslechy. Není třeba hledat všechny důkazy, vše záleží jen na vás, tím se pak odvíjí rychlost vyřešení vašeho případu.


L.A. Noire L.A. Noire

Výslechy budou pro vás někdy těžké

Po nastřádání několika důkazů a nalezení svědků či podezřelých osob, následuje jejich výslech. Jakým způsobem budete vyslýchat je pouze na vás. Pokud někoho podezíráte a nechce to s ním hnout, můžete ho vyslýchat formou přímého obvinění, silou čí přemlouváním. Díky tomu pak zjistíte to, co právě potřebujete vědět. A abyste se moc nenudili a pořádně přemýšleli, zda dotyčný mluví pravdu, je do hry zahrnut systém mimiky, podle níž zjistíte, zda je vyslýchaný nervózní a lže.


L.A. Noire L.A. Noire

Nechybí ani přestřelky a honičky

Samozřejmě se můžete po městě, jež je vymodelováno podle dobových dokumentů, volně pohybovat a navštěvovat místa k získávání důkazů. Během vaší jízdy můžete někdy obdržet i vedlejší úkol, kdy se tedy odpojíte ze své cesty a vydáte se směrem k vedlejšímu případu. Mimo pouhého řešení případu zde nechybí ani honičky a přestřelky, sem tam někdy narazíte na nějakou tu hádanku, jejíž vyřešení nebude příliš obtížné.


L.A. Noire L.A. Noire

Pokaždé to může dopadnout jinak

Pokud byste se chtěli po dohrání vašeho příběhu opět pustit do řešení případů za účelem získání lepšího výsledku, vezměte si na vědomí, že se příběh nemusí odehrávat stejně jako předtím. Například v přestřelce s hlavním podezřelým, kterého zastřelíte zrovna, když si bere za rukojmí starší černošku, může jindy utéci na střechu, kde pak na vás číhá s brokovnicí. Inu o veškerá překvapení je v této hře velmi dobře postaráno, takže se po několikátém hraní celého příběhu nebudete tolik nudit.


L.A. Noire L.A. Noire

Konec Teamu Bondi

Jak jsme se již na začátku tohoto článku zmiňovali, vývojářské studio Team Bondi ukončilo před nedávnou dobou svoji činnost a přestalo mezi námi existovat. Po sedmi letech vývoje takovéto úspěšné detektivky, nebudou moci vývojáři vzpomínat na svoji hru v dobrém, díky níž se dnes dostali tam, kde právě jsou. I když byla jejich hra obdařena mnoha pozitivními hodnoceními a k dnešnímu dni bylo prodáno přes čtyři milióny kopií, čímž se stala nejúspěšnější adventurou, nedokázala pokrýt veškeré dluhy. Během likvidace Teamu Bondi museli být zlikvidovány všechny počítače a licence, aby byla uhrazena alespoň část dluhu, který během sedmi let stoupl na velmi vysokou částku. Z toho důvodu museli být i propuštěni všichni zaměstnanci, z nichž většina skončila na úřadu práce a dokonce některým z nich ještě nebyly vyplaceny jejich mzdy.

HW požadavky

OS: Windows 7; Windows Vista Service Pack 1; Windows XP Service Pack 3
CPU: Intel Dual Core 2.2GHz – Quad Core 3.2GHz; AMD Dual Core 2.4Ghz – Quad Core 3.2Ghz
RAM: 2 – 8 GB
HDD: 16 GB
GPU: NVIDIA GeForce 8600 GT 512MB – NVIDIA GeForce GTX 580 1536MB; Radeon HD 3000 512MB – Radeon HD 6850 1024MB

Komentáře