Preview: Game of Thrones: Genesis

AGOT Genesis
George R. R. Martin a jeho fantasy sága se zvláště v poslední době těší přízni mnoha fanoušků. A svědčí o tom fakt, že na motivy této ságy, tedy Písně ohně a ledu, vznikl všemi chválený seriál Hra o Trůny, který můžete pravidelně sledovat na HBO. Dále je ve vývoji RTS hra, již si vzalo na paškál Studio Cyanide, které má na kontě takové projekty jako Blood Bowl, Loki nebo sérii Pro Cycling Manager.

Chystaná hra ponese název Game of Thrones: Genesis a dějově bude vycházet z první knihy, ale ne však úplně. Bude obsahovat z větší části jen důležité události a zbytek příběhu bude upraven tak, aby vyhovoval potřebám hry. Příběh se rovněž bude dále odvíjet podle vašich rozhodnutí a vaším úkolem bude získat Železný trůn.

AGOT AGOT

Jak se může zdát, tak nás čeká spousta bojů a obří armády vojáků, ale není tomu tak. Na souboje sice dle slov autorů nejednou dojde, ale budou zastoupeny v menší míře. Nebo nebudou alespoň tak velké, jelikož cílem vývojářů je, aby hráč k dosažení cílů používal převážně diplomacii, úplatky a spojenectví… Samotné boje a jejich konečný výsledek nebude záviset na početnosti armády, ale hlavně na schopnostech hráče, resp. na jeho strategii, což je podle mne jen dobře.

Kromě hry jednoho hráče se dočkáme také multiplayeru, o kterém však není moc známo. Dá se však předpokládat, že nás čekají různé komunitní vychytávky.

AGOT AGOT

Na pohled vypadá hra vcelku slušně, a i z toho mála informací, které jsou k dispozici, lze tušit zajímavou a v lecčems originální real time strategii zasazenou do skvěle promyšleného fantasy světa, jenž nám zajistí mnoho zábavy.

Zda je to pravda se dozvíme už letos v září, kdy má Game of Thrones: Genesis vyjít. A to pouze pro PC.

Komentáře