Pohled na nový Tomb Raider

Tomb Raider

Hrdinná archeoložka Lara Croft s poprsím větším než má Hanka Mašlíková je zpět, aby vypátrala prastaré japonské památky… Tedy ne tak úplně. Při oznámení nového dílu Tomb Raider bylo totiž ohlášeno hned několik změn. A té největší se dočká právě Lara. Studio Crystal Dynamics, které má momentálně značku Tomb Raider pod palcem, se totiž rozhodlo pro kompletní reboot série. Laře je teď pouhých 21 let a obří vnady a akrobatické či jiné schopnosti jsou ty tam. Lara se je bude muset postupně učit.

Co ale Laře zůstalo je neustálá touha objevovat nová místa a památky. A to se jí jednoho dne, kdy se rozhodne spolu s posádkou vyplout na širé moře směr Japonsko, stane osudným. Na moři se totiž náhle rozpoutá silná bouře, která loď se všemi na palubě pošle ke dnu. Přes to všechno Lara přežívá a ocitá se náhle na břehu zdánlivě pustého ostrova, ze kterého se bude muset vlastními silami dostat živá a zdravá zpět domů. A vaším úkolem samozřejmě bude jí v tom pomoci.

Příběh sám o sobě vypadá zajímavě. A co je ještě zajímavější a evidentní, je snaha autorů o filmové zpracování celé hry, o čemž se můžete přesvědčit v již vydaném traileru a gameplay záběrech přiložených k článku. Opravdu to stojí za to.

Tomb Raider Tomb Raider

Se sérií Tomb Raider se kromě Lary neodmyslitelně pojí také všemožné puzzly a hádanky, jimiž je každý díl doslova prošpikován. V tomto případě však budou kvůli příběhu lehce v pozadí. A jejich přítomnost se omezí výhradně na místa, kde budou mít opravdové opodstatnění. I tak se prý máme těšit na, jak staré známé, tak zcela nové rébusy, u kterých se pobavíme i zapotíme, přesněji my se pobavíme a Lara se zapotí.

Změn se dočká také soubojový systém, který by měl nyní více odrážet celkový nádech hry, tedy boj o přežití a brutalitu. Přesnější informace zatím nejsou známé. To samé platí i o zbraňovém arzenálu, kde je zatím téměř jistá pouze přítomnost brokovnice, luku, sekery a samozřejmě pistolí, které snad ani chybět nemohou. Pravděpodobně se pak dočkáme i kopí a dalších zbraní či věcí, které Lara nalezne během svého putování po ostrově.

Přibude dokonce menší RPG prvek v podobě stromu dovedností, kdy budete moci Laře vylepšovat její schopnosti a utvářet je tak na míru vašemu stylu hry. Také zmizí klasické koridory, kdy není prakticky možné uhnout z pevně dané cesty více jak o metr. Čeká na nás totiž otevřený svět, kdy nemusí mít úkol jen jednu správnou cestu vedoucí k jeho vyřešení.

Nový Tomb Raider podle všeho vypadá velmi slibně a osobně doufám, že vrátí sérii její pohasínající slávu a dočkáme se nejlepší Tomb Raider hry vůbec. Zatím tomu vše nasvědčuje. Teď už jen zbývá počkat si na vydání hry, které je naplánováno na konec roku 2012. Doufejme, že to bude ještě před koncem světa.

Komentáře