Preview: Jurassic Park: The Game – je T-Rex opravdu tak nebezpečný?

Popularita filmových sérií Jurského parku a obecný zájem o prehistorická zvířata vedl Telltale Games k vytvoření Jurassic Park: The Game, kterou si nechal olicencovat originálními produkcemi Spielbergova Jurského parku. První epizoda byla v očekávání už na jaře tohoto roku, ale nakonec se vše o pár měsíců posunulo.

Ve hře hrajete jako otec a dcera Jess, kteří se snaží přežít v nebezpečné krajině, kde řádí hurikány, dinosauři a lidští padouši. Člověk se zdá titěrný po boku ohromných prehistorických oblud, které jsou rychlé a měly by být z pochopitelných důvodů zároveň extrémními zabijáky.

Kritické ohlasy

Jurassic Park: The Game zatím však z útržků dostupných informací vede k dramaticky odlišným názorům na kvalitu hry samotné. Jelikož fanoušci všech možných saurů už jsou pochopitelně nedočkaví, když vydání hry se stále odkládá, a Telltale Games je ubezpečuje, že se jedná opravdu o skvostnou zábavu. Avšak slyšet jsou i značně kritické ohlasy.

Ty například hodně pochybují, zdali jsou vlastně masožravé šelmy doopravdy nebezpečné. Dívka se například obratně schová před T-Rexem za sloupem. A na čas je opravdu v bezpečí, protože „nebystrý“ T-Rex jen stojí a zírá na sloup a na dívku a nedělá nic, zatímco hráč rozvažuje, co bude dál. Mnohdy se obluda nevydá přímo za obětí. Na jednom snímku je dokonce vidět, jak Jess přistane na T-Rexově nose.

Ale buďme střízliví, T-Rex přece nebyl žádné tupé přerostlé domácí zvířátko a v reálu by se něco takového v žádném případě nemohlo odehrát. A proto není divu, že právě takové scénky uvádějí do rozpaků, zdali Jurassic Park: The Game nenadnáší k jeho úspěchu podstatně lépe propracovanější Spielbergovy filmy.

Hra se ovládá jinak než předešlé tituly

Telltale Games přináší pro novou hru odlišný způsob hraní, než bylo typické pro jeho předešlé produkty, jako například Návrat do budoucnosti. Prostředí působí realističtějším dojmem, nicméně jsou tu ještě jisté drobné nedostatky, které trošku připomínají Telltale-komiksovou minulost, jako „nevyladěné“ grimasy apod. Ovladatelnost hry je podobná Heavy Rain pomocí tak zvaných pop tlačítek, která se postupně objevují na obrazovce a je je potřeba rychle mačkat. Jestliže nezareagujeme včas nebo dojde k chybnému stisknutí, může dojít k nepříjemným kolizím či k samotnému sežrání dinosaurem. Pak už jen zíráte na monitor, jak gigantická obluda přežvykuje a pochutnává si na lidském masíčku.

Na vydání si musíme počkat do podzimu 2011.

Jurasic Park: The Game byla oznámena Telltale Games v červnu loňského roku spolu s hrou Návrat do budoucnosti, která však přistoupila na trh ještě před Vánoci. K oficiálnímu odhalení Jurassic Parku došlo až v lednu 2011. Děj je nastaven tak, aby pomohl vyřešit jednu záhadu z volného konce filmu, kdy Dennis Nedry v krému na holení přenáší embrya dinosaurů. Do hry vstupují také nové postavy a v parku se to bude hemžit Tyrannosaurem, Velociraptorem, Dilophosaurem, Parasaurolophusem, Brachiosaurem, Triceratopsem a Gallimimusem. Vyjma těchto přibudou ještě noční dinosauři, kterým svítí oči, a mořští plazy v obrovském akváriu.

Verze hry pro PC vyjde na konci roku 2011. PS3 a Xbox 360 se dočkají dříve na podzim tohoto roku.

Komentáře

Tags: , ,