Need for Speed: Most Wanted – připravte se na pořádnou jízdu

Need for Speed: Most Wanted
Pokud jste pořádně sledovali průběh letošní světové herní výstavy E3, jistě jste si nemohli nepovšimnout prezentace nového dílu série Need for Speed, tedy reboot dílu Most Wanted. Tak připravte svoji káru, poštelujte motor a jedem!

 

Criterion opět zasahuje v NFS sérii

A jak se tedy nové Most Wanted na E3 předvedlo? No, všechny diváky samozřejmě potěšilo a dosti překvapilo, a tak tedy těm, kteří nejsou ze hry zklamáni, nezbývá nic jiného, než čekat na nové informace o hře a především na den, kdy si budou moci tento díl zahrát na svých počítačích. Mnohé z fanoušků především velmi potěší, že se na hře podílí vývojářské studio Criterion Games, které má za sebou mnoho úspěšných arkádových závodů, jež se umisťují na vysokých příčkách. Mezi takovými se taktéž vyskytuje i Need for Speed: Hot Pursuit a především Burnout Paradise, z něhož si studio bere zkušenosti, aby vytvořilo velmi povedený Most Wanted.

 

Něco ubylo, něco však i přibylo

Během prezentace mnozí fanouškové očekávali pokračování původního příběhu z Most Wanted, který se stal podle většiny hráčů jedním z nejlepších dílů celé série Need for Speed. V průběhu prezentace však zjistili, že je žádné pokračování nečeká a stejně tak i vymizely tuningové prvky. Samozřejmě není třeba se teď ke hře obracet zády, vždyť i nový Hot Pursuit dopadl velmi dobře.


Need For Speed: Most Wanted Need For Speed: Most Wanted


 

Vítejte v novém městě

Právě na Hot Pursuit chtějí vývojáři z Criterionu navázat a společně si vzít i zkušenosti z Burnoutu. Stejně tak chtějí ponechat i základní prvky ilegálních závodů v původním Most Wanted. Znamená to tedy, že se opět budete moci prohánět otevřeným sandboxovým světem městečka Fairhaven City. S otevřeným světem jsme se sice mohli setkat i v předchozím Hot Pursuit, ale bohužel se v něm nic nedělo a ježdění jen tak bylo dosti nudné. Ovšem svět v novém Most Wanted bude plný různých událostí, závodů a výzev, což by se hlavně mělo podobat systému v Burnout Paradise, jemuž se bude velmi podobat závodění ve městech, nabité pořádnou akcí.

 

Akce plná adrenalinu zde nesmí chybět

Co se týče té akce, tu jsme měli možnost postřehnout v ukázce přímo na pódiu, v níž se městskými ulicemi prohání žlutý Porsche 911. Již od prvního pohledu si mohl divák všimnout, že se opět jedná o arkádové závodění, na něž je vždy studio Criterion zaměřeno a u série NFS to není nic neobvyklého. Jádro hry je zde tak arkádové, jak je to jen vůbec možné. Bez arkády bychom si totiž nemohli užít tolik akce, s čímž budete se mnou všichni jistě souhlasit.

 

Pro výhru musíte udělat všechno

Chcete-li vyhrát v ilegálních závodech za každou cenu, bez kapky agresivní jízdy by to ani nešlo. Takže bourání do soupeřů, popostrkování, hledání zkratek, skokánků a mnoho dalších šílených příležitostí, které vás posunou v příčce nahoru, zde prostě nesmí chybět. Každému z vás, kdo hrál Burnout, tak určitě docvakne, že s takovýmto stylem jízdy jsme se již setkali právě v Burnoutu, jemuž se opravdu nový Most Wanted velmi podobá. A co hlavně nesmí v Most Wanted chybět? No, přeci poldové a společně s nimi šílené honičky po městě, které si tvůrci z Criterionu vypůjčili z původního dílu. Navíc hráčům byly slíbeny i pořádné bouračky, které však nebudou až tak propracované jako v Burnout Paradise, avšak vám mohu slíbit, že vám lesklý lak a rovné blatníky na voze dlouho nezůstanou.

 

S tuningem se nejspíš můžeme rozloučit

Na tuning vozidel, s jakým jsme se setkávali v dobách původního Most Wanted, můžete všichni bohužel zapomenout, jelikož ten se zde vůbec nevyskytne, až na velmi drobné výjimky. Tvůrci slibují, že si hráč bude moci alespoň změnit barvu a barevné kombinace všech vozidel. Samozřejmě by zde neměli ani chybět technické změny vozidel, jako výměna tlumičů, brzd, převodovky a dalších takovýchto věciček. Ovšem stále to není tuning, jak ho z některých dílů známe, kde jsme si hráli s různými serepetičkami, čímž jsme tak u hry strávili mnohem více času. Jak to bude vlastně s tuningem doopravdy vypadat, se dovíme až po zveřejnění podrobnějších informací.


Need For Speed: Most Wanted Need For Speed: Most Wanted


 

Sociální síť v novém provedení

Ovšem tuning není všechno a nedělá hru hrou. Klíčovými prvky jsou především zábavné závody, módy a samozřejmě zde nesmí chybět ani rozsáhlá komunita. A proto se také do hry vrací vylepšený Autolog z Hot Pursuit. V něm už nebudete sledovat pouze nejlepší časy v jednotlivých závodech, ale vytvoří si o vás velmi podrobný profil. V této sociální síti hry nebudou mimo záznamů nejrychlejších časů také chybět i největší počet bouraček, nejdelší skok, nejvíce sejmutých billboardů, a o to vše můžete soupeřit se svými kamarády. K tomu všemu samozřejmě nesmí chybět i řádně propracovaný multiplayer, který již konečně mimo výzev nabídne i pořádné online závodění.

 

Multiplayer to pořádně oživí

Takže tu už nenarazíte na žádné lobbby, v němž jste museli čekat, než jste se mohli někam připojit. Pomocí nového Autologu skočíte do herního světa a najdete si jeden z aktivních bodů schůzky, kde se schází všichni online hráči. V něm si pak můžete nastavit seznam závodů a postupně brouzdat městem. I s tímto systémem byli diváci seznámeni v další prezentaci, kde se v bodě sešlo několik hráčů, kteří se nejdříve pustili do klasických závodů od bodu A do bodu B, v nichž samozřejmě nechyběli pořádné bouračky a stejně tak i policajti. Jakmile dokončíte závod, ihned se u vás objeví další bod, který vás přesune k dalšímu závodu. Mimo závodění zde také nechybí i soupeření v co nejdelším skoku nebo porážení billboardů. Navíc po projetí cílové čáry, se stále můžete prohánět městem, přičemž můžete omezovat průběh závodu. Vývojáři tvrdí, že se hráč takto alespoň nebude nudit a nemusí někde čekat.


Need For Speed: Most Wanted Need For Speed: Most Wanted


 

Těšíme se na žhavou jízdu plnou akce a adrenalinu

Need for Speed: Most Wanted je hra plná akce, napětí a adrenalinu, který bude během hraní neustále stoupat. V současném stádiu vypadá hra velmi dobře, což má právě na starosti upravený engine Chameleon. Je to hlavně hra, která se soustředí na ty nejlepší prvky ze všech her Criterionu ba dokonce i série samotné, a tak jen můžeme sázet na to, že se nový Most Wanted stane nejlepší hrou, jakou kdy vůbec Criterion vytvořil. Sice toho ještě nevíme mnoho o singleplayeru, ale na prozrazení podrobnějších informací mají vývojáři stále mnoho času, jelikož se hra objeví na trhu 2. listopadu, a to ve všech třech hlavních platformách PC, Xbox 360 a PlayStation 3.

 

Hardwarové požadavky

Minimální:
OS: Windows Vista (Service Pack 1) 32-bit
CPU: 2 GHz Dual Core (Core 2 Duo 2.4 GHz nebo Athlon X2 2.7 GHz)
RAM: 2 GB
HDD: 20 GB
Grafická karta (AMD): DirectX 10.1 kompatibilní s 512 MB RAM (ATI Radeon série 3000, 4000, 5000 a 6000, začínající s ATI Radeon 3870)
Grafická karta (NVIDIA): DirectX 10.0 kompatibilní s 512 MB RAM (NVIDIA GeForce série 8, 9, 200, 300, 400 a 500 series, začínající s NVIDIA GeForce 8800 GT)

 

Doporučené:
OS: Windows 7 64-bit
CPU: Quad-core CPU
RAM: 4 GB
HDD: 20 GB
Grafická karta: DirectX 11 kompatibilní s 1024 MB RAM (NVIDIA GeForce GTX 560 nebo ATI Radeon 6950)


 

Komentáře