Mass Effect 3 – multiplayer a další nové informace

Mass Effect 3
Datum vydání třetího dílu série Mass Effect, o němž jsme vám tu již něco dříve napsali, se neustále blíží. Od té doby, co jsme psali o hře článek, studio Bioware vypustilo do světa několik dalších informací týkajících se hry Mass Effect 3. Pojďme se na ně podívat.

Multiplayer bude

Když jsem psal poslední článek o novém díle, ještě se na internetu spekulovalo o tom, zda se bude vůbec ve hře vyskytovat multiplayer. To dosud nebylo vývojáři potvrzeno. Před týdnem studio Bioware pozvedlo náladu všem fanoušků, jelikož mají počítat i s režimem hry více hráčů. Mass Effect 3: Galaxy at War, což je název pro multiplayerovou část hry, nabízí kooperativní režim pro 4 hráče. Ano je to tak. Máte tedy možnost si zahrát se svými kamarády. Neočekávejte však ostatní herní módy, v nichž byste hráli proti sobě. Autoři nechtějí nějak narušit příběh hry, a tak se přiklonili jen k boji proti Reaperům. Proto se hráči nedočkají herních módů, v nichž by stanuli v boji proti sobě

Mass Effect 3 Mass Effect 3

 

 

Bude ovlivňovat singleplayerový příběh

Galaxy at War je název části pro hru více hráčů, protože se v ní vůbec neodehrává příběh hlavního hrdiny kapitána Sheparda. Jedná se totiž o samostatný systém kooperativních misí, jejichž výsledek se však promítne do příběhu pro jednoho hráče.

Vytvořte si vlastní postavu

Za hlavní hrdiny příběhu si nezahrajete. Jak jsem se již zmiňoval, kooperativní režim je od hlavního příběhu oddělen. Před zahájením kooperace má hráč možnost vytvořit si vlastní postavu. Vytváření postavy vám zabere trochu času, než si zvolíte rasu, funkci a další možnosti z velmi rozsáhlého sortimentu. V průběhu týmových bojů bude postava navyšována levely a nebude chybět ani vylepšování zbraní. Se svými přáteli se pak vydáte do dobývání různých teritorií, což ovlivní příběh kapitána Sepharda, stejně tak celý děj kooperativní akce.

Mass Effect 3 Mass Effect 3

 

 

Ukazatel míry připravenosti

Velmi důležitým prvkem této hry bude ukazatel zvaný Galactic Readiness, pomocí něhož zjistíte, jak je galaxie připravena na hlavní střet s Reapery. Tato připravenost bude především záležet na Shepardovi, v jaké míře dokázal zakomponovat všechny přístupné zdroje do války. Připravenost pro hlavní střet nabývá právě i v kooperativním režimu. Pokud nebudete kooperaci hrát, nějaký dopad to na sólo příběh bude mít, ale nemusíte se obávat toho, že hru bez kooperativního režimu nedohrajete.

Nová ochrana hry

K tomu, abyste si mohli zahrát multiplayer, si budete muset na internetu aktivovat svůj Online Pass kód. Jedná se o velmi agresivní ochranu, kterou vymyslela společnost Electronic Arts a má zabraňovat prodeji jejich produktů v bazarech. Pokud si koupíte hru z druhé ruky, musíte si ještě navíc pořídit ochranný kód. Bez tohoto systému společnost přicházela o značné částky peněz, s nimiž se obohacovali majitelé bazarů.

Mass Effect 3 Mass Effect 3

 

 

Mass Effect půjde i do kin

Mass Effectu se fanoušci dočkají i ve filmové podobě. Dlouho se přemýšlelo, jaká postava bude ztvárňovat hlavního hrdinu a jak se bude vůbec odehrávat celý příběh. Původně neměl mít film toho mnoho společného s hrou, jelikož dění se mělo odehrávat v jiné části galaxie. Nedávno však filmové studio Legendary Pictures oznámilo, že hlavním hrdinou filmu se opravdu stane kapitán Sephard, což znamená, že se i příběh bude zcela podobat tomu ve hře.

Těšte se

K 9. březnu 2012 to máme ještě daleko. Můžeme tedy ještě očekávat mnoho dalších novinek, které nás mohou překvapit stejně jako ty, o nichž nás již tvůrci informovali.

Komentáře