Online strategie Renations oznámena pro tento podzim

renations
Na pořadu dne je zase rok 2012. Ale trochu jinak. Sci-fi online free hra Renations vidí blízkou budoucnost odlišně.

V roce 2012 v Evropské organizaci pro jaderný výzkum, zkráceně CERN, přišli vědci na to, jak urychlit částice a začal zlatý věk vědy, ve kterém se podařilo vytvořit i stroj času. Jenže ouha – jakmile lidstvo začalo využívat inovačních technologických výdobytků a vydalo se na první cestu časem, mělo to nedozírné následky. Zdroj energie, který vyslal stroj času, způsobil masivní explozi. Ohromná katastrofa zničila třináct měst a světem se šířil strach. Národy se postavily proti sobě a svět zachvátila jaderná válka.

Renations Renations

Tak začíná příběh v Renations. S rokem 2012 po původních nadšeních lidské nepřemožitelnosti přichází opět absolutní kolaps. Za tisíce let po Armageddonu se na Zemi objeví první život a čtyři frakce, z nichž si hráč vybere jednu, za kterou bude hrát, začínají obsazovat planetu.

Nejlákavější mi připadají „cestovalé v čase“. Dalšími jsou „Představitelé řádu“, kteří jsou zodpovědní za zničení bývalé Země a cítí se něco jako nadlidi. Třetí frakci tvoří „Děti proroctví“, svalnatci v čínském rýžovém klobouku, kteří věří, že byli vyvoleni, aby ochraňovali Zemi. A poslední frakcí jsou zelení konfliktní „Myrmidoni“, plní náboženských sporů a občanských válek.

Renations 1 Renations 2

Beta verze hry by měla být přístupná už v těchto měsících. Jedná se o první strategickou hru ze švédského studia Pikaia Games. Příběh hry není nijak inovativní, je to spíš taková obměna mnohých předchozích. Avšak vývojáři hry jsou plní nadšení.

RENATIONS má čtyři hratelné frakce, každá z nich má unikátní vlastnosti, vojenské jednotky, budovy a výzkum. RENATIONS se liší od dalších podobných her, protože má rozsáhlé podání a klade důraz na umění vyprávění příběhu. Jak budete postupovat ve hře, narazíte na mnoho unikátních herních mechanismů, jako jsou zbraně obležení, vzácné zdroje, … schopnost uzavírat smlouvy, možnost zřídit zastupitelské úřady v cizích zemích a mnohé další „- uvádí Pikaia Games.

Rozhodně podstatnou výhodou je – nejen že je hra zdarma – ale také snadný přístupnost hry. Stačí mít připojení na internet. Vývojáři uvádí, že nemusíte stahovat žádné pluginy, prostě jen začnete hrát. Hra poběží na jakémkoliv zařízení, které má online webový prohlížeč, tj. také na iPad.

V současné době má však zatím Renations jen asi na sto fanoušků na Facebooku (kolik lidí však odeslalo e-mail pro zařazení do Beta verze není známo). Jak to dopadne? Uspějí Švédové z Pikaia Games se svou online prvotinou?

Komentáře