Preview: Airline Tycoon 2

Airline Tycoon2

Po více jak deseti letech absence se vrací série Airline Tycoon s novým přírůstkem jménem Airline Tycoon 2. V této hře, která se značí vysokou mírou stylizace leteckého manager simulátoru, se stanete jedním ze čtyř výkonných ředitelů mezinárodních leteckých společností. Stejně jako v původním Airline Tycoonu se budete během hraní zabývat takovými věcmi, jakými jsou například stavění a upravování letadel, plánování letových tras a soupeření proti třem zbylým soupeřům. Na letošní herní výstavě E3 jsme se mohli konečně setkat s bližšími informacemi ohledně nadcházejícího dílu Airline Tycoon.

Airline Tycoon2 Airline Tycoon2

Kompletní úprava letadel

Základními stavebními kameny každé letecké společnosti jsou bezesporu letadla a jejich nakupování, budování a obecně starání se o ně. Stejně tak tomu bude i v Airline Tycoonu 2, který se k nám chystá říjnu letošního roku. Hra bude obsahovat dvě hlavní cestu, jak si upravovat vaše okřídlené stroje. Prvním z nich je vhodně pojmenovaný „editor letadel“. Tento editor vás nechá, abyste si s letadly dělali prakticky cokoliv, co si budete přát – úpravy čela letadla, těla, křídel, ocasu, turbín a mnoha dalšího. Během hraní navíc budete narážet na celou řadů různých speciálních součástek, které vašemu letadlu znatelně zlepší letecké vlastnosti. Dalším krokem po vytváření/upravování letedla je jeho konečná úprava. Můžete se teda pustit do „vybarvování“ letadla, přidávání firemních log apod.
Druhým způsobem, jak si budete moci letadlo upravit, bude „editor kabiny“. Stejně tak jako u předešlého editoru je naprosto jasné, k čemu právě tento bude. Díky němu si budete moci volně upravovat celý vnitřek letadla. A když se řekne volně, tak je to tak i myšleno. Úprava se bude moci týkat jak toho, jaký typ sedadel použijete, nebo jak budou vypadat únikové východy.

Pokud jste se již dříve setkali s původním dílem Airline Tycoon, jistě víte, o čem je řeč. V tomto pokračování by podobné věci měly být dotažené k dokonalosti. Rozhodnete-li se například, že chcete ze svého letadla udělat přepychový letoun pro smetánku z celého světa, nic vám v tom bránit nebude. Můžete si připlatit za to, že u každé sedačky bude obrovská televize a jídlo jak od Pohlreicha. Stejně tak se můžete zaměřit na naprosto opačnou skupinu zákazníků. Napěchovat do útrob letadla co nejvíce sedaček za několik dolarů a k jídlu podávat balíček levných arašídů. Ať si ale vyberete jakoukoliv cestu vašeho podnikání, vždy zaujmete určitou skupinu, která se s vámi bude více či méně ráda cestovat. Vše je ve vašich rukou.

Airline Tycoon2 Airline Tycoon2

Práce, management a konkurence

Jednou, jakmile si vytvoříte letadla přesně podle vašich představ, je na řadě vydělávání. Pustíte tedy letadla do provozu a budete se těšit z jejich výdělků. Jakožto manažer společnosti budete mít na starosti naprosto vše, co se letů bude týkat. Plánování destinací, kam se bude létat, cena vstupenek či prodejce, od kterého si budete nechávat dovážet naftu. Na nic člověk nesmí zapomenout, nebo se mu vše zhroutí jak domeček z karet. Naštěstí Airline Tycoon není jednou z těch her, kde hrají prim tabulky a propočítávání, nemusíte se tedy bát přehnané obtížnosti.

Vaše vykonávání výkonného ředitele bude stěžovat celá řada faktorů. Ve hře se čas od času objeví nějaká ta přírodní katastrofa, poruchy, nehody. To vše se bude stávat jak vám, tak i vašim soupeřům. V případě, že jste zdatným manažerem, dokážete z podobných nepředvídatelných událostí vytěžit více, než z klasického provozu. Samozřejmě budou mít naprosto stejnou šanci udělat to samé i vaši konkurenti. Budete se tak muset mít na pozoru jak před nepřízní osudu, tak před nepřízní soupeřů. Celá hra bude mít stejný cíl, jako její více jak deset let starý bratříček – být na konci daného časového úseku nejúspěšnějším manažerem z vaší čtveřice.

User friendly hra

Oproti svým předchůdcům se Airline Tycoon 2 chystá nabídnout mnohem živější pocit z hraní. Díky všemožným vylepšením uživatelského rozhraní se dle slov tvůrců bude jednat o jednoznačně nejlepší simulátor managementu leteckých společností. Plánování a sledování všech letadel a jejich letů bude díky implementaci jednoduchého drag-and-drop systému velice intuitivní a přístupné i nováčkům ve světě podobných her. Jestli tomu tak opravdu bude, se uvidí až po prázdninách.

Airline Tycoon 2 se chystá na obrazovky našich monitorů v říjnu letošního roku.

Komentáře