Preview: Wildstar slibuje opravdovou zábavu

wildstar

Z Kolína nad Rýnem v rámci Gamescom přišla oficiální zpráva od vývojářů z NCsoftu (autoři mnohých onlinovek jako Guild Wars, Lineage, City of Heroes) o spuštění zcela nové MMO – Wildstar.

NCsoft tak vsadil na budoucnost online her a svou novinku poprvé představil právě na německém Gamescom, největším světovém veletrhu interaktivnch her a zábavy. Nebyl to jediný Wildstar, s čím přišel NCSoft tým, na Gamescom ještě představil několik nových ras pro Guild Wars 2.

„Wildstar a Guild Wars 2 představují novinky, pocházející z vývojářských studií NCsoft, jež dláždí cestu pro příští generaci videoher a nastavují vysokou laťku pro zábavný průmysl hodný následování,“ řekl Matt Turetzky, výkonný vydavatelský viceprezident pro na NCsoft West .

Wildstar byl vyvinut v Jižní Kalifornii studiem Carbine pod záštitou NCsoft, ačkoliv hlavní sídlo firmy je v Soulu v Koreji. Nicméně NCsoft má několik dceřinných společností, například Ncsoft West se zodpovědností pro Severní Ameriku, Evropu, Jižní Ameriku a Austrálii/Nový Zéland.

Wildstar nabízí dobrodružství, kdy hráči se stávají průzkumníky, vědci, vojáky nebo osadníky, kteří uplatňují nárok na záhadnou planetu na okraji vesmíru. Wildstar nabízí kultovní viziuální styl a jak říká oficiální zpráva – hřáči se „ponoří do hlubokého světa“, ve kterém čeká spousta výzev, odměn a „nikdy nekončící prakvapení, miniúkoly“ a „zábava“.

Na planetu Nexus přistála ve skutečně pěkně vyfantazírované lodi zvláštní posádka. Jakou kombinaci postav a charakterů zvolili v Carbine, to skutečně smekám. Fantasy s fantazií od samého počátku. Možná proto, že se tým už předtím „vyřádil“ na velmi známých hrách, mají zkušenosti z World of Warcraft nebo StarCraft apod.

Nicméně, jak trailer ukazuje, z lodi vystoupí krásná sexy dívka Esper s králičíma ušima a dlouhým ocasem (trochu mi připomíná dívky z Avataru), jakýsi kamenný golem jménem Warrior s maximálním arzenálem zbraní a doutníkem v ústech (zde asociuji s hromotlukem z filmu Fantastické čtyřky) a bouřlivě vypadající mladík Spellsinger na dost monstrózním motocyklu s pořádně tlustými pneumatikami.

Už teď vás to musí chytnout.

Trojice není na planetě jen tak pro nic za nic. Musí zjistit, kam a z jakého důvodu odsud zmizela rasa Eldan. Planeta však nevypadá jako opuštěná měsíční krajina. Je zde spousta zajímavých rostlin, ale i velkých pouští a život zde bují na každém kroku. Bezpečno tu ale není. Nevyplatí se na sebe upozornit ani uprostřed na první pohled panenské zelené krajiny, kdy z obyčejné planě rostoucí květiny se rázem promění obrovské dlouhé zubaté monstrum, takový genetický mix mezi masožravkou a tyranosaurem rexem, přinejmenším hlukem a hladovým útokem. Je potřeba být ve střehu a bránit se před všemi nepřáteli. Nikdy nevíte, odkud se vyrojí další horda soupeřů.

Zvolíte si tedy jednoho hrdinu, jehož budete hrát. A to není vše – ještě si zvolíte k němu jedno ze čtyř povolání.

V současné době si hru ještě nezahrajete. Můžete se zaregistrovat do Beta verze, kde jediné, co je vadou na kráse celé hry, je obsáhlý dotazník s otázkami, které si myslím trochu překračují rámec únosnosti. Přes telefon, adresu, až po šťourácké otázky typu „Řekni nám o typech her, které tě baví hrát“, „Proč bys byl dobrým kandidátem pro náš beta program?“ a „Seznam všech beta programů, kterých ses předtím zúčastnil“ a tak dále.

Šušká se, že oficiálně by měla být spuštěna v únoru 2012.

 

 

Komentáře