Rage – problémy s PC verzí

RAGE
Minulý pátek se konečně v obchodech objevila velmi očekávaná hra Rage, která však v PC verzi mnohé zklamala, když už vyšla o tři dny dříve v USA. Ano je to tak. Ihned po vydání měli hráči problémy s grafikou.

A kdo za to může?

Hra vyšla a hned nastaly problémy. Otázka teď však zní, čí je to chyba? Mohou za to sami vývojáři nebo výrobci grafických karet? Ať za to může jakákoli strana, je už jasné, že obrat při prodeji této hry nebude tak vysoký, jak si výrobci a distributoři představovali. Pro idSoft je to velký šok, jelikož nikdy takové problémy nemívaly a jejich tituly byly vždy dobře zpracované a u hráčů velmi oblíbené. Bohužel u Rage to zatím vypadá na pravý opak.

Že by slabá grafická karta? To snad ne

Některým při spuštění hra padala, a když jste si konečně zahráli, pocit vám zkazilo špatné streamování textur. Jakmile se prudce otočíte, vidíte rozmazané textury, které se postupně načítají. To někdy trvá i několik sekund. Hra vypadá po grafické stránce opravdu skvěle, ale jakmile při prudkém otočení spatříte ty rozmazané textury, ihned vám to zkazí dojem z celého hraní. Během nahrávání textury se dokonce i začne trhat obraz, a to už začne štvát opravdu každého.

První pokus ze strany grafických ovladačů

Zpočátku se ukazovalo prstem na beta ovladače pro ATI, jenž byly vydány speciálně pro betu Battlefield 3. Nicméně lidé v ATI vydali ihned novou verzi ovladače, který by měl tento problém vyřešit, avšak mnoho dobrých změn to nepřineslo, protože v novější verzi ovladače byly ještě některé starší soubory. Ovšem i majitelé grafických karet od Nvidie na tom nebyli mnohem lépe, jelikož se u nich vyskytl stejný problém. Když už někomu konečně oprava pomohla, nebyla nová verze grafického ovladače kompatibilní s ostatními hrami.

Následně vychází i patch pro hru

Pro dnešek by už měly být tyto problémy minulostí, jelikož se pro Rage objevil na Steamu automatický patch, který má konečně vše vyřešit jednou provždy. Nový patch má rovněž nabídnout rozšířenější nastavení grafiky ve hře. V původní verzi jste mohli pouze nastavit rozlišení, zda chcete hru hrát v okně, vyhlazování hran a světlost obrazu. Detaily textur, objektů a další grafická nastavení chyběly.

Vyřešilo se vůbec něco?

Kdekoli navštívíte na internetu diskuzi týkající se těchto problémů, zejména jejich vyřešení, je stále vidět, že hráči s opravami nejsou spokojeni. Někteří hru nemohou vůbec spustit nebo pořád zůstává ten problém s nahráváním textur. Autoři také slibovali, že hra poběží na stálých 60 snímcích za sekundu, což také není moc pravda. Ovšem se také zmínili o tom, že slabší grafické karty budou mít nějaké ty problémy. Ale tohle však nikdo z fanoušků neočekával.

Tak snad někdy příště

Můžeme tedy jen doufat, že si Rage někdy pořádně zahrajeme, aniž by se vyskytl nějaký problém. Snad se tedy fanoušci dočkají pořádné opravy. Můžeme však věřit tomu, že hra už od sebe odradila několik hráčů a někteří z nich se k ní nazpět již nevrátí. Díky těmto problémům bude popularita hry Rage mnohem nižší než u ostatních titulů od idSoft (Doom, Quake, Wolfenstein).

Komentáře