Preview: Star Trek demo: Super akce pro rok 2012!

Podle informací nová hra Star Trek, představená na letošním E3 firmou Paramount, je potenciálně velmi zajímavou akcí s překvapivými hráčskými možnostmi, jak se zapojit do děje.

Demo začíná na postižené Enterprise, kterou obklopila zvláštní energie, proudící z neznámého zdroje. Kirk a Spock se musí dostat na loď  ze svého raketoplánu, ale snadné přistání se nekoná. Po asi dvouminutové pasáži – podobné ze scén z filmu z roku 2009 –  oba muži úspěšně přistanou  odvážným skokem ke dveřím raketoplánu.

Co se ale stalo s Enteprise? Kontrolní systémy na lodi se vypnuly a po chodbách lodi je rozptýlené něco opravdu podivného a nepozemského. Nalezená mrtvola po skenování vykáže infekci neznámého původu.

Pak následuje prohlídka detailního modelu Enterprise.

Hra je akční a kooperativní. Jeden hráč ovládá Kirka a druhý je Spockem. Můžete hrát za jednu z postav nebo si společně s dalším hráčem zvolit svého hrdinu za sebe. Každá postava tak vidí příběh ze svého úhlu pohledu, a tudíž jsou zaznamenávány jejich vlastní oddělené zprávy. Kirk a Spock mají své jedinečné schopnosti, a i podle toho se můžete rozhodnout, kterou roli si vyberete. Spock je rychlejší, ale fyzicky slabší, zatímco Kirk je pomalejší, trochu nemotora, ale zato má víc síly.

Enteprise je plná min. Je potřeba propátrat celou loď a zjistit, co se stalo. Vstoupit do smrtícího pole a být velice obezřelý a mrštný, dávat pozor před výbušnými nástrahami a troskami lodi. Nebezpečným prostředím musí procházet společně Kirk i Spock, vzájemně si pomáhat v boji a společně přežít. Každý má jiné zbraně, kterými likvidují neznámé nepřátele. A těch je skutečně hodně a bez efektivní spolupráce a doplňování vzájemných kvalit stěží přežijí.

Děj se odehrává v různých částech Enterprise. Například Kirk dostane nervový toxin od nepřítele. Kapitán Spock spěchá do lékařské laboratoře k blednoucímu Kirkovi. Snaží se v laboratoři přijít na antitoxin, který by pomohl zasaženému příteli, zatímco zesláblý Kirk odstraňuje střelbou okolní nepřátele.

Podle všech předpokladů, prezentace na E3 a zatím stručných komentářů se očekává, že hra nebude patřit k průměrné šedi a získá si vysoké hodnocení. Star Trek demo má velmi akční adrenalinový příběh, který je jakoby zařazený někam do mezidobí mezi oběma filmy (z roku 2009 a plánovaným na rok 2012). Hra obsahuje originální příběh, vytvořený vítězkou  ocenění BAFTA a autorkou Boha války, Marianne Krawczykovou, ve spolupáráci se spisovateli a tvůrci zatím posledního filmu Star Trek, Robertem Orci a Alexem Krutzmanem.

Star Trek bude distribuován ve třetím čtvrtletí roku 2012 pro Xbox 360, PlayStation 3 a PC.

Komentáře