Legendární Carrier Command se vrací

Carrier Command

Představujeme vám další hru od Bohemia Interactive Studia. Tolik se o něm nemluví, ale fáze jeho vývoje pochoduje stále kupředu. Bohemia Interactive Studio a Black Element Software usilovně pracují na titulu Carrier Command: Gaea Mission, přestože se na oficiálních stránkách toho moc neděje a na fórech se objevují diskuze o tom, že práce na hře byly zastaveny. Tvůrci však upozorňují hráče, aby těmto informacím nevěřili.

Legenda se vrací

Určitě se mezi hráči najdou ti, kteří se setkali již s původním Carrier Commandem od Realtime Games Software, ale ty bychom už mohli zařadit mezi starší generace, jelikož hra vyšla někdy v roce 1988. Dostupná byla na legendárních strojích Amiga, Atari SC, PC, ZX Spectrum, Apple Macintosh, Commodore 64 a Amstrad CPC.

Carrier Command Carrier Command

Na zemi i ve vzduchu

Je těžké hru žánrově někam zařadit, jelikož obsahuje prvky jak strategické, tak i bojové na zemi i ve vzduchu a na vodě. Základnou je letadlová loď Carrier, z níž budete vysílat své jednotky a útočit na ostrovy, které budete postupně obsazovat a využívat k získávání nových zdrojů, jednotek a zbraní. Máte možnost ovládat i bojová vozidla Walrus a letouny Manta. Hráč má možnost vybavit svou techniku zbraněmi dle vlastní volby a samozřejmě nechybějí ani různá vylepšení. Jelikož se budete pohybovat v různých prostředích, bude jim třeba vozidla přizpůsobit.

Bojovat se bude daleko od našeho domova!

Příběh hry odehrávající se v daleké budoucnosti je inspirován druhou knihou trilogie Gaea od autora P. D. Gilsona. Budete vysazeni na planetoidu Taurus, kde nenaleznete žádné kontinenty, ale jen desítky menších ostrovů, které budete osvobozovat. Pro samotného pěšáka je však těžké osvobozovat ostrovy okupované nepřátelskými droidy, a tak je nejprve třeba sehnat si nějakou tu velitelskou loď, kterou ukradnete přímo z nepřátelských rukou. A teď se už můžeme pustit do zabírání ostrovů.

Carrier Command Carrier Command

Bojovat nebo velet?

K získání nepřátelského ostrova je třeba hacknout nebo zničit hlavní centrálu, kterou musíte nejprve najít. Před útokem je vždy dobré znát pozice nepřátelských jednotek a kolik jich vlastně je, abychom věděli, odkud a jak nepřítele překvapit. Proto doporučuji nejprve vyslal letoun Manta s lehkou výbavou na rychlou průzkumnou misi. Poté si již můžete zvolit tu správnou útočnou taktiku. Vaše jednotky mají omezenou vzdálenost od velitelské lodě, a pokud se poblíž nacházejí rušičky, je tato vzdálenost ještě zkrácena. Rušičky se tak stávají prvním cílem při dobývání ostrova. Je na vás, zda budete při boji sedět ve Walrusu a bojovat na zemi či nasednete do Manty a zaútočíte ze vzduchu. Můžete však v klidu sedět na velitelském můstku a rozdávat rozkazy svým jednotkám.

Menší zklamání, ale litovat nebudete!

Kampaň bude mít pevný příběh, ve kterém se tolik nesetkáte s volností. Neminou náš však singleplayer skirmish mise, v nichž si už budete moc dělat, co se vám zachce. A jako třešnička na dortu nebude chybět ani multiplayer tak běžný hrám BIS. Ovšem s multiplayerem se nesetkáte ve strategické podobě. Důvodem je to, že při cestě mezi ostrovy, které jsou od sebe někdy velice vzdáleny, si můžete v singleplayeru urychlit čas. A to je nevyřešitelný problém. Vy zrovna budete na cestě k dobývání dalšího ostrova a váš soupeř se právě nachází uprostřed bitvy. Takže v této situaci je vyloučeno čas urychlit a mimo to by byla hra velmi zdlouhavá.

Carrier Command Carrier Command

Autoři ještě neuvedli datum vydání, ale hry bychom se mohli dočkat už v prvním čtvrtletí příštího roku. Hra vyjde nejen pro PC, ale také pro Xbox 360 a PlayStation 3.

Systémové požadavky

- Operační systém: Windows XP/Vista/7
- CPU: Intel Core2Duo 2,5 GHz nebo AMD Athlon Phenom X4
- Grafická karta: Ovidia GeForce 8800 GTnebo ATI Radeon HD 3870 512 MB VRAM s podporou
- Shader Modelu 3
- RAM: 2 GB
- HDD: 8 GB volného místa
- DVD: Mechanika s podporou dvouvrstvých disků
- DirectX: 9

Komentáře