Mass Effect 3 – Válka o Zemi začala

Mass Effect 3

Jsou to již dva týdny, kdy skončila herní výstava GamesComu, na které byl i předveden poslední díl velmi oblíbené sci-fi RPG série Mass Effect od BioWare. Již dříve tvůrci mluvili o této sérii jako o plánované trilogii.

Předchozí díly jsou obklopeny mnoha oceněními, a tak mají vývojáři trochu jistější zájem fanoušků, pokud se jim tedy další díl povede. Věřím, že ano. Ukážeme si zde několik nových obrázků a video, jenž bylo předvedeno na GamesComu a povíme si, co nám závěrečná část této série přivede nového.

Nová hrozba!

Hlavním hrdinou je opět Shepard, příslušník pěchoty Aliance a velitel válečné lodi SSV Normady, která prošla novými vylepšeními. Začátkem třetího dílu probíhá soudní proces na naší planetě Zemi, v němž se Shepard zpovídá ze svých činů. Během tohoto procesu dojde k něčemu velmi neočekávanému. Nastává hrozba, jež se nikdy lidstvo neobávalo. Reaperové, gigantické stroje, které zničí vše, co jim stojí v cestě, se totiž zaměřili na naší galaxii a mají v plánu vyhubit každou planetu včetně Země. Ti právě zaútočí během soudního procesu a Shepardovi se povede z planety utéct ve své lodi. Po plavidle však pátrají Cerberus a Illusive man, který poslal na Sheparda zabijáky.

Mass Effect 3 Mass Effect 3

V příběhu nebudou opět chybět postavy z minulých dílů jako Joker, Liara, Ashley, mariňák Kaidan, ale i Garrus, Wrex, Mordin a kapitán Anderson. Nicméně v této partičce se objeví i Illiusive man a ambasador Udina. Je možné, že se objeví i další známé postavy, ale to nám už vývojáři neprozradí. Víme jen, že se mezi hrdiny objeví nováček James Sanders hrající si na Clinta Eastwooda, jenž přivede do příběhu trochu humoru. Hrdinové nebudou tentokrát vysláni do hlubin vesmíru, ale budou muset zachránit svojí planetu, na kterou nebude krásný pohled.

Vaše minulost vám ovlivní budoucnost!

Hráči předchozích dílů si už prošli svým příběhem a tak ví, o co jde. Hra navíc přináší možnost nahrát si svůj uložený save z předchozího dílu. Záleží tak na vás, jak se vám příběh projeví v závislosti na chování a rozhodnutí z minulosti. Takže pokud jste třeba někoho zabili, už se s ním v tomto díle nesetkáte. Také zde navazují vztahy s rasami. Hra tak bude pro každého hráče jinak obtížná. Ovšem pokud jste v této sérii nováčky, hra vás seznámí s příběhem v komiksové podobě. Během úvodu zodpovíte několik otázek, z nichž vám vznikne postoj k příběhu.

Mass Effect 3 Mass Effect 3

Dočkáme se i několika nových prvků

Hratelnost se tolik lišit od minulého dílu nebude, avšak můžeme očekávat několik nových prvků, které nám hrání více zpříjemní. Autoři se ujali názorů svých fanoušku, a tak se pustili do několika vylepšení. Budou vylepšeny pohyby jak v boji z blízka, tak i při skákání či kotoulech. Překonávání překážek bude primitivní. Nově stačí jen stisknout klávesu a hrdina ji už automaticky vykoná, co bude třeba. Novým prvkem hry bude vylepšování svých zbraní přímo na místě, takže se nemusíte vracet na svou loď. Očekávejte větší zážitek při boji, jelikož proti vám bude stát více nepřátel. Aby vám nebylo tak těsno, budou rozšířeny i prostory bojiště.

Mass Effect 3 Mass Effect 3

Multiplayer? Zatím ne

Na internetu se ještě před oznámením spekulovalo, zda bude mít hra multiplayer. Toho se však podle autorů nedočkáme, i když je možné, že se někdy na světě objeví samostatné vydání obsahující tento herní režim. Ale i tak hra své fanoušky nezklame díky kvalitnímu provedení samotné hry pro jednoho hráče, která je klasikou této série.

Mass Effect 3 se objeví v obchodech 9. března 2012 a dočkají se ho všichni hráči, protože hra bude dostupná nejen pro PC ale i pro konzole Microsoft Xbox 360 a Sony Playstation 3.

Komentáře