Masožravci: Doba ledová – ulov si svého mamuta!

Eduard Štorch by měl radost – téma Lovců mamutů má své svébytné interaktivní pokračování a v srpnu 2011 vyjde na PS3 a PSP. Pravda, sice to nestojí na jeho příběhu, ale tajemná, nebezpečná a drsná doba ledová je stále inspirativní. Všude vládne krutá zima a právo silnějšího.

Masožravci: Doba ledová je třetím pokračováním lovecké střílečky z dob dávno minulých. Přináší pět nových velkých 3D map, nová prehistorická zvířata a paletu zbraní a vybavení.

Mapy jsou odstupňovány podle obtížnost. Za nejjednodušší je považován Ostrov McRath, který je zcela pokryt sněhem a ledem a kořist se skrývá ve stínu dřevin. Za nejtěžší pak Obří bota – název vznikl podle tvaru jezera v centru ostrova, a The Ring Infernus, kde lovec v částečně sněhem pokryté tundře musí číhat na kořist v jejich patách.

Mezi zvířaty najdeme různé typy oblud připomínající nosorožce, divoké prase, které je nejvíc vzteklé, když je poraněné, prehistorického ptáka, huňatého mamuta, který přestává být mírumilovným býložravcem, když je zraněný, obřího jelena, dravé šavlozubé „kočičky“ a další zvířata. Většinou je člověk oproti nim „drobečkem“ – a tak je to boj proti fyzicky zdatnějšímu nepříteli.

Ten však nemá takovou paletu zbraní jako vy.

Útočíte s pistolí na drobnější kořist, brokovnicí, nenápadným efektním lukem, kulovnicí, ostřelovací puškou a DB brokovnicí, která vystřelí hned dvě rány naráz. K vybavení dostanete dalekohled, kompas, radar, ale i jiné pomůcky, které pomohou zastírat vaši přítomnost.

Prostředí je malebné jak z ledové pohádky, vyjma útoků můžete zvěř i sledovat, ale nekochejte se scenérií příliš dlouho, abyste nebyli sežráni. Příroda je to sice krásná, ale nebezpečná.  Prověříte své střílecí, ale i taktické schopnosti. Život vám může zkomplikovat i značně mazaný vlk. Lovec se může maskovat různými pachy, aby jej zvířata v prostoru neidentifikovala, musí být tichý jako myška, starat se o směr větru, zaútočit v nejvhodnější chvíli a zvítězit, protože jinak se stáváte večeří pro někoho jiného.

Masožravci: Doba ledová vypadá jako generačně neomezená hra a přinese určitě značný kus „ledové“ zábavy do horkého srpna.


Komentáře

Tags: ,