Preview: Dead Island – ostrov zombie

Dead Island
Léto, teplo a krásná dovolená v luxusním komplexu Royal Palms Resort na ostrově Banoi, kde je vaší jedinou starostí to, jak se dobře opálit a užít si den. Hotový ráj na zemi. Ráj, který se z nenadání změní v peklo. Tak nějak by se dal popsat úvod do děje dlouho vyvíjené hororové FPS Dead Island od polského Techlandu. Téměř všichni hosté na ostrově, se totiž jakýmsi záhadným způsobem infikují virem, který z nich udělá krvelačná zombie. A pouze hrstka z nich má to štěstí, že má dost silnou imunitu na to, aby jejich tělo odolalo nákaze.

Vaším úkolem bude v roli jedné ze čtyř postav přijít na to, co nebo kdo stojí za zákeřným virem. A hlavně musíte přežít a dostat se ve zdraví pryč z ostrova. Postavy, za které bude možné hru hrát jsou následující - fotbalista, kterému sled několika nešťastných událostí ukončil kariéru, dále raper Sam B., jehož sláva je už dávno za zenitem, svůdná recepční Sien Mej a nakonec tajemná Purna.

Dead Island Dead Island

Každá z postav disponuje jinými schopnostmi, které budete moci za nasbírané body vylepšovat a uzpůsobit si je podle aktuální nálady či potřeb. Jeden hrdina se například orientuje spíše na boj z dálky a druhý zase na blízkou konfrontaci se zombie..  Dead island tedy nabídne i menší RPG prvky.

Již zmiňované souboje na blízko budou při procházení hrou na denním pořádku a dle slov autorů je to prý jedna z nejpropracovanějších složek hry. Zbraně, které Vám projdou rukama, jsou různorodé. Ke slovu se dostane např. požární sekera, mačeta, baseballová pálka, trubka, laťka z opodál stojícího plotu a také pistole. Těch si však moc často neužijete. Pokud na nějakou přecejen narazíte, tak vám vydrží jen na pár vteřin, při troše štěstí možná minut, protože bude mít pravděpodobně jen z poloviny plný zásobník. Aby to bylo ještě zajímavější, tak se nám budou zbraně postupem času opotřebovávat až se úplně rozpadnou nebo přestanou fungovat a nezbude vám nic jiného, než se poohledénout po jiném předmětu, který poslouží k obraně proti všudypřítomným zombíkům. Další vychychytávkou pro osvěžení hry je možnost vylepšení a kombinace zbraní. Například při zkombinování zapalovače a spreje v mžiku vytvoříte plamenomet. To však bude možné pouze za předpokladu, že máte k dispozici návod k sestrojení takovéto zbraně.

Dead Island Dead Island

Na zombie si dává Techland také hodně záležet. Údajně hra nenabídne jen jeden druh zombie, extrémně pomalý a blbý, ale hned několik typů nemrtvých, z nichž každý bude disponovat jinými vlastnostmi a chováním.

Dead Island se také může pyšnit otevřeným světem bez zdlouhavých loadingů. Pohybovat se v něm budete moci, jak pěšky, tak vozidlem, tedy pokud se vám ho povede zmocnit.

Dead Island Dead Island

Otevřený svět je jako dělaný pro multiplayer. Hra nám nabídne kooperaci až čtyř hráčů, a to i přesto, že je titul primárně orientován na hru jednoho hráče.

Dead Island vychází již 9.září 2011 pro PC,PS3 a XBOX 360 s lokalizací v podobě českých titulků.

Komentáře