Nový Counter Strike: Global Offensive také poprvé na konzolích!

Counter Strike: Global Offensive

Čeká nás revoluce v Progamingu? Tak tuhle otázku si určitě položilo již mnoho lidí, kteří se dozvěděli o vydání nového dílu Counter Strike. Pro některé překvapení, pro některé pouhé potvrzení rozšíření řady jedné z nejoblíbenějších a nejhranějších her na světě. Po takzvané „jedna šestce“ a „source“ přichází díl s názvem Counter Strike: Global Offensive.

Dvanácté výročí společnost Valve, která má týmové online střílečky mezi policisty a teroristy na svědomí, oslaví vydáním právě výše zmíněného dílu. Pokračování slibují výrobci na začátku roku 2012, tak doufejme, že nebude často zmiňovaný konec světa a my si budeme moci užít hru opravdu pořádně.

Zkráceně CS:GO nebude až tak propracované, nenásleduje trend zlepšování grafiky, pohybu hrdinů a efektů, jak lze vidět třeba u Infinity Ward se svým Call of Duty. Hráči se mohou však těšit na aktualizaci Source enginu. Studio se také bude snažit více zaměřit na boje pět proti pěti, jak tomu většinou bývá u zápasů, turnajů a LAN akcí a vyladit tak všechny detaily pro tento způsob hry. Tvůrci Global Offensive se stále snaží nenazvat tento díl pouhou aktualizací starých dílů. Ale i přes jejich snahu vše naznačuje tomu, že jde právě o pár vylepšení starých dílů.

Na ‚,novém‘‘ dílu se bude společně s Valve podílet studio Hidden Path Entertainment, jejichž práci jsme mohli vidět i v poslední aktualizaci Counter Strike: Source. Zmíněné vylepšení Global Offensive se budou týkat především map, čekají nás úpravy Train, Inferno, Dust a Nuke plus a nové dodatkové mapy. Úpravy lokací by měly být zaměřené na zlehčení a podstatné omezení pro konzolové hráče. Dle mého názoru si však nové mapy nezískají mnoho příznivců.

Dále se bude jednat o módy de_, tedy podobizna Search and Destroy. Taktéž zůstane rarita CS série – mód cs_, kde se speciální jednotky snaží zachránit rukojmí. Přidáno bude pár nových módů, ke kterým však nebylo dosud poskytnuto více informací. Když už jsme u toho porovnávání Global Offensive s jinými hrami, může se připravovaný díl pyšnit online žebříčkem podobným tomu ze série nejúspěšnější fotbalové simulace FIFA.

Změnou by mělo projít také vybavení a samotné zbraně. Měla by se odpoutat pozornost od stereotypní AWP, M4, AK a Deagle. Naopak by se měly objevit nové brokovnice, pistole a odstřelovací pušky. Těšit se také nově můžeme na klamné granáty a zápalné láhve.

Counter Strike Global Offensive CS: GLOBAL OFFENSIVE

Asi nejzajímavější a docela překvapující zprávou je optimalizace pro konzole, která nepoputuje do e-shopů a ostatních obchodů v krabicovém vydání, ale pouze v online verzích. Pro Playstation je to Playstation Network a pro Xbox se jedná o Xbox Live Arcade. Tradicí je již PC a Mac verze na Steamu.

CS:GO by se nemělo od základů lišit od předcházejícího dílu 1.6, avšak tvůrci se snaží trochu zlepšit animace, skiny postav, veškeré akce a především dát hráčům co nejlepší pocit z hraní. Podle jejich slov by tento díl neměl být vnímán jako Counter Strike 2. Prodejní cena není známá. Prohlášení autorů, že hra nebude zadarmo, asi nikoho nepřekvapilo.

Evropská scéna se bude moci Counter Strike: Global Offensive pokochat na veletrhu Eurogamer Expo, který bude probíhat letos v září v Londýně. Vydání plánuje studio na počátek roku 2012, avšak již na podzim se mohou fanoušci těšit na beta verzi.

Komentáře