Rainbow Six: Patriots – boj proti terorismu pokračuje

Rainbow Six: Patriots

Po několika letech čekání se mohou konečně dnes fanoušci těšit na další pokračování velmi úspěšné taktické série Rainbow Six, jímž je nový díl zvaný Patriots.

Duha šest je po letech zpět

Ten čas opravdu letí. Už to jsou tři roky, co se mezi námi objevil poslední díl Rainbow Six: Vegas 2, po jehož dohrání se všichni nemohli dočkat dalšího pokračování. Dnes konečně víme, že se na dalším díle pracuje, avšak si budeme muset ještě přes rok počkat.  Do vývoje nového přírůstku se opět pustilo studio Ubisoft a slibuje nám, že to bude jedna z nejlépe vypadajících her své doby, což nám již dokazuje několik nových obrázků a video.

Vypořádejte se s dnešním problémem

Autoři zde hodně čerpají ze současné tematiky, například korupce, rasismus a zejména terorismus, s nímž se v této sérii nejvíce zabýváme. Tentokrát však členové protiteroristické jednotky Rainbow Six nebudou zakročovat proti Rusům či Talibáncům. Tak daleko totiž cestovat nemusí, mohou zůstat ve své zemi, kde je třeba postavit se skupině zvané True Patriots (v překladu opravdoví vlastenci), které už leze krkem byrokratická zkorumpovaná americká vláda. A tak se její členové rozhodli odpovídat zděšujícími teroristickými akcemi. A místem obrovského choasu, jež se stává terčem této organizace, je nečekaně město New York. Obyvatel je tu dost, takže zde není možné jen tak minout.

Rainbow Six: Patriots Rainbow Six: Patriots

Bude těžké se správně rozhodnout

To díky čemuž nebude snadné hráče o této hry odtrhnout, budou emoce, jež na vás budou velmi působit při každém rozhodnutí, které učiníte. V průběhu příběhové kampaně bude totiž před vámi postaveno mnoho morálních rozhodnutí, u nichž bude velmi těžké zvolit tu správnou cestu. A jak to tak v reálném světě bývá, nikdy svým rozhodnutím nepotěšíte každého, i když stojí na vaší straně.

Jen se na to sami podívejte. Je krásné ráno, slunce zrovna vychází. Vaše půvabná manželka s úsměvem ve tváři vám zrovna přeje k narozeninám, když najednou zazvoní zvonek. A tak se odebere ke dveřím, za nimiž stoji nezvaní hosté, kteří po pohnutí klikou dveře ihned vyrazí. Ji hned profackují a poté si podají i vás. Po chvíli se probouzíte v autě s velmi silnou výbušninou na hrudi a ihned dostáváte jasné instrukce, a to dostat se přes most až na Times Square. Jenomže na mostě zakročí jednotka Rainbow Six, přičemž dochází k velké přestřelce, po niž vás jednotka „zachrání“, avšak ne tak docela. Do výbuchu bomby zbývá slabá půl minuta a tým se neví rady s její deaktivací. A zde čeká velitele jednotky Jamese Wolfeho velmi nemilé rozhodnutí. Musí přeci zachránit jak sebe, tak především stovky lidí všude kolem, a tak nezbývá nic jiného, než muže s bombou na hrudi co nejrychleji přehodit přes svodidla do vody.

Přesně jako ve filmu

Dalším rysem hry je střídání rolí, díky nimž se může hráč dívat na dění příběhu z několika úhlů. V jednu chvíli se ocitáte v roli velitele akce, najednou jste teroristou, poté se najednou ocitáte v kůži zděšeného rukojmí. Tímto způsobem chtějí autoři dát možnost hráči pocítit atmosféru daného konfliktu ze všech stran.

Rainbow Six: Patriots Rainbow Six: Patriots

O další krok dopředu

Aby toho nebylo málo, budete obdaření několika novými hračkami, s nimiž budou vaše akce snadnější, než jste původně očekávali. Nevíte, kdo zrovna stojí za dveřmi či kolik lidí vedle v místnosti je? Takovou novou technologií, o které prozatím víme, je scanner, s jehož pomocí můžete nahlédnout skrze zdi. Tato hračka založena na rentgenovém záření vám také dokáže odhalit výbavu nepřátel. Jakmile víte počet, rozestavení a výbavu svých protivníků za zdmi, je velmi snadné se strategicky připravit na zásah proti nim.

Na AI se můžete spolehnout

Především se vývojáři z Ubisfotu zmínili o nové revoluční inteligenci. Otázkou však je, jak revoluční tato inteligence má být. Tohle jsme totiž slyšeli už několikrát a po vydání hry jsme zjistili, že skutek utek. I když musíme uznat, že zde jsou AI členové vašeho týmu opravdu samostatní a ihned reagují na vaše pokyny. Skriptů je zde hodně málo, takže se prostě umělá inteligence musí sama o sebe postarat. A věřte, že členové týmu mezi sebou velmi dobře spolupracují. Například když se ocitnete v jedné plíživé misi, přičemž je váš parťák odhalen. Zatímco vy jste stále ukrytí hned vedle něj. Jelikož o vašem úkrytu parťák ví, neváhá a rychle mění svoji pozici, aby vás neprozradil.

Hra více hráčů nás nemine

Potěšeni budou i příznivci her pro více hráčů, protože i v Patriots multiplayer chybět nebude. Ten by se měl zejména objevit v kooperativním režimu. Avšak je možné, že si budou moci hráči zabojovat mezi sebou. Navíc před zahájením akcí si mohou pořádně prohlednout mapu v 3D režimu. Týmy si tak mohou snadno naplánovat taktiku dopředu. A hlavně nováčkové si mohou projít jakýmsi systémem výcviku.

Bude to prostě pořádná akce jako vždy

Nemusíte se ani obávat. Akční momentky, v nichž budete slaňovat budovy nebo prorážet střešní okna a překvapivě vpadávat do areálu mezi své nepřátele, ty vás zde opravdu neminou. O vynikající grafiku se postará engine Anvil, se kterým jsme se už setkali ve hře Assasin’s Creed. Z oblasti grafiky bychom měli přivítat kvalitně zpracované obličeje a jejich mimiku, s níž mají být vyjádřeny emoce postav za různých podmínek. No máme se tedy na co těšit. V současné době vypadá hra velmi dobře a autoři mají stále mnoho času ji ještě více zdokonalovat, jelikož vydání je plánováno až někdy v roce 2013.

Komentáře