LOTR: War in the North – prozkoumejte severní Středozem

LOTR: War In the North
Prvního listopadu se fanoušci fantazie Pán Prstenů, jež napsal John Ronald Reuel Tolkien, která byla později i zfilmována to trilogie Petrem Jackosonem, dočkali nového herního titulu The Lord of the Rings: War in the North, na jehož tvorbě se podíleli vývojáři ze Snowblind Studios. Tuto akční hru s několika RPG prvky si určitě fanoušci oblíbí, tedy nezbývá nic jiného, než si připravit volné místo ve své sbírce Pána Prstenů.

Aragon: „Synové Gondoru, synové Rohanu, mí bratři! Vidím vám na očích stejný strach, který by vzal odvahu mně. Možná přijde den, kdy odvaha lidí selže. Kdy opustíme své přátele a zpřetrháme všechny svazky. Ale dnes to nebude. Hodina vlků a roztříštěných štítů, kdy se Věk lidí zhroutí. Ale dnes to nebude. Dnes budeme bojovat! Při všem, co je vám na této dobré zemi drahé, vás vyzývám: Stůjte, Muži Západu!“

Bojujte proti temným silám v severní Středozemi

Vývojářům se dostala do rukou smlouva na plná práva čerpat zdroje jak z filmu, tak i z knižní předlohy, tudíž se hra vyvíjela zcela bez omezení. Příběh se zhruba odehrává v době, kdy se Frodo se Samem blíží k Hoře osudu, kde by měl navždy zmizet prsten způsobující tuto válku s temnými silami Saurona, jež se stále navyšují. Válka se však netýkala pouze Společenstva, dotkla se totiž všech ve Středozemi a zde vzniká vedlejší příběhová linie, se kterou se v tomto titulu seznámíte.

LOTR: War in the North - prozkoumejte severní Středozem LOTR: War in the North - prozkoumejte severní Středozem

Spolupráce tří nových hrdinů

Dějem vás provází skupina tří dobrodruhů, s nimiž je mnoho způsobů hru projít. Především má hráč možnost vytvořit postavy z řad elfů, trpaslíku a dúnadanů, z nichž každé přidělí jedno z klasických povolání, jako je hlavně válečník, mág, hraničář či zloděj a další. Každá z postav je podle svého zaměření, které jste zvolili, obdařena několika základními útoky a speciálními údery či kouzly, jenž smí používat pouze po určité době.

Mimo boj jsou vaši členové dobrodružné skupiny vybaveni i speciálními dovednostmi. Například elfové mohou u cest nalézat magické byliny, hraničáři mohou stopovat nepřátelské jednotky a hledat výhodnější stezky, zatímco trpaslíci se svým vrozeným ‘čuchem’ po zlatě, vám odhalí tajné místnosti ukrývající poklad, obsahující různé ručně vyráběné vybavení.

Připravte se na těžké boje

Nasazené RPG prvky, které se ve hře nevyskytují pouze v podobě speciálních zkušeností, zahrnují také i vývoj postav. Ovšem nebude chybět ani levelování, přičemž si budete moci navyšovat základní vlastnosti a speciální bojové dovednosti, z nichž se postupně odemykají nové. Postupem času budou vaši soupeři čím dál více silnější, a tak je třeba na sobě zapracovat a být silnější než oni. Především musíte být připraveni na boje proti silným bossům.

LOTR: War in the North - prozkoumejte severní Středozem LOTR: War in the North - prozkoumejte severní Středozem

Přátelé vám pomohou

Že si hráč projde příběhem sám, není jedinou možností. S bojem proti nestvůrám číhajícím v různých koutech serveru Středozemi vám mohou pomoci i vaši přátelé. Hru lze hrát ve dvou lidech na splitscreenu. Pokud chcete zcela vyřadit umělou inteligenci z vaší party, nezbývá vám nic jiného, než si hru zahrát ve třech lidech po síti.

Bojový systém na vás dobře zapůsobí

Pokud se obáváte, že se tu opět vyskytuje další hra s obyčejnými nudnými rvačkami, věřte, že si autoři dali na své práci opravdu záležet. Soubojový systému je opravdu kvalitně propracovaný a je sestaven z velkého počtu komb na sebe navazujících podle toho, jaký útok zrovna provádíte. Mezi takové útoky můžeme například zařadit výpad sekerou, rychlé omráčení či střelba z kuše. Na hráče také velmi dobře zapůsobí plynule navazující bojové animace.

Ještě než se dostaneme k závěru tohoto článku, je třeba se zmínit i o kvalitně provedeném grafickém zpracování, jež způsobuje ještě větší dojem. Během soubojů mě zaujalo postupné zašpinění výstroje krví, kdy si pak připadáte jako opravdový válečník, jak se patří. Celý běh hry má na starost engine Dark Alliance.

LOTR: War in the North - prozkoumejte severní Středozem LOTR: War in the North - prozkoumejte severní Středozem

Dočkáme se všichni

Prozatím si hru mohou užít pouze majitelé PC, pro něž byla hra vydána 1. listopadu. Konzoloví hráči si musejí pár dní do vydání ještě počkat a už jich moc nezbývá, protože konzolová verze se na pultech obchodů objeví již 9. listopadu. Hru si budou moci zahrát jak majitelé konzolí PlayStation 3, tak i  Xbox 360. Máte se opravdu na co těšit!

Minimální HW požadavky pro PC

OS: Windows Vista®/XP/ nebo Windows 7
CPU: Intel Core2 Duo 2.4 GHz or AMD 64 X2 4400
RAM: 2 GB RAM
HDD: 10GB volného místa
GPU: modely od roku 2006 nebo novější ( GeForce 8600 nebo Radeon HD 2600)
Hra podporuje i ovladače Xbox 360

Komentáře